Difortan żel 100g

  • Produkt leczniczy Difortan żel zawiera etofenamat, czyli substancję czynną należącą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek wskazany jest do miejscowego stosowania m.in. przy urazach stawów i mięśni oraz przy reumatyzmie.
  • Difortan żel 100g
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 34435
Przechowywanie: temperatura pokojowa
35,45 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Difortan żel:

Substancja czynna: etofenamat. Substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, glicerol, trolamina, karbomery i woda oczyszczona.

Działanie Difortan żel:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Difortan żel jest leczenie chorób reumatycznych oraz urazów mięśniowych i stawowych. Jako niesteroidowy lek przeciwzapalny etofenamat działa przeciwbólowo, a także zmniejsza stan zapalny oraz obrzęk. Preparat zalecany jest do stosowania miejscowego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Difortan żel wskazany do stosowania w leczeniu urazów mięśniowych i stawowych, w tym: stłuczeń, zwichnięć, naciągnięć, zapaleń więzadeł, jak również w leczeniu chorób reumatycznych, w tym zapalenia stawów oraz choroby zwyrodnieniowej stawów. Do stosowania powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy chronić przed działaniem światła i wilgoci. W przypadku zastosowania żelu u matek karmiących piersią należy skonsultować się wcześniej z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia, u kobiet w okresie ciąży. Nie stosować na błony śluzowe, a także w okolicach oczu, na zakażonej lub uszkodzonej skórze, na skórze z ranami i wypryskiem.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Natychmiastowe przerwanie aplikacji oraz konsultacja z lekarzem konieczna jest w przypadku wystąpienia: nadwrażliwości w postaci wysypki skórnej, duszności i trudności w przełykaniu; zmian pęcherzowych (rozległe zmiany na skórze w postaci zaczerwienienia, łuszczenia, dużych pęcherzy); fotodermatozy (stan zapalny w postaci zaczerwienienia i świądu na skórze w miejscu aplikacji żelu, która została wystawiona na ekspozycję na słońce). Działania niepożądane według częstości występowania: często – świąd, rumień, miejscowe podrażnienie skóry (przemijające po zakończeniu leczenia); rzadko – kontaktowe zapalenie skóry, alergiczne zapalenie skóry, fotodermatoza; bardzo rzadko – pokrzywka, zmiany pęcherzowe, toksyczne martwicze oddzielania się naskórka.

Dawkowanie żelu Difortan:

Lek do stosowania zewnętrznego. Dawkować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Przed aplikacją oraz po użyciu preparatu należy dokładnie umyć ręce. Żel stosować w miejscu bólu. Jednorazowo rozprowadzać około 2,5-5cm żelu, wcierając go delikatnie w skórę. Leczenie urazów mięśni i stawów: stosować 3-4 na dobę przez okres 14 dni. Nie stosować dłużej niż 14 dni. Leczenie chorób reumatycznych: stosować 2-3 razy na dobę. Nie stosować dłużej niż 21 dni. Po 3-4 dniach widoczna powinna być poprawa w postaci zmniejszenia bólu i stanu zapalnego. W przypadku, gdy po tygodniu stosowania stan się nie poprawił lub objawy się pogorszyły, należy skonsultować się z lekarzem. Dostosowanie dawki może być konieczne u osób z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby, dlatego w takim przypadku zaleca się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel