Difortan żel 50g

  • Etofenamat, czyli substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Difortan żel jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Wykazuje ona miejscowe działanie przeciwbólowe oraz redukujące obrzęk i stan zapalny.
  • Difortan żel 50g
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 34434
Przechowywanie: temperatura pokojowa
23,95 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Difortan żel:

Substancja czynna: etofenamat. Substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, glicerol, trolamina, karbomery i woda oczyszczona.

Działanie Difortan żel:

Preparat do miejscowego leczenia urazów mięśni i stawów oraz chorób reumatycznych. Niesteroidowy lek przeciwzapalny, czyli etofenamat działa przeciwbólowo, a także ogranicza obrzęk i stan zapalny. Produkt leczniczy Difortan w postaci żelu przeznaczony jest do miejscowego stosowania.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Difortan żel wskazany do stosowania w leczeniu urazów mięśni i stawów (stłuczenia, zwichnięcia, naciągnięcia, zapalenia więzadeł), a także chorób reumatycznych (zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów). Lek dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy chronić przed bezpośrednim działaniem wilgoci i światła. Przed zastosowaniem leku u kobiety karmiącej piersią zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik żelu. Nie stosować na błony śluzowe oraz w okolicy oczu, na uszkodzonej lub zakażonej skórze, na skórze z ranami i wypryskiem. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania żelu mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia takich objawów jak: nadwrażliwość w postaci wysypki skórnej, duszności i trudności w przełykaniu; zmiany pęcherzowe (rozległe zmiany na skórze w postaci zaczerwienienia, łuszczenia, dużych pęcherzy); fotodermatoza (stan zapalny w postaci zaczerwienienia i świądu na skórze w miejscu aplikacji żelu, która została wystawiona na ekspozycję na słońce). Działania niepożądane zgodnie z częstością ich występowania: często – świąd, rumień, miejscowe podrażnienie skóry (przemijające po zakończeniu leczenia); rzadko – kontaktowe zapalenie skóry, alergiczne zapalenie skóry, fotodermatoza; bardzo rzadko – pokrzywka, zmiany pęcherzowe, toksyczne martwicze oddzielania się naskórka.

Dawkowanie żelu Difortan:

Do użytku zewnętrznego. Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na ulotce. Każdorazowo przed użyciem żelu, jak i po jego aplikacji należy dokładnie umyć ręce. Aplikować w miejscu bólu. Jednorazowo zaleca się stosować około 2,5-5cm pasek żelu. Rozprowadzić preparat, delikatnie go wcierając. Leczenie urazów mięśni i stawów: stosować 3-4 na dobę przez okres 14 dni. Nie stosować dłużej niż 14 dni. Leczenie chorób reumatycznych: stosować 2-3 razy na dobę. Nie stosować dłużej niż 21 dni. Ograniczenie bólu i zmniejszenie stanu powinno być widoczne po 3-4 dniach aplikacji. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli po 7 dniach stosowania leku nie zaobserwowano poprawy lub objawy się nasiliły. U osób z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby zaleca się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku, ponieważ może być konieczne dostosowanie dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel