Furaginum Hasco 0,05g x 30 tabletek

  • Furazydyna zawarta w leku Furaginum Hasco 0,05g to substancja czynna znana także jako furagina. Działa ona hamująco na proces namnażania bakterii, które przyczyniają się do rozwoju zakażeń dróg moczowych. Jedna tabletka zawiera 50mg furazydyny.
  • Furaginum Hasco 0,05g x 30 tabletek
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 33998
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,09 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Substancją czynną leku jest furazydyna (Furazidinum). Jedna tabletka zawiera 50mg furazydyny oraz substancje pomocnicze: skrobię żelowaną, kukurydzianą, sacharozę, krzemionkę koloidalną bezwodną, kwas stearynowy 50.

Działanie:
Furaginum Hasco 0,05g to produkt leczniczy, który zawiera furazydynę – pochodną nitrofuranu. Ta substancja czynna hamuje rozwój bakterii będących przyczyną zakażeń dróg moczowych. Do stosowania w ostrych i nawracających zakażeniach dróg moczowych. Pochodne nitrofuranu zaleca się stosować podczas posiłku zawierającego białko, które zwiększa ich biologiczną dostępność.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Furaginum Hasco 0,05g wskazany do stosowania w leczeniu ostrych i nawracających niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych. Do stosowania powyżej 15. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Podczas kuracji furazydyną należy unikać spożywania alkoholu. Ze względu na zawartość sacharozy w leku nie jest on wskazany dla osób z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego, w tym na pochodne nitrofuranu. Nie stosować u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży, w okresie donoszonej ciąży (od 38. tygodnia), w okresie porodu (istnieje zwiększone ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka). Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15. roku życia. Nie stosować przy niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 60ml/min lub podwyższone stężenie kreatyniny w surowicy). Nie stosować przy rozpoznanej polineuropatii (np. cukrzycowej). Nie stosować przy niedoborze dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, również produkt leczniczy Furaginum Hasco 0,05g może wywoływać działania niepożądane. Zaburzenia układu immunologicznego: rzadko – anafilaksja, obrzęk naczynioruchowy; częstość nieznana – świąd, pokrzywka, wysypka. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: częstość nieznana – sinica wskutek methemoglobinemii. U osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej stosowanie furazydyny może doprowadzić do powstania niedokrwistości megaloblastycznej lub hemolitycznej. Zaburzenia układu nerwowego: często – ból głowy; częstość nieznana – zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia, neuropatia obwodowa, także o ostrym lub nieodwracalnym przebiegu (do jej wystąpienia szczególnie predysponują: niewydolność nerek, niedokrwistość, cukrzyca, zaburzenia elektrolitowe, niedobór witaminy B). Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: częstość nieznana – reakcja astmatyczna u pacjentów z astmą w wywiadzie; ostre, podostre i przewlekłe reakcje z nadwrażliwości na pochodne nitrofuranu. Reakcje przewlekłe występowały u pacjentów przyjmujących pochodne nitrofuranu przez co najmniej 6 miesięcy. Ostre reakcje z nadwrażliwości dotyczące układu oddechowego objawiały się gorączką, dreszczami, kaszlem, bólami w klatce piersiowej, dusznością, wysiękiem do jamy opłucnowej, zmianami w obrazie radiologicznym płuc i eozynofilią. Najczęściej szybko ustępowały po odstawieniu leku. W przypadku przewlekłych reakcji płucnych (w tym zwłóknienie płuc i rozsiane śródmiąższowe zapalenie płuc) nasilenie objawów i ich odwracalność po zaprzestaniu podawania leku zależy od czasu kontynuacji leczenia po wystąpieniu pierwszych objawów niepożądanych. Istotne jest jak najszybsze rozpoznanie działania niepożądanego i odstawienie leku. Upośledzenie czynności płuc może być nieodwracalne. Zaburzenia żołądka i jelit: często – nudności, nadmierne oddawanie gazów; częstość nieznana – wymioty, zaparcia, biegunka, objawy dyspeptyczne , bóle brzucha, utrata łaknienia, zapalenie ślinianek, zapalenie trzustki, rzekomobłoniaste zapalenie jelit. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: rzadko – objawy polekowego zapalenia wątroby, żółtaczka cholestatyczna , martwica miąższu wątroby (zwykle podczas długotrwałego stosowania). Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: rzadko – złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona; częstość nieznana – łysienie (przemijające). Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: częstość nieznana – zakażenia drobnoustrojami opornymi na pochodne nitrofuranu, najczęściej pałeczkami z rodzaju Pseudomonas, gorączka, dreszcze, złe samopoczucie.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. U dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia zaleca się stosować dwie tabletki 4 razy na dobę w pierwszym dni leczenia, a przez następne dni dwie tabletki 3 razy na dobę. Stosować doustnie, przyjmować wraz z posiłkiem zawierającym białko. Kurację kontynuować przez 7-10 dni. W razie potrzeby można ją powtórzyć po 10-15 dniach.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Furaginum Hasco 0,05g x 30 tabletek

2020-10-20

Zapalenie pęcherza moczowego - czym leczyć?

Zapalenie pęcherza moczowego - czym leczyć?
Zapalenie pęcherza moczowego to uciążliwa dolegliwość, która objawia się szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: ból podbrzusza, osłabienie oraz pieczenie podczas oddawania moczu. Najczęstszą przyczyną wystąpienia zapalenia jest bakteria E.Coli, która dostaje się do układu moczowego drogą wstępującą, czyli poprzez cewkę moczową. Jak wyglądają pozostałe objawy zapalenia pęcherza i co przyjmować w przypadku dolegliwości?
pixel