Oktaseptal aerozol na skórę roztwór 30ml

  • Roztwór fenoksyetanolu i oktenidyny dichlorowodorku – Aerozol na skórę Oktaseptal. Jest to produkt leczniczy przeznaczony do dezynfekowania niewielkich ran. Zawarte w nim składniki wykazują właściwości bakterio-, wiruso- i grzybobójcze.
  • Oktaseptal aerozol na skórę roztwór 30ml
Kod produktu: 34474
Przechowywanie: temperatura pokojowa
9,40 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Oktaseptal aerozol na skórę roztwór:

Substancje czynne w 100g leku: 0,10g oktenidyny dichlorowodorku, 2,00g fenoksyetanolu oraz pozostałe substancje: glicerol 85%, sodu D-glukonian, betaina kokamidopropylowa 30%, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Działanie Oktaseptal aerozol na skórę roztwór:

Produkt leczniczy Oktaseptal w postaci roztworu na skórę wskazany do stosowania przy niezbyt rozległych ranach, można stosować go wielokrotnie w krótkotrwałym leczniu antyseptycznym w obrębie błon śluzowych oraz sąsiednich tkanek przed zabiegami diagnostycznymi, a także przed niedużymi zabiegami operacyjnym (również po ich przeprowadzeniu), dotyczy to m.in. zabiegów ginekologicznych, proktologicznych, urologicznych, dermatologicznych, wenerologicznych, geriatrycznych, położniczych i stomatologicznych. Produkt leczniczy Oktaseptal w swoim składzie zawiera dwie substancje czynne: fenoksyetanol i oktenidyny dichlorowodorek. Oktenidyny dichlorowodorek działa na powierzchni rany i skóry, zaś fenoksyetanol przenika do głębszych wartsw skóry i błon śluzowych. Preparat działa baterio-, grzybo- i wirusobójczo, dodatkowo działa odkażająco i znieczulająco, pomaga oczyścić ranę z martwych tkanek i wydzielin, pobudza proces gojenia. Zaczyna działać już minutę po aplikacji, działanie utrzymuje się przez około godzinę.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Oktaseptal aerozol na skórę roztwór wskazany: w leczeniu antyseptycznym niezbyt rozległych ran, jak również w dezynfekcji skóry i błon śluzowych; w dezynfekcji jamy ustnej (m.in. przy aftach, podrażnieniach powstałych podczas noszenia aparatu ortodontycznego lub protezy dentystycznej); w leczeniu drobnych ran oparzeniowych i owrzodzeniowych; do pielęgnacji nierozległych ran i szwów poperacyjnych; do stosowania przed badaniami diagnostycznymi w obrębie żeńskich i męskich narządów płciowych, jak i po wykonaniu badania; w trakcie wykonywania czynności okołoporodowych (np. pielęgnacja krocza po nacięciu w trakcie porodu); przed zabiegami diagnostycznymi (jak i po zabiegach) w obrębie odbytu, przed i po cewnikowaniu pęcherza moczowego, przed czynnościami, które związane są ze sztucznym zapłodnieniem, u dzieci (np. pielęgnacja kikuta pępowinowego); w leczeniu antyseptycznym (ograniczonym czasowo) grzybicy międzypalcowej.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować do płukania jamy brzusznej (np. śródoperacyjnie), pęcherza moczowego, jak również błony bębenkowej.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane (jednak nie u wszystkich). U osób stosujących lek do płukania jamy ustnej, przez godzinę po aplikacji może utrzymywać się gorzki posmak (nie zaleca się płukać jamy ustnej wodą lub innym płynem bezpośrednio po zastosowaniu leku). Działania niepożądane występujące rzadko: odczucie pieczenia, zaczerwienienie, świąd, uczucie ciepła. Działania niepożądane występujące bardzo rzadko: kontaktowe reakcje uczuleniowe np. przemijające zaczerwienienie w miejscu zastosowania. Działania niepożądane o nieznanej częstości występowania: po przepłukaniu głębokich ran za pomocą strzykawki donoszono o przypadkach uporczywego obrzęku, rumienia i martwicy tkanki, przy czym niektóre przypadki wymagały interwencji chirurgicznej.

Dawkowanie aerozolu na skórę Oktaseptal:

Lek należy stosować według zaleceń na ulotce lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Aplikować na skórę w nierozcieńczonej postaci. Dezynfekcja skóry oraz błon śluzowych: przemywać jałowym gazikiem nawilżonym preparatem. Po dokładnym rozprowadzeniu leku odczekać 1-5 minut. Preparat można rozpylać bezpośrednio na skórę lub błony śluzowe (jeśli lekarz tak zaleci), po dokładnym rozprowadzeniu preparatu pozostawić przynajmniej na minutę. Dezynfekcja jamy ustnej: płukać jamę ustną przez 20 sekund, stosując 20ml preparatu. Nie połykać preparatu. Leczenie drobnych ran oparzeniowych, leczenie ran powstałych w przebiegu takich chorób jak miażdżyca lub cukrzyca: lek stosować w postaci przymoczek (jałowe gaziki nasączone lekiem). W ciągu doby przymoczki należy zmieniać 1-2 razy. Pielęgnacja ran i szwów pooperacyjnych: jałowy gazik nasączyć preparatem, przemywać ranę od środka, kierujac się na zewnętrz. Wspomagająco w leczeniu grzybic skóry (również grzybicy międzypalcowej stóp): rozpylać lek bezpośrednio na skórę w miejscach zmienionych chorobowo. Aplikować rano i wieczorem przez okres 14 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel