Flegtac Kaszel syrop 125ml

  • Chlorowodorek bromoheksyny to substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Flegtac Kaszel. Działa on wykrztuśnie i pomaga złagodzić kaszel. Lek ma postać syropu do stosowania u osób dorosłych oraz u dzieci powyżej 2. roku życia.
  • Flegtac Kaszel syrop 125ml
Producent: Tactica
Kod produktu: 34279
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,09 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1ml syropu zawiera 1,6mg bromoheksyny chlorowodorku. Substancje pomocnicze: sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E420) w ilości 760mg/ml, glikol propylenowy w ilości 40mg/ml, metylu parahydroksybenzoesan (E218) w ilości 0,90mg/ml, propylu parahydroksybenzoesan (E216) w ilości 0,10mg/ml, sacharyna sodowa (E954), woda oczyszczona, aromat wiśniowy (glikol propylenowy, alkohol benzylowy, trietylu cytrynian, kwas mlekowy, 4-metoksyacetofenon, 3-hydroksy-2 metylo-4-piron (maltol), aldehyd anyżowy, kwas benzoesowy).

Działanie:
Syrop do stosowania w leczeniu schorzeń dróg oddechowych, w przebiegu których dochodzi do zaburzeń odkrztuszania. Produkt leczniczy Flegtac Kaszel zawiera chlorowodorek bromoheksyny. Jest to substancja, która działa wykrztuśnie, upłynnia bowiem wydzielinę. Przyczynia się do lepszego transportu wydzieliny oskrzelowej, przez co jest ona szybciej usuwana z płuc. Syrop łagodzi kaszel.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Flegtac Kaszel wskazany do stosowania w leczeniu ostrych oraz przewlekłych schorzeń dróg oddechowych, którym towarzyszą zaburzenia odkrztuszania i usuwania śluzu.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Syrop zawiera sorbitol, czyli źródło fruktozy (w 1ml znajduje się 760mg sorbitolu) oraz glikol propylenowy (w 1ml znajduje się 40mg). Preparat zawiera metyl parahydroksybenzoesanu (E 218) oraz propyl parahydroksybenzoesanu (E 216), które mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego. Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Nie stosować u pacjentów z wrodzoną nietolerancją fruktozy. Nie stosować u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży, nie zaleca się stosować w pozostałym okresie ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia.

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie przyjmowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać niezwłocznie stosowanie leku oraz skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia tych objawów: ciężkie działania niepożądane skóry, w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka, ostra uogólniona krostkowica, bądź reakcje alergiczne, w tym obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, wysypka. Inne działania niepożądane: rzadko – nudności, bóle brzucha (zwłaszcza ból w nadbrzuszu), biegunka, wymioty, wysypka, pokrzywka, reakcje nadwrażliwości; bardzo rzadko – bóle i zawroty głowy, senność; częstość nieznana – niestrawność, nadmierne pocenie się, ciężkie objawy skórne (m.in. toksyczna martwica naskórka, zespół Stevensa-Johnsona), reakcje anafilaktyczne (m.in. wstrząs anafilaktyczny, świąd, obrzęk naczynioruchowy), obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych AST i ALT.

Dawkowanie:
Lek przyjmować według zaleceń lekarza bądź zgodnie z zaleceniami na ulotce. Przyjmować po posiłku, w równych odstępach czasowych, przy czym nie należy stosować leku bezpośrednio przed snem. Lek odmierzać przy pomocy dołączonej do opakowania miarki (jedna miarka ma pojemność 5ml). Osoby dorosłe, osoby w podeszłym wieku: stosować 5ml trzy razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 30ml, stosowanie takiej dawki (10ml x 3) bywa wskazane na początku leczenia. Dzieci powyżej 12. roku życia: stosować 5ml trzy razy na dobę, maksymalna dawka dobowa to 30ml. Dzieci od. 6. do 12. roku życia: stosować 2,5ml trzy razy na dobę, maksymalna dawka dobowa to 10ml. Dzieci od 2. do 6. roku życia: stosować 1,25ml trzy razy na dobę, maksymalna dawka to 5ml. Należy skonsultować się z lekarzem, gdy objawy nie ustępują lub się nasilają.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel