Paracetamol 0,5g x 100 tabletek

  • Produkt leczniczy Paracetamol 0,5g to preparat do stosowania w łagodzeniu bólu o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, a także w obniżaniu gorączki. Każda tabletka zawiera aż 500mg substancji czynnej, czyli paracetamolu.
  • Paracetamol 0,5g x 100 tabletek
Kod produktu: 34287
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
8,58 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol – 500mg oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu staerynian.

Działanie:
Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Paracetamol 0,5g jest ból i gorączka. Substancja czynna – paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Można stosować u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol 0,5g wskazany jest do stosowania w leczeniu bólu o nasileniu łagodnym i umiarkowanym oraz gorączki. Lek odpowiedni dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Nie zaleca się stosować równocześnie z innymi preparatami, które zawierają paracetamol. Nie można podczas stosowania leku spożywać alkoholu. Przed zastosowaniem leku u kobiet w okresie ciąży lub u kobiet karmiących piersią należy się skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą u niektórych osób wystąpić działania niepożądane: rzadko – niektóre choroby krwi (agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia płytek krwi, zaburzenia komórek macierzystych), reakcje alergiczne, dezorientacja, omamy, depresja, drżenie, ból głowy, zaburzenia widzenia, obrzęk, ból brzucha, krwawienie z jelit lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty, zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka, martwica wątroby, wysypka, świąd, nadmierne pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, warg, gardła, języka), zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie, interakcje z lekami, przedawkowanie i zatrucia; bardzo rzadko – pancytopenia, reakcje alergiczne (należy przerwać stosowanie leku; obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs, anafilakcja), niski poziom glukozy we krwi, hepatotoksyczność, mętny mocz, zaburzenia nerek, skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne, krwiomocz, bezmocz; częstość nieznana – ostra uogólniona osutka krostkowa, ciężka wysypka lub złuszczenie się skóry, zespół Stevensa-Johnsona, zaczerwienienie skóry, pęcherze lub wysypka.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza bądź według zaleceń na ulotce. Dawkowanie u dorosłych i u młodzieży powyżej 15. roku życia: 1-2 tabletki (500-1000mg paracetamolu), dawkę można powtarzać co 4-6 godzin, jeśli zajdzie taka potrzeba. Maksymalna dawka dobowa: 6 tabletek (3000mg paracetamolu). Dawkowanie u dzieci od 6. do 9. roku życia (22-30kg masy ciała): 1/2 tabletki (250mg paracetamolu), dawkę można powtarzać maksymalnie 4-6 razy na dobę. Dawkowanie u dzieci od 9. do 12. roku życia (30-40kg masy ciała): jedna tabletka (500mg paracetamolu), dawkę można powtórzyć maksymalnie 3-4 razy na dobę. Dawkowanie u dzieci od 12. do 15. roku życia (40-55kg masy ciała): jedna tabletka (500mg paracetamolu), dawkę można powtórzyć maksymalnie 4-6 razy na dobę. Tabletki połykać w całości, popijać obficie wodą. Można także rozpuścić tabletkę w dużej ilości wody i po dokładnym wymieszaniu wypić. Przerwa między kolejnymi dawkami musi wynosić przynajmniej 4 godziny. Nie należy przekraczać zalecanych dawek dobowych. W przypadku, gdy ból utrzymuje się mimo stosowania leku przez 5 dni, w przypadku, gdy gorączka utrzymuje się mimo stosowania leku przez 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku osób z niewydolnością nerek, zaburzeniami czynności wątroby, zespołem Gilberta wymagane jest zmniejszenie dawki paracetamolu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel