PANGROL 10000j.m. x 50 kapsułek

  • Produkt leczniczy Pangrol 10000j.m. ma postać kapsułek z minitabletkami, które odporne są na niekorzystne działanie soku żołądkowego. Każda kapsułka zawiera pankreatynę wieprzową, czyli źródło enzymów trzustkowych.
  • PANGROL 10000j.m. x 50 kapsułek
Producent: Berlin-Chemie
Kod produktu: 15116
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
42,91 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna kapsułka zawiera: substancję czynną – pankreatynę wieprzową o aktywności enzymatycznej: lipazy – 10000 j.Ph.Eur., amylazy – 9000 j.Ph.Eur., proteazy – 500 j.Ph.Eur. oraz substancje pomocnicze: (minitabletki) kroskarmeloza sodowa; celuloza mikrokrystaliczna; olej rycynowy, utwardzany; krzemionka koloidalna bezwodna; magnezu stearynian; 30% wodna zawiesina kopolimeru etyloakrylanu z kwasem metakrylowym (1:1), typ C; trietylu cytrynian; symetykonu emulsja 30%; talk; (kapsułka) żelatyna; żelaza tlenek czerwony (E 172); żółcień chinolinowa (E 104); żelaza tlenek żółty (E 172); indygotyna (E 132); tytanu dwutlenek (E 171).

Działanie:
Zawarta w produkcie leczniczym Pangrol 10000j.m. pankreatyna to sproszkowana trzustka wieprzowa. Preparat uzupełnia enzymy trzustkowe, co poprawia trawienie. Wykorzystana w leku pankreatyna nie ulega absorpcji, jest wydalana z kałem. Preparat ma postać kapsułek z unikalnymi minitabletkami odpornymi na działanie soku żołądkowego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Pangrol 10000j.m. wskazany do stosowania w celu uzupełnienia enzymów trzustkowych w przypadku zaburzeń trawienia, które spowodowane są brakiem lub niedostatecznym wydzielaniem i/lub działaniem enzymów trzustkowych w dwunastnicy. Preparat do stosowania w w/w zaburzeniach w przypadku: przewlekłego zapalenia trzustki (niezależnie od przyczyny, czyli na tle alkoholowym, autoimmunologicznym, samoistnym, polekowym, urazowym, zwapnienia tropikalnego); mukowiscydozy; zwężenia przewodu trzustkowego (w przypadku np. choroby nowotworowej lub kamieni żółciowych); zaburzeń wątroby i dróg żółciowych; całkowitej lub częściowej resekcji trzustki, wycięcia trzustki i dwunastnicy; przyspieszonego pasażu jelitowego po przebytej resekcji żołądka i jelita cienkiego lub wywołanego stresem lub chorobą zapalną jelit; spożywania ciężkostrawnych pokarmów roślinnych, tłuszczów lub pokarmów, do których układ trawienny nie jest przyzwyczajony oraz wynikających z tego powodu zaburzeń wchłaniania substancji odżywczych i niestrawności; choroby trzewnej; choroby zapalnej jelit; cukrzycy; zespołu nabytego braku odporności; zespołu Shwachmana; zespołu Sjogrena. Preparat jest odpowiedni do stosowania u dorosłych oraz u dzieci.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i laktacji należy skonsultować z lekarzem. W przypadku rozgryzienia zawartości kapsułki, zawarte w niej enzymy mogą spowodować uszkodzenie śluzówki jamy ustnej. Zawarty w składzie barwnik azowy może powodować reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, w tym na wieprzowinę. Nie stosować w przypadku ostrego zapalenia trzustki, ostrych napadów w przebiegu przewlekłego zapalenia trzustki i w fazie zaostrzenia choroby.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko: reakcje alergiczne typu natychmiastowego (wysypka, łzawienie oczu, kichanie, skurcz oskrzeli), reakcje alergiczne ze strony przewodu pokarmowego) po przyjęciu enzymów trzustkowych; u pacjentów z mukowiscydozą: zwężenia w regionie krętniczo-kątniczym i w części wstępującej okrężnicy (po przyjęciu dużych dawek enzymów trzustkowych), zwiększone wydalanie kwasu moczowego w moczu (głównie u osób przyjmujących duże dawki enzymów trzustkowych).

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. U osób dorosłych zalecana dawka lipazy wynosi 20000-40000j.Ph.Eur na jeden posiłek. Zaleca się przyjmować 2-4 kapsułki na każdy posiłek. Ewentualne zwiększenie dawki może odbyć się wyłącznie po konsultacji z lekarzem. W przypadku dzieci dawkowanie indywidualnie ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości, obficie popijając wodą. W przypadku trudności z przełykaniem zawartość kapsułki można wymieszać w niewielkiej ilości wody, wypić natychmiast po sporządzeniu, nie rozgryzać i nie żuć minitabletek, popić obficie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel