Everolimus Stada tabletki

  • Lek w postaci tabletek – Everolimus Stada – jest lekiem przeciwnowotworowym. Substancją czynną w nim zawartą jest ewerolimus. Mechanizm jego działania polega na ograniczeniu dopływu krwi do guza, co wpływa na spowolnienie jego wzrostu.
  • Everolimus Stada tabletki
Producent: Stada
Skład: ewerolimus
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ewerolimus (everolimusum)

Wskazania:
Stosować w leczeniu zaawansowanego raka piersi z ekspresją receptorów hormonalnych, bez nadekspresji receptorów HER2/neu oraz w skojarzeniu z eksemestanem u kobiet po menopauzie bez objawowego zajęcia narządów wewnętrznych, po wystąpieniu wznowy bądź progresji choroby po wcześniejszym leczeniu tzw. niesteroidowym inhibitorem aromatazy; w leczeniu nowotworów neuroendokrynnych trzustki (nieoperacyjnych lub rozsianych) o wysokim bądź pośrednim stopniu zróżnicowania, u osób dorosłych z chorobą o przebiegu postępującym; w leczeniu neuroendokrynnych nowotworów przewodu pokarmowego lub płuc – nieoperacyjnych bądź rozsianych, wysoko zróżnicowanych (stopień G1 bądź G2), hormonalnie nieczynnych, u osób dorosłych z chorobą o przebiegu postępującym; w leczeniu zaawansowanego raka nerkowokomórkowego w przypadkach, gdy tzw. terapia anty-VEGF nie jest skuteczna.

Działanie:
Produkt leczniczy Everolimus Stada to lek przeciwnowotworowy, stosowany najczęściej w zaawansowanej postaci choroby. Substancja czynna ewerolimus zmniejsza dopływ krwi do guza, a to spowalnia jego wzrost, a także dalsze rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną oraz substancje pochodne rapamycyny
- nadwrażliwość na którąkolwiek substancję pomocniczą
- nie stosować poniżej 18. roku życia

Dawkowanie:
Przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza, który posiada doświadczenie w leczeniu nowotworów. Dobowa dawka zalecana to 10mg (stosować raz na dobę, o tej samej porze dnia, zawsze jednakowo z jedzeniem lub bez jedzenia). Tabletki połykać w całości, nie wolno ich rozgryzać lub żuć. U osób mających problemy z wątrobą lekarz może zalecić rozpoczęcie leczenia od mniejszych dawek.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel