Ibuprom Forte 200 mg/5ml zawiesina o smaku truskawkowym 100ml

  • Ibuprom Forte 200mg/5ml w postaci zawiesiny o truskawkowym smaku jako substancję czynną zawiera ibuprofen, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Lek dla dzieci i niemowląt.
  • Ibuprom Forte 200 mg/5ml zawiesina o smaku truskawkowym 100ml
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 33300
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
25,36 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancją czynną leku jest ibuprofen. Pozostałe składniki to: sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, sacharyna sodowa, sodu chlorek, hypromeloza 15 cP, guma ksantan, maltitol ciekły, glicerol, taumatyna (E 957), aromat truskawkowy (zawiera substancje identyczne z naturalnymi aromatami, naturalne aromaty, maltodekstrynę, cytrynian trietylu, glikol propylenowy i alkohol benzylowy), woda oczyszczona.

Działanie:
Zawiesina o smaku truskawkowym Ibuprom Forte 200mg/5ml to lek dla dzieci i niemowląt o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym. Substancją czynną leku jest ibuprofen, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprom Forte 200mg/5ml wskazany do stosowania u niemowląt i dzieci w leczeniu gorączki różnego pochodzenia, w tym gorączki związanej z zakażeniami wirusowymi i gorączki w przebiegu odczynu poszczepiennego; bólów różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu, w tym: bólów głowy, gardła, mięśni (związanych z infekcją), bólów mięśni, stawów i kości (związanych z urazami narządów ruchu), bólów na skutek urazów tkanek miękkich, bólów pooperacyjnych, bólów zębów i bólów po zabiegach stomatologicznych, bólów związanych z ząbkowaniem, bólów uszu w przebiegu stanów zapalnych ucha środkowego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej nie wyższej niż 25st. C. Po otwarciu należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub inne leki z grupy NLPZ; u osób, u których po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ pojawiły się kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii takie jak: katar, pokrzywka, astma oskrzelowa; u osób z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, z perforacją lub krwawieniem, także po zażyciu NPLZ; u osób z ciężką niewydolnością wątroby, nerek lub serca; u osób stosujących jednocześnie inne NLPZ, w tym inhibitory COX-2 ze względu na podwyższone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych; u osób ze skazą krwotoczną, w III trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek Ibuprom 200mg/5ml może spowodować działania niepożądane. W razie wystąpienia objawów krwawienia jelitowego (silny ból brzucha, czarne smoliste stolce, wymiotowanie krwią lub obecność ciemnych cząstek przypominających fusy od kawy w wymiocinach), objawów poważnych reakcji alergicznych (nasilenie astmy, duszność lub świszczenie o niewyjaśnionym pochodzeniu, obrzęk twarzy, języka, gardła, trudności z oddychaniem, kołatanie serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu), ciężkich reakcji skórnych (wysypka obejmująca powierzchnię całego ciała, złuszczanie, pęcherze, odpadanie płatów skóry), należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Do działań niepożądanych występujących często zalicza się: zgagę, ból brzucha, nudności, niestrawność, wymioty, wzdęcia z gazami, biegunkę, zaparcia. Do działań niepożądanych występujących niezbyt często zalicza się: zapalenie żołądka, jelita grubego oraz nasilenie choroby Leśniowskiego-Crohna, bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, zmęczenie, zaburzenia widzenia, wrzody żołądka (mogą pękać i krwawić), owrzodzenie jamy ustnej i/lub obrzęk i podrażnienie skóry; reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, ataki astmy z możliwym spadkiem ciśnienia krwi). Do działań niepożądanych występujących rzadko zalicza się: szumy uszne. Do działań niepożądanych występujących bardzo rzadko zalicza się: zapalenie przełyku lub trzustki, niedrożność jelit; ciężkie reakcje skórne, w tym: wysypkę z zaczerwienieniem, pęcherze, które mogą się łuszczyć i którym towarzyszy gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, złe samopoczucie, zespół Stevensa-Johnsona, w wyjątkowych przypadkach odnotowano ciężkie zakażenia skóry w trakcie ospy wietrznej; zmniejszenie ilości oddawanego moczu oraz obrzęk (możliwa ostra niewydolność nerek lub stan zapalny, których symptomami są: zmętnienie moczu, krew w moczu, bóle pleców, obrzęk nóg, ogólne złe samopoczucie); zaburzenia wytwarzania krwinek (objawiają się one gorączką, bólem gardła, powierzchownym owrzodzeniem jamy ustnej, objawami grypopodobnymi, silnym wyczerpaniem, krwawieniem z nosa i skóry, siniakami nietypowymi lub o nieznanej przyczynie); reakcje psychotyczne, depresję; pogorszenie stanu zapalnego z powodu zakażenia; obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca; zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby (z możliwością pojawienia się zażółcenia skóry i oczu, jasnego stolca i ciemnego moczu). Ponadto odnotowano przypadki aseptycznego zapalenia opon mózgowych ze sztywnością karku, bóle głowy, złe samopoczucie, gorączkę i zaburzenia świadomości. Przyjmowanie ibuprofenu może nieznacznie zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru.

Dawkowanie:
Przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń zawartych w ulotce. Przed użyciem wstrząsnąć. Można podawać bezpośrednio lub po wymieszaniu z płynem. Zażywanie w trakcie posiłku lub popijanie mlekiem jest zalecane osobom z wrażliwym przewodem pokarmowym. Lek odmierzać za pomocą dołączonego dozownika. Lek do doraźnego stosowania. Dobowa dawka leku Ibuprom Forte wynosi 20-30mg na kilogram masy ciała, powinna być ona podawana w dawkach podzielonych według niżej zamieszczonego schematu. Niemowlęta między 3. a 6 miesiącem życia (5-7,6kg): 1,25ml 3 razy na dobę (odpowiada to 150mg ibuprofenu na dobę). Niemowlęta między 6. a 12. miesiącem życia (7,7-9kg): 1,25ml 3-4 razy na dobę (odpowiada to 150-200mg ibuprofenu na dobę). Dzieci między 1. a 3. rokiem życia (10-15kg): 2,5ml 3 razy na dobę (odpowiada to 300mg ibuprofenu na dobę). Dzieci między 4. a 6. rokiem życia (16-20kg): 3,75ml 3 razy na dobę (odpowiada to 450mg ibuprofenu na dobę). Dzieci między 7. a 9. rokiem życia (21-29kg): 5ml 3 razy na dobę (odpowiada to 600mg ibuprofenu na dobę). Dzieci między 10. a 12. rokiem życia (30-40kg): 7,5ml 3 razy na dobę (odpowiada to 900mg ibuprofenu na dobę). Dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli: 10ml 3 razy na dobę do momentu ustąpienia bólu lub gorączki. Lek należy przyjmować z zachowaniem 6-8 godzin przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami. Dzieciom poniżej 6. miesiąca życia podawać wyłącznie po konsultacji z lekarzem, w przypadku nasilenia objawów lub ich nieustąpienia po 24 godzinach koniecznie należy zgłosić się do lekarza. U dzieci powyżej 6. miesiąca życia konsultacja z lekarzem jest niezbędna w przypadku nasilenia się objawów lub stosowania leku dłużej niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel