Oktaseptal aerozol na skórę roztwór 60ml

  • Aerozol na skórę Oktaseptal to roztwór oktenidyny dichlorowodorku oraz fenoksyetanolu. Preparat jest rekomendowany do stosowania w celu dezynfekcji skóry i leczenia ran. Lek działa m.in. bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo.
  • Oktaseptal aerozol na skórę roztwór 60ml
Kod produktu: 34475
Przechowywanie: temperatura pokojowa
15,47 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Oktaseptal aerozol na skórę roztwór:

Substancje czynne w 100g leku: 0,10g oktenidyny dichlorowodorku, 2,00g fenoksyetanolu oraz pozostałe substancje: glicerol 85%, sodu D-glukonian, betaina kokamidopropylowa 30%, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Działanie Oktaseptal aerozol na skórę roztwór:

Aerozol na skórę Oktaseptal jest lekiem wskazanym do stosowania w przypadku niezbyt rozległych ran, jest odpowiedni do wielokrotnego stosowania w krótkotrwałym leczeniu antyseptycznym w obrębie błon śluzowych oraz sąsiednich tkanek przed zabiegami diagnostycznymi, jak również przed niewielkimi zabiegami operacyjnym oraz po ich przeprowadzeniu (zabiegami z zakresu m.in. ginekologii, proktologii, urologii, dermatologii, wenerologii, geriatrii, położnictwa i stomatologii). Produkt leczniczy Oktaseptal zawiera fenoksyetanol i oktenidyny dichlorowodorek. Roztwór działa baterio-, grzybo- i wirusobójczo. Ponadto odkaża i znieczula, oczyszcza ranę z martwych tkanek i wydzielin, działa stymulująco na proces gojenia. Zaczyna działać już minutę po aplikacji, działanie utrzymuje się przez około godzinę. Oktenidyny dichlorowodorek działa na powierzchni rany i skóry, zaś fenoksyetanol przenika do głębszych wartsw skóry i błon śluzowych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Oktaseptal aerozol na skórę roztwór wskazany do stosowania w leczeniu antyseptycznym niezbyt rozległych ran, a także w dezynfekcji skóry oraz błon śluzowych; w dezynfekcji jamy ustnej (m.in. w przypadku aft, podrażnień powstałych w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego lub protezy dentystycznej); w leczeniu drobnych ran oparzeniowych i owrzodzeniowych; w pielęgnacji nierozległych ran i szwów poperacyjnych; przed badaniami diagnostycznymi w obrębie żeńskich i męskich narządów płciowych (w tym pochwy, sromu, żołędzi prącia), jak i po wykonaniu badania; przy wykonywaniu czynności okołoporodowych (np. pielęgnacja krocza po nacięciu w trakcie porodu); przed zabiegami diagnostycznymi (jak i po zabiegach) w obrębie odbytu, przed i po cewnikowaniu pęcherza moczowego, przed czynnościami, które związane są ze sztucznym zapłodnieniem, u dzieci (np. pielęgnacja kikuta pępowinowego); w leczeniu antyseptycznym (ograniczonym czasowo) grzybicy międzypalcowej.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik roztworu. Nie stosować do płukania jamy brzusznej (np. śródoperacyjnie), pęcherza moczowego, jak również błony bębenkowej.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania preparatu mogą u niektórych osób wystąpić działania niepożądane: gorzki posmak w ustach utrzymujący się około godziny po zastosowaniu leku w celu płukania ust (nie zaleca się płukać jamy ustnej wodą lub innym płynem bezpośrednio po zastosowaniu leku). Rzadko występujące działania niepożądane: odczucie pieczenia, zaczerwienienie, świąd, uczucie ciepła. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane: kontaktowe reakcje uczuleniowe np. przemijające zaczerwienienie w miejscu zastosowania. Działania niepożądane o nieznanej częstości występowania: po przepłukaniu głębokich ran za pomocą strzykawki donoszono o przypadkach uporczywego obrzęku, rumienia i martwicy tkanki. W niektórych przypadkach konieczna była interwencja chirurgiczna.

Dawkowanie aerozolu na skórę Oktaseptal:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować na skórę w postaci nierozcieńczonej. Dezynfekcja skóry oraz błon śluzowych: przemywać miejsca zranienia jałowym gazikiem, który został zwilżony preparatem. Po dokładnym rozprowadzeniu leku należy odczekać 1-5 minut. Zgodnie z zaleceniem lekarza preparat można rozpylać bezpośrednio na skórę lub błony śluzowe, po dokładnym rozprowadzeniu preparatu pozostawić przynajmniej na minutę. Dezynfekcja jamy ustnej: przez 20 sekund płukać jamę ustną, stosując 20ml preparatu. Nie połykać. Leczenie drobnych ran oparzeniowych, leczenie ran powstałych w przebiegu takich chorób jak miażdżyca lub cukrzyca: lek stosować w postaci przymoczek (jałowe gaziki nasączone lekiem). W ciągu doby nalezy zmieniać gazik 1-2 razy. Pielęgnacja ran i szwów pooperacyjnych: jałowy gazik nasączyć preparatem, przemywać ranę, rozpoczynając od jej środka w stronę zewnętrznych krawędzi. Wspomagająco w leczeniu grzybic skóry, w tym grzybicy międzypalcowej stóp: rozpylać lek bezpośrednio na skórę zmienioną chorobowo. Aplikować rano i wieczorem przez okres 14 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel