Bortezomib Sandoz proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań

  • Produkt leczniczy z bortezomibem Bortezomib Sandoz ma postać proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań. Lek może być podawany wyłącznie przez wyspecjalizowany personel medyczny, stosowany jest w leczeniu szpiczaka mnogiego.
  • Bortezomib Sandoz proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Producent: Sandoz
Skład: bortezomib
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
bortezomib (bortezomibum)

Wskazania:
Wskazany do stosowania u osób dorosłych z progresją szpiczaka mnogiego, u których wcześniej stosowano przynajmniej jeden program leczenia oraz u których zastosowano przeszczep hematopoetycznych komórek macierzystych lub u pacjentów, którzy się do niego nie kwalifikują – jako monoterapia bądź w skojarzeniu z pegylowaną liposomalną doksorubicyną bądź deksametazonem. Wskazany do stosowania w leczeniu osób dorosłych z wcześniej nieleczonym szpiczakiem mnogim, które nie kwalifikują się do stosowania chemioterapii dużymi dawkami cytostatyków w połączeniu z przeszczepem hematopoetycznych komórek macierzystych – w skojarzeniu z melfalanem i prednizonem lub w skojarzeniu z deksametazonem bądź deksametazonem i talidomidem. Wskazany do stosowania u osób dorosłych z wcześniej nieleczonym chłoniakiem z komórek płaszcza, którzy nie kwalifikują się do przeszczepu hematopoetycznych komórek macierzystych – w skojarzeniu z rytuksymabem, cyklofosfamidem, doksorubicyną i prednizonem.

Działanie:
Bortezomib to lek przeciwnowotworowy, jest on inhibitorem proteasomu. Produkt leczniczy Bortezomib Sandoz ma postać proszku do przygotowywania roztworu do wstrzykiwania dożylnego. Lek można stosować w monoterapii lub w leczeniu skojarzonym. Wskazany jest w leczeniu szpiczaka mnogiego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, bor bądź na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ostra rozlana naciekowa choroba płuc i osierdzia

Dawkowanie:
Lek musi być stosowany pod nadzorem lekarza z doświadczeniem w leczeniu pacjentów z nowotworem. Lek może podawać jedynie wyszkolony personel medyczny z doświadczeniem w stosowaniu chemioterapii. Schemat dawkowania oraz dawkę ustala lekarz na podstawie masy ciała oraz wzrostu pacjenta (powierzchni ciała), zazwyczaj dawka początkowa wynosi 1,3mg/m2 powierzchni ciała dwa razy w tygodniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel