Ibuprom 100 mg/5 ml zawiesina o smaku truskawkowym 100ml

  • Lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy i przeciwzapalny stworzony z myślą o dzieciach – Ibuprom 100mg/5ml w postaci zawiesiny o pysznym smaku truskawkowym. Do opakowania dołączony jest specjalny dozownik w formie strzykawki.
  • Ibuprom 100 mg/5 ml zawiesina o smaku truskawkowym 100ml
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 33308
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
21,39 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancją czynną leku jest ibuprofen. Pozostałe składniki to: sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, sacharyna sodowa, sodu chlorek, hypromeloza 15 cP, guma ksantan, maltitol ciekły, glicerol, aromat truskawkowy (zawiera substancje identyczne z naturalnymi aromatami, naturalne aromaty, maltodekstrynę, cytrynian trietylu, glikol propylenowy i alkohol benzylowy), woda oczyszczona.

Działanie:
Truskawkowy Ibuprom 100mg/5ml w postaci zawiesiny to produkt leczniczy, który jako substancję czynną zawiera ibuprofen. Ibuprofen zaliczany jest do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo i jest przeznaczony do stosowania u dzieci.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprom 100mg/5ml wskazany do stosowania u dzieci i niemowląt w leczeniu gorączki o różnej etiologii (m.in. w przebiegu zakażeń wirusowych i odczynu poszczepiennego); bólów o różnej etiologii o słabym i umiarkowanym natężeniu, w tym: bólów głowy, gardła, mięśni towarzyszących np. zakażeniom wirusowym, bólów mięśni, stawów i kości związanych z urazami narządu ruchu, bólów na skutek urazów tkanek miękkich, bólów pooperacyjnych, bólów zębów, bólów związanych z ząbkowaniem, bólów uszu w przebiegu stanów zapalnych ucha środkowego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze nieprzekraczającej 25st. C. Po otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz na inne leki przeciwbólowe z grupy NLPZ. Nie stosować u pacjentów, u których kiedykolwiek po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innego NLPZ pojawiły się objawy alergii (katar, pokrzywka, astma oskrzelowa); u pacjentów ze stwierdzoną chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, także występującymi po przyjęciu NLPZ; u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, nerek lub serca; u pacjentów zażywających jednocześnie inne NLPZ, w tym: inhibitory COX-2 (ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); w III trymestrze ciąży; u pacjentów ze skazą krwotoczną.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek Ibuprom 100mg/5 ml może wywołać działania niepożądane. W przypadku wystąpienia objawów krwawienia jelitowego, w tym: silnego bólu brzucha, czarnych smolistych stolców, wymiotów krwią lub wymiotów z ciemnymi cząstkami przypominającymi fusy od kawy; objawów rzadkich, poważnych reakcji alergicznych, w tym: nasilenia astmy, świszczenia lub duszności o niewyjaśnionej przyczynie, obrzęku twarzy, języka lub gardła, trudności z oddychaniem, kołatania serca, spadku ciśnienia krwi prowadzącego do wstrząsu; ciężkich reakcji skórnych, w tym: wysypki skórnej obejmującej całe ciało, złuszczenia, powstawania pęcherzy i odpadania płatów skóry, należy bezzwłocznie przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Częste działania niepożądane to: zgaga, ból brzucha, nudności i niestrawność, wymioty, wzdęcia z towarzyszącymi gazami, biegunka, zaparcia. Niezbyt częste działania niepożądane to: zapalenie żołądka i jelita grubego oraz nasilenie choroby Leśniowskiego-Crohna, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, zmęczenie, zaburzenia widzenia, wrzody żołądka (mogą krwawić i pękać), owrzodzenie jamy ustnej i/lub obrzęk i podrażnienie skóry, reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy (mogą im towarzyszyć spadki ciśnienia krwi). Rzadkie działania niepożądane to: szumy uszne. Bardzo rzadkie działania niepożądane to: zapalenie przełyku lub trzustki, niedrożność jelit; ciężkie reakcje skórne, w tym: wysypka z zaczerwienieniem i pęcherze, które mogą się łuszczyć i którym towarzyszy gorączka, dreszcze i bóle mięśni, złe samopoczucie, zespół Stevensa-Johnsona, wyjątkowo zdarzały się ciężkie zakażenia skóry w przebiegu ospy wietrznej; zmniejszone oddawanie moczu, obrzęk, w tym możliwa ostra niewydolność nerek lub stan zapalny, które mogą objawiać się zmętnieniem moczu, obecnością krwi w moczu, bólem pleców, obrzękiem nóg lub ogólnym złym samopoczuciem; problemy z wytwarzaniem krwinek, których pierwszymi symptomami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenie jamy ustnej, objawy grypopodobne, silne wyczerpanie, krwawienie z nosa i skóry, niewyjaśnione lub nietypowe siniaki; reakcje psychotyczne, depresja; pogorszenie stanu zapalnego z powodu zakażenia; obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca; zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby, które może objawiać się zażółceniem skóry i oczu, jasnym stolcem i ciemnym moczem. Ponadto odnotowano przypadki aseptycznego zapalenia opon mózgowych ze sztywnością karku, bóle głowy, złe samopoczucie, gorączkę lub zaburzenia świadomości. Stosowanie ibuprofenu może nieznacznie zwiększyć ryzyko ataku serca lub udaru.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie ze wskazaniami zawartymi w ulotce lub według zaleceń lekarza. Wstrząsnąć przed użyciem, lek odmierzać za pomocą dołączonego dozownika. Lek można podawać bezpośrednio lub rozpuszczony w wodzie. Dzieci z wrażliwym przewodem pokarmowym powinny przyjmować lek z jedzeniem lub popić lek mlekiem. Lek do stosowania doraźnego. Zalecana dobowa dawka to 20-30mg na kilogram masy ciała, podawana w kilku dawkach. Zwyczajowo stosuje się następujące schematy dawkowania: niemowlęta w wieku 3-6 miesięcy (5-7,6kg): podawać 3 razy na dobę po 2,5ml (odpowiada to 150mg ibuprofenu na dobę); niemowlęta w wieku 6-12 miesięcy (7,7-9kg): podawać 3-4 razy na dobę po 2,5ml (odpowiada to 150-200mg ibuprofenu na dobę); dzieci w wieku 1-3 lata (10-15kg): podawać 3 razy na dobę po 5ml (odpowiada to 300mg ibuprofenu na dobę); dzieci w wieku 4-6 lat (16-20kg): podawać 3 razy na dobę po 7,5ml (odpowiada to 450mg ibuprofenu na dobę); dzieci w wieku 7-9 lat (21-29kg): podawać 3 razy na dobę po 10ml (odpowiada to 600mg ibuprofenu na dobę); dzieci w wieku 10-12 lat (30-40kg): podawać 3 razy na dobę po 15ml (odpowiada to 900mg ibuprofenu na dobę). Pomiędzy dawkami należy zachować 6 do 8 godzin przerwy. U dzieci poniżej 6. miesiąca stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem, przy czym w przypadku nieustąpienia objawów w ciągu 24 godzin lub nasilenia objawów, należy zgłosić się do lekarza. W przypadku dzieci powyżej 6. miesiąca życia stosowanie przez czas dłuższy niż 3 dni wymaga konsultacji z lekarzem. W razie pogorszenia stanu należy zgłosić się do lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel