Nurofen dla dzieci Junior 100mg x 12 kapsułek do żucia

  • Nurofen dla dzieci Junior 100mg to produkt leczniczy, za którego przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe działanie odpowiada ibuprofen. Lek nadaje się do stosowania u dzieci w wieku 7-12 lat, których masa ciała wynosi 20-40kg.
  • Nurofen dla dzieci Junior 100mg x 12 kapsułek do żucia
Kod produktu: 33111
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
24,38 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancją czynną leku jest ibuprofen. Jedna kapsułka elastyczna do żucia zawiera 100mg ibuprofenu. Pozostałe składniki leku: żelatyna, woda oczyszczona, płynna glukoza, sacharoza, kwas fumarowy (E 297), sukraloza, kwas cytrynowy (E 330), acesulfam K (E 950), wersenian disodu, glicerol, aromat pomarańczowy, czerwony tlenek żelaza (E 172), żółty tlenek żelaza (E 172), dwutlenek tytanu (E171), glikol propylenowy i HPMC 2910/hypromeloza 3cP. Środki wspomagające przetwarzanie: trójglicerydy średniołańcuchowe, lecytyna sojowa i kwas stearynowy.

Działanie:
Ibuprofen jest substancją czynną leku Nurofen dla dzieci Junior 100mg. Substancja ta zaliczana jest to niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ibuprofen wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, dlatego doskonale sprawdza się w łagodzeniu bólów o lekkim i umiarkowanym stopniu nasilenia oraz objawów grypy i przeziębienia. Lek w przyjaznej dla dzieci postaci kapsułek do żucia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Nurofen dla dzieci Junior 100mg wskazany do krótkotrwałego leczenia słabego i umiarkowanego bólu, w tym: bólu gardła, zęba, ucha, głowy oraz bólu towarzyszącego skręceniu, a także do krótkotrwałego leczenia objawów grypy i przeziębienia. Lek przeznaczony dla dzieci między 7. a 12. rokiem życia o masie ciała od 20 do 40kg.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej nieprzekraczającej 25st. C. Lek zawiera sacharozę i glukozę, w przypadku nietolerancji tych cukrów decyzję o stosowaniu leku należy skonsultować z lekarzem. Lek zawiera substancje słodzące. Produkt zawiera lecytynę sojową.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz w przypadku nadwrażliwości na soję i orzeszki ziemne. Nie stosować, jeśli kiedykolwiek po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpiła reakcja nadwrażliwości. Nie stosować, jeśli aktualnie występuje lub w przeszłości występowało owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy bądź krwawienie (co najmniej 2 stwierdzone przypadki). Nie stosować, jeśli kiedykolwiek wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego powiązana z zażywaniem NLPZ. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek, serca, krwawienia w mózgu lub innego czynnego krwawienia. Nie stosować w przypadku zaburzeń wytwarzania krwi o nieznanej etiologii oraz w stanach odwodnienia u dziecka. Nie stosować w III trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek Nurofen dla dzieci Junior 100mg może spowodować działania niepożądane. W przypadku wystąpienia objawów krwawienia z przewodu pokarmowego (silny ból brzucha, smoliste stolce, wymioty z obecnością krwi lub ciemnych cząstek przypominających fusy kawy), objawów poważnej reakcji alergicznej (nasilenie objawów astmy, świszczący oddech lub duszność, obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności z oddychaniem, szybka akcja serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu) lub poważnych reakcji skórnych (wysypka pokrywająca całe ciało, łuszczenie się skóry, powstawanie pęcherzy) należy bezzwłocznie przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Często występujące działania niepożądane: dolegliwości żołądkowo-jelitowe obejmujące zgagę, ból brzucha, nudności, niestrawność, biegunkę, wymioty, wzdęcia, zaparcia, niewielką utratę krwi z żołądka lub jelit, która wyjątkowo może prowadzić do niedokrwistości. Niezbyt często występujące działania niepożądane: owrzodzenie lub perforacja przewodu pokarmowego, krwawienie z przewodu pokarmowego, zapalenie śluzówki jamy ustnej z owrzodzeniem, nasilenie choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroba Crohna), zapalenie śluzówki żołądka; bóle i zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie; zaburzenia widzenia, reakcje nadwrażliwości, w tym: pokrzywka i świąd, różne wysypki skórne. Rzadko występujące działania niepożądane: szumy uszne; podwyższone stężenie mocznika we krwi, bóle w boku i (lub) bóle brzucha, krew w moczu, gorączka (objawy te mogą świadczyć o uszkodzeniu nerek); podwyższenie stężenia kwasu moczowego we krwi; zmniejszenie stężenia hemoglobiny. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane: zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, powstawanie przeponopodobnych zwężeń jelita; niewydolność serca, zawał serca, obrzęk twarzy lub rąk; oddawanie mniejszej ilości moczu, obrzęki, zmętnienie moczu (zespół nerczycowy); zapalna choroba nerek (śródmiąższowe zapalenie nerek) – w przypadku wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem ze względu na możliwość uszkodzenia nerek; reakcje psychotyczne i depresja; wysokie ciśnienie krwi i zapalenie naczyń; kołatanie serca; zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby, niewydolność wątroby, ostre zapalenia wątroby; zaburzenia produkcji krwinek objawiające się gorączką, bólem gardła, powierzchniowym owrzodzeniem jamy ustnej, symptomami grypopodobnymi, silnym zmęczeniem, krwawieniem z nosa i skóry, niewyjaśnionym siniaczeniem – w takiej sytuacji należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem; ciężkie reakcje skórne, w tym: wysypka z zaczerwienieniem i powstawaniem pęcherzy (np. zespół Stevensa-Johnsona, rumień wielopostaciowy i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka – zespół Lyella), wypadanie włosów; ciężkie zakażenia skóry i powikłania dotyczące tkanek miękkich podczas zakażenia ospą wietrzną. Odnotowano także pogorszenie stanu zapalnego związanego z zakażeniem oraz objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka i zaburzenia świadomości. Działania niepożądane o częstości nieznanej: reaktywność dróg oddechowych, w tym: astma, skurcz oskrzeli, duszność. Leki takie jak Nurofen mogą w niewielkim stopniu zwiększać ryzyko ataku serca lub udaru.

Dawkowanie:
Stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z ulotką. Stosować doustnie. Dawka leku ustalana jest na podstawie masy ciała, zwykle dawka wynosi 5-10mg/kg masy ciała. Maksymalna całkowita dawka dobowa to 20-30mg/kg masy ciała. Dzieci ważące 20-29kg (wiek: 7-9 lat): dawka pojedyncza – 200mg ibuprofenu (2 kapsułki); maksymalna dawka dobowa – 600mg ibuprofenu (6 kapsułek). Dzieci ważące 30-40kg (wiek: 10-12 lat): dawka pojedyncza – 300mg ibuprofenu (3 kapsułki); maksymalna dawka dobowa – 900mg ibuprofenu (9 kapsułek). Kapsułki żuć i połykać, nie trzeba popijać wodą. Dawki podawać co 6-8 godzin. Nie przekraczać zalecanej dawki. W przypadku leczenia dłuższego niż 3 dni lub nasilenia objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel