Furagina APTEO MED 50mg x 30 tabletek

  • Czynną substancją zastosowano w produkcie leczniczym Furagina Apteo Med 50mg jest furazydyna. Ze względu na swoje właściwości furazydyna wskazana jest do stosowania w bakteryjnych zakażeniach dolnych dróg moczowych.
  • Furagina APTEO MED 50mg x 30 tabletek
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 33800
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,67 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna leku: furazydyna. Jedna tabletka zawiera 50mg furazydyny. Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna kwas stearynowy.

Działanie:
Furazydyna to pochodna nitrofuranu, wykorzystana została ona w produkcie leczniczym Furagina Apteo Med 50mg. Działa ona hamująco na rozwój bakterii, które odpowiedzialne są wywoływanie zakażeń dróg moczowych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Furagina Apteo Med 50mg wskazany do stosowania w zakażeniach dolnych dróg moczowych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. W trakcie przyjmowania leku zaleca się unikać spożywania alkoholu. Lek zawiera sacharozę, co należy wziąć pod uwagę u osób z nietolerancją niektórych cukrów. Zaleca się wówczas skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na inne pochodne nitrofuranu. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży, a także w okresie ciąży donoszonej (od 38 tygodnia) oraz w okresie porodu. Nie stosować u dzieci i młodzieży. Nie stosować w przypadku niewydolności nerek (gdy w badaniach laboratoryjnych został stwierdzony klirens kreatyniny poniżej 60ml/min lub podwyższony poziom kreatyniny w surowicy). Nie stosować przy rozpoznanej polineuropatii np. w przebiegu cukrzycy. Nie stosować w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić u niektórych osób działania niepożądane. Często występujące objawy niepożądane: nudności, nadmierne oddawanie gazów, bóle głowy. Nie tak często występujące objawy niepożądane: sinica, niedokrwistość megablastyczna lub niedokrwistość hemolityczna; zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia, uszkodzenie nerwów obwodowych; reakcje z nadwrażliwości dotyczące układu oddechowego: reakcje ostre (objawiające się gorączką, dreszczami, kaszlem, bólem w klatce piersiowej, dusznością, wysiękiem do przestrzeni w klatce piersiowej, zmianami w obrazie radiologicznym płuc i zwiększeniem liczby szczególnego rodzaju krwinek białych; najczęściej szybko lub bardzo szybko ustępują po odstawieniu leku); reakcje przewlekłe (w tym zwłóknienie płuc i rozsiane śródmiąższowe zapalenie płuc; nasilenie objawów i ich odwracalność po zaprzestaniu podawania leku zależy od czasu kontynuacji leczenia po wystąpieniu pierwszych objawów niepożądanych; po zidentyfikowaniu działania niepożądanego konieczne jest natychmiastowe odstawienie leku; upośledzenie czynności płuc może być odwracalne); zaparcia, biegunka, objawy dyspeptyczne (np. uczucie pełności poposiłkowej, wzdęcia), bóle brzucha, wymioty, zapalenie ślinianek, zapalenie trzustki, rzekomobłoniaste zapalenie jelit; łysienie, złuszczające się zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona; gorączka, dreszcze, złe samopoczucie, zakażenia drobnoustrojami opornymi na furazydnę; świąd, pokrzywka, reakcje anafilaktyczne, obrzęk naczynioruchowy, wysypka; objawy polekowego zapalenia wątroby, żółtaczka cholestatyczna, martwica miąższu wątroby. Substancje czynne będące pochodnymi nitrofuranu mogą niekorzystnie wpływać na czynność jąder oraz mogą powodować zmniejszenie ruchliwości plemników, zmniejszać wydzielanie spermy, jak również mogą prowadzić do niekorzystnych zmian w budowie plemników.

Dawkowanie:
Przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na ulotce. U osób dorosłych zaleca się stosować po dwie tabletki (100mg) 4 razy na dobę w pierwszym dniu leczenia. W kolejnych dniach należy zmniejszyć dobową dawkę, stosują po dwie tabletki (100mg) 3 razy na dobę. Lek przyjmować z posiłkiem, który zawiera białko, bowiem zwiększa ono wchłanianie leku. Gdy po 7-8 dniach stosowania preparatu objawy nie ustępują bądź nasilają się, należy udać się do lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel