Ultravox Maxe smak miętowy x 24 pastylek

  • Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Ultravox Maxe smak miętowy jest flurbiprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Pastylki do ssania wskazane do stosowania w łagodzeniu objawów stanu zapalnego gardła.
  • Ultravox Maxe smak miętowy x 24 pastylek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 34534
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
25,69 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ultravox Maxe smak miętowy:

Substancja czynna: flurbiprofen. Jedna pastylka twarda zawiera 8,75mg flurbiprofenu oraz substancje pomocnicze: sacharoza, glukoza ciekła, makrogol 300 (E-1521), olejek eteryczny miętowy i lewomentol.

Działanie Ultravox Maxe smak miętowy:

Należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych flurbiprofen łagodzi ból i obrzęk gardła, przyczyniając się do zmniejszenia trudności w połykaniu. Leki z grupy NLPZ wpływają na zmianę sposobu odpowiedzi organizmu na wysoką temperaturę oraz na ból i obrzęk. Produkt leczniczy Ultravox Maxe smak miętowy jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu stanów zapalnych gardła u dorosłych oraz u młodzieży powyżej 12. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ultravox Maxe smak miętowy wskazany do krótkotrwałego stosowania w przypadku stanów zapalnych gardła objawiających się bólem, obrzękiem oraz trudnościami w połykaniu. Do stosowania powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy chronić przed bezpośrednim działaniem wilgoci i światła. Podczas stosowania leku należy unikać picia alkoholu. Stosowanie leku u kobiet w pierwszych dwóch trymestrach ciąży oraz w okresie laktacji należy skonsultować z lekarzem. Lek zawiera glukozę i sacharozę, dlatego osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów przed zastosowaniem leku muszą skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik pastylek. Nie stosować w przypadku występowania po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innego niesteroidowego leku przeciwzapalnego astmy, świszczącego oddechu, duszności, obrzęku twarzy, wysypki skórnej ze świądem (pokrzywka). Nie stosować w przypadku trwającego lub przebytego owrzodzenia w żołądku lub jelitach (dwa lub więcej epizodów stwierdzonego owrzodzenia żołądka lub dwunastnicy). Nie stosować w przypadku krwawienia lub perforacji przewodu pokarmowego, ciężkiego zapalenie jelita grubego bądź zaburzenia dotyczącego krwi po stosowania leku z grupy NLPZ. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności serca, nerek lub wątroby. Nie stosować poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: objawy reakcji alergicznej (m.in. astma, świszczący lub skrócony oddech, nieżyt nosa, świąd, wysypka skórna), obrzęk twarzy, języka lub gardła, który powoduje problemy z oddychaniem, kołatanie serca, spadek ciśnienia krwi, który może prowadzić do wstrząsu, ciężkie reakcje skórne (łuszczenie, powstawanie pęcherzy). Inne działania niepożądane: często – zawroty, ból głowy, podrażnienie gardła, owrzodzenie i ból jamy ustnej, ból gardła, dyskomfort bądź nietypowe odczucia w jamie ustnej (np. mrowienie, pieczenie), nudności, biegunka, mrowienie i świąd skóry; niezbyt często – ospałość, uczucie senności, trudności w zasypianiu, zaostrzenie astmy, świszczący oddech, duszność, pęcherze w jamie ustnej i gardle, uczucie drętwienia gardła, suchość w jamie ustnej, uczucie palenia w ustach, zaburzenia smaku, wzdęcia brzucha, ból brzucha, wiatry, zaparcia, niestrawność, wymioty, zmniejszenie czucia w gardle, gorączka, ból, wysypka skórna, świąd skóry; rzadko – reakcja anafilaktyczna; częstość nieznana – niedokrwistość, małopłytkowość, opuchlizna, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność lub atak serca, ciężka postać reakcji skórnej (zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyell'a, toksyczna nekroliza naskórka), zapalenie wątroby.

Dawkowanie pastylek Ultravox Maxe smak miętowy:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. U osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia zaleca się stosować po jednej pastylce co 3-6 godzin. W trakcie ssania należy poruszać pastylkę w ustach, ssać do momentu rozpuszczenia. Maksymalna dobowa dawka wynosi 5 pastylek. Nie należy stosować dłużej niż trzy dni, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel