Paracetamol 0,5g x 50 tabletek

  • Lek Paracetamol 0,5g jest wskazany do stosowania u dzieci, młodzieży oraz u osób dorosłych jako środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. W każdej tabletce wykorzystano wysoką dawkę substancji czynnej – 500mg paracetamolu.
  • Paracetamol 0,5g x 50 tabletek
Kod produktu: 34286
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
4,19 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol – 500mg oraz składniki pomocnicze: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu staerynian.

Działanie:
Paracetamol to substancja czynna o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Paracetamol 0,5g jest zalecany jako środek łagodzący ból o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, a także jako środek obniżający gorączkę. Paracetamol nie wykazuje właściwości przeciwzapalnych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol 0,5g wskazany jest w leczeniu bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, a także leczeniu gorączki. Do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Nie należy przyjmować równocześnie z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Podczas stosowania leku nie można spożywać alkoholu. Należy poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku u kobiet w okresie ciąży lub u kobiet karmiących piersią.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
Stosowanie produktu leczniczego wiąże się z ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych. Są to: rzadko – niektóre choroby krwi (agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia płytek krwi, zaburzenia komórek macierzystych), reakcje alergiczne, dezorientacja, omamy, depresja, drżenie, ból głowy, zaburzenia widzenia, obrzęk, ból brzucha, krwawienie z jelit lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty, zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka, martwica wątroby, wysypka, świąd, nadmierne pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, warg, gardła, języka), zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie, interakcje z lekami, przedawkowanie i zatrucia; bardzo rzadko – pancytopenia, reakcje alergiczne (należy przerwać stosowanie leku; obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs, anafilakcja), niski poziom glukozy we krwi, hepatotoksyczność, mętny mocz, zaburzenia nerek, skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne, krwiomocz, bezmocz; częstość nieznana – ostra uogólniona osutka krostkowa, ciężka wysypka lub złuszczenie się skóry, zespół Stevensa-Johnsona, zaczerwienienie skóry, pęcherze lub wysypka.

Dawkowanie:
Lek stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z opisem na ulotce. Dorośli, młodzież powyżej 15. roku życia: 1-2 tabletki (500-1000mg paracetamolu), dawkę można powtarzać co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa: 6 tabletek (3000mg paracetamolu). Dzieci od 6. do 9. roku życia (22-30kg masy ciała): 1/2 tabletki (250mg paracetamolu), dawkę można powtarzać maksymalnie 4-6 razy na dobę. Dawkowanie u dzieci od 9. do 12. roku życia (30-40kg masy ciała): jedna tabletka (500mg paracetamolu), dawkę można powtórzyć maksymalnie 3-4 razy na dobę. Dzieci od 12. do 15. roku życia (40-55kg masy ciała): jedna tabletka (500mg paracetamolu), dawkę można powtórzyć maksymalnie 4-6 razy na dobę. Tabletki połykać w całości, popijać obficie wodą, innym sposobem jest rozpuszczenie tabletki w dużej ilości wody i wypicie takiego roztworu. Między kolejnymi dawkami należy zachować przerwę – przynajmniej 4 godziny. Nie należy przekraczać zalecanych dawek dobowych. Należy skonsultować się z lekarzem, gdy ból utrzymuje się mimo stosowania leku przez 5 dni lub, gdy gorączka utrzymuje się mimo stosowania leku przez 3 dni. W przypadku osób z niewydolnością nerek, zaburzeniami czynności wątroby, zespołem Gilberta należy zmniejszyć przyjmowaną dawkę paracetamolu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel