APTEO MED Paracetamol 0,5g x 10 tabletek
2.15 / 1szt.
In stock
Produkt:
dostępny
Wysyłka od 24h do 48h
Koszt od 9,50 zł
Producent: Synoptis Pharma
Typ preparatu: lekPrzechowywanie: temperatura pokojowa
Do przechowalni
Tutaj jesteś:
  1. Strona główna
  2. Przeciwbólowe, Gorączka
  3. APTEO MED Paracetamol 0,5g x 10 tabletek

APTEO MED Paracetamol 0,5g x 10 tabletek

  • Paracetamol to jedna z najpopularniejszych substancji czynnych o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Produkt leczniczy Paracetamol 0,5g Apteo Med jest wskazany do stosowania przede wszystkim w leczeniu bólu różnego pochodzenia.

Skład:
Jedna tabletka zawiera: paracetamol (Paracetamolum) – 500mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol (170mg), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Działanie:
Paracetamol to substancja czynna, która wykazuje zdolność do hamowania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym, w efekcie działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Produkt leczniczy Paracetamol Apteo Med zalecany jest do stosowania w celu łagodzenia bólu i gorączki. Warto zaznaczyć, że lek nie przyczynia się do uszkadzania błony śluzowej żołądka, nie hamuje agregacji płytek krwi i procesu krzepnięcia krwi. Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apteo Med Paracetamol 0,5g wskazany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia (np. bóle głowy, migrena, bóle mięśniowe, bóle stawowe, bóle miesiączkowe, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych oraz bóle pourazowe) oraz gorączki (np. stany podgorączkowe, gorączka towarzysząca przeziębieniu). Do stosowania u dorosłych oraz dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Nie łączyć z alkoholem. W przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących możliwość stosowania leku należy skonsultować z lekarzem. Lek zawiera sorbitol, zaleca się zachować ostrożność u osób z nietolerancją niektórych cukrów. W trakcie stosowania leku nie należy stosować innych preparatów zawierających paracetamol.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby. Nie stosować przy chorobie alkoholowej.

Działania niepożądane:
Stosowanie leku obarczone jest ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych: niezbyt często – wymioty, biegunka; rzadko – zapalenie skóry, pokrzywka, rumień; bardzo rzadko – zmniejszenie liczby płytek krwi, leukocytów, powiększenie wątroby.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub z zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Do stosowania doustnego. Jednorazowa dawka dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia (powyżej 50kg masy ciała): 500-1000mg paracetamolu (1-2 tabletek). Dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka domowa przy stosowaniu krótkotrwałym (do 3 dni) wynosi 4000mg paracetamolu (8 tabletek). Maksymalna dawka dobowa przy długotrwałym stosowaniu (do 10 dni) wynosi 2500mg paracetamolu (5 tabletek). Dawkowanie u osób z zaburzeniami wątroby lub z zespołem Gilberta: zaleca się zmniejszyć dawkę lub zwiększyć przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami. Bez konsultacji z lekarzem można stosować lek przez 3-5 dni, jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią lub się pogorszą, należy skonsultować się z lekarzem.

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki. Sprawdź dostępność
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Inne produkty z tej kategorii:
KOPIRYNA x 12 tabletek

KOPIRYNA x 12 tabletek

2,74 zł
Produkt dostępny
ETOPIRYNA x 10 tabletek

ETOPIRYNA x 10 tabletek

3,10 zł
Produkt dostępny
Meloxicam Adamed 7,5mg x 10 tabletek

Meloxicam Adamed 7,5mg x 10 tabletek

3,06 zł
Produkt dostępny
COFFEPIRINE x 6 tabletek

COFFEPIRINE x 6 tabletek

1,61 zł
Produkt dostępny
PARACETAMOL BIOFARM x 6 tabletek

PARACETAMOL BIOFARM x 6 tabletek

2,54 zł
Produkt dostępny
PARACETAMOL 500mg x 10 tabletek

PARACETAMOL 500mg x 10 tabletek

2,56 zł
Produkt dostępny
* Przed użyciem leków zapoznaj się z jego ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczace działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczace stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel