APTEO MED Paracetamol 0,5g x 20 tabletek

  • Lek o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Paracetamol Apteo Med zawiera w każdej tabletce 500mg paracetamolu. Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia oraz gorączka np. w przebiegu przeziębienia.
  • APTEO MED Paracetamol 0,5g x 20 tabletek
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 28309
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
3,33 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna tabletka zawiera: paracetamol (Paracetamolum) – 500mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol (170mg), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Działanie:
Substancja czynna leku, czyli paracetamol wykazuje zdolność do hamowania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym, stąd jego działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Produkt leczniczy Paracetamol Apteo Med nie powoduje uszkadzania śluzówki żołądka, ponadto nie hamuje krzepnięcia lub agregacji płytek krwi. Paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apteo Med Paracetamol 0,5g wskazany w leczeniu bólu różnego pochodzenia (np. bóle głowy, bóle migrenowe, bóle mięśniowe i stawowe, bóle miesiączkowe, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych oraz po urazach), a także gorączki (np. stany podgorączkowe, przeziębienia). Lek dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Nie łączyć z alkoholem. Stosowanie w okresie ciąży i laktacji wymaga konsultacji z lekarzem. Lek zawiera sorbitol, dlatego należy zachować ostrożność u osób z nietolerancją niektórych cukrów. W trakcie stosowania leku nie należy stosować innych leków z paracetamolem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby. Nie stosować przy chorobie alkoholowej.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku może dojść do wystąpienia działań niepożądanych. Niezbyt często: wymioty, biegunka. Rzadko: zapalenie skóry, pokrzywka, rumień. Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi, leukocytów, powiększenie wątroby.

Dawkowanie:
Stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Stosować doustnie. Dorośli oraz młodzież powyżej 12. roku życia (masa ciała powyżej 50kg): 500-1000mg paracetamolu (1-2 tabletki), dawkę można powtarzać co 4 godziny (do 4 razy na dobę). Maksymalna dawka dobowa wynosi 4000mg paracetamolu (8 tabletek) w dawkach podzielonych, przy krótkotrwałym stosowaniu, czyli do 3 dni. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2500mg paracetamolu (5 tabletek) w dawkach podzielonych, przy długotrwałym stosowaniu, czyli do 10 dni. W przypadku zaburzeń czynności wątroby lub zespołu Gilberta zaleca się zmniejszyć dawkę lub zwiększyć przerwy między kolejnymi dawkami. W przypadku, gdy po 3-5 dniach objawy nie ustąpiły lub doszło do ich pogorszenia zaleca się skonsultować z lekarzem. Lek można stosować bez konsultacji lekarskiej przez 3-5 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel