Lactulosum Takeda Forte syrop 150ml

  • Syrop Lactulosum Takeda Forte to produkt leczniczy wskazany w leczeniu przewlekłych zaparć oraz encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby. Zawartość substancji czynnej, czyli laktulozy w jednym mililitrze leku wynosi 667mg.
  • Lactulosum Takeda Forte syrop 150ml
Producent: Takeda Polska
Kod produktu: 34001
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,98 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna leku to laktuloza (w postaci laktulozy ciekłej). 1 ml syropu zawiera 667mg laktulozy. Pozostały składnik to woda oczyszczona.

Działanie:
Substancją czynną leku Lactulosum Takeda Forte jest laktuloza. To syntetyczny dwucukier, który podany doustnie nie rozkłada się z udziałem enzymów trawiennych, a także właściwie nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Natomiast w jelicie grubym w kontakcie z bakteriami rozkłada się do kwasów organicznych, przede wszystkim kwasu mlekowego, dzięki czemu zakwasza treść jelita grubego. Produkty rozkładu laktulozy zwiększają objętość zawartości jelita, pobudzają perystaltykę oraz wykazują działanie przeczyszczające. Dodatkowo laktuloza zmniejsza stężenie amoniaku we krwi u pacjentów z encefalopatią.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Lactulosum Takeda Forte syrop wskazany do stosowania w przewlekłych zaparciach oraz w encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby (stany przedśpiączkowe oraz śpiączka wątrobowa).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera laktozę, galaktozę oraz niewielkie ilości fruktozy. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży oraz laktacji, a także u kobiet, które przypuszczają, że mogą być w ciąży należy skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na laktulozę. Nie stosować w przypadku niedrożności jelit oraz zwiększonego stężenia galaktozy we krwi (galaktozemia). Nie stosować w przypadku perforacji przewodu pokarmowego bądź ryzyka jej wystąpienia (np. u osób z chorobą jelit m.in. chorobą Crohn'a lub wrzodziejącego zapalenia okrężnicy). Nie zaleca się stosować w przypadku dziedzicznej nietolerancji galaktozy lub fruktozy, niedoboru laktazy (typu Lapp) oraz zespołu złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Działania niepożądane:
Podczas stosowanie leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku stosowania laktulozy jako leku przeczyszczającego – zaburzenia żołądka i jelit: łagodne, przemijające wzdęcia, bóle brzucha, niekiedy nudności. Bardzo rzadko notowano przypadki biegunki, która jednak ustępowała po pierwszych 5 godzinach od rozpoczęcia przyjmowania leku. W przypadku stosowania dużych dawek laktulozy w encefalopatii wątrobowej – zaburzenia żołądka i jelit: wzdęcia, bóle brzucha, nudności, biegunka, pojedyncze przypadki odmy pęcherzykowej jelit; zaburzenia metabolizmu i odżywiania: obniżenie stężenia potasu w osoczu krwi poniżej normy (hipokaliemia), zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi powyżej normy (hipernatremia).

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Przyjmować doustnie. Roztwór można stosować w postaci nierozcieńczonej lub rozcieńczonej wodą lub sokiem. Preparat należy szybko połknąć bez zbyt długiego przetrzymywania w jamie ustnej. Dawkowanie należy dostosowywać indywidualnie. Lek stosowany w jednej dawce dobowej należy przyjmować o tej samej porze (np. w trakcie śniadania). Podczas kuracji lekiem przeczyszczającym należy wypijać przynajmniej 1,5-2 litra płynów (około 6-8 szklanek). Przewlekłe zaparcia: lek można zażywać w pojedynczej dawce dobowej lub w dwóch dawkach podzielonych. Po kilku dniach leczenia można dostosować dawkę początkową do dawki podtrzymującej w zależności od otrzymanej odpowiedzi na leczenie. Z reguły efekt leczniczy można zaobserwować po 2-3 dniach leczenia. Dawkowanie u osób dorosłych i młodzieży: dawka początkowa – 15-45ml; dawka podtrzymująca – 15-30ml. U dzieci od 7. do 14. roku życia: dawka początkowa – 15ml; dawka podtrzymująca – 10-15ml. U dzieci od 1. do 6. roku życia: dawka początkowa – 5-10ml; dawka podtrzymująca – 5-10ml. U niemowląt poniżej 1. roku życia: dawka początkowa – do 5ml; dawka podtrzymująca – do 5ml (5ml syropu zawiera 3,3g laktulozy). Niewydolność wątroby, stany przedśpiączkowe, śpiączka wątrobowa u osób dorosłych: dawka początkowa – 3-4 razy na dobę po 30-45ml. Dawka ustalana jest indywidualnie, należy ją zmieniać co 1-2 dni tak, aby liczba wypróżnień wynosiła 2-3 razy na dobę. W przypadku braku poprawy lub zaobserwowania pogorszenia po ukończeniu pierwszego opakowania należy skontaktować się z lekarzem (nie dotyczy przewlekłych zaparć).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel