Coldrex Junior C x 10 saszetek

  • Rekomendowany do stosowania u dzieci od 6. do 12. roku życia w krótkotrwałym leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Produkt leczniczy Coldrex Junior C zawiera paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i witaminę C (kwas askorbowy).
  • Coldrex Junior C x 10 saszetek
Producent: GlaxoSmithKline
Kod produktu: 34585
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
20,61 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Coldrex Junior C:

Substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kwas askorbowy. Jedna saszetka zawiera: 300mg paracetamolu, 5mg chlorowodorku fenylefryny, 20mg kwasu askorbowego oraz substancje pomocnicze: sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat cytrynowy 610399E, kurkumina (E100).

Działanie Coldrex Junior C:

Kompleksowy lek do stosowania w leczeniu objawowym grypy i przeziębienia. Produkt leczniczy Coldrex Junior C zwalcza między innymi gorączkę, dreszcze, katar oraz ból gardła i ból głowy. Za działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe odpowiada paracetamol, chlorowodorek fenylefryny zmniejsza nasilenie kataru i ułatwia oddychanie. Witamina C wspiera organizm podczas infekcji. Lek ma postać proszku do przygotowywania rozgrzewającego napoju o smaku cytrynowym.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Coldrex Junior C wskazany w objawowym, krótkotrwałym leczeniu przeziębienia i grypy, które przebiegają z gorączką, dreszczami, bólem głowy, nieżytem nosa i bólem gardłem. Dla dzieci od 6. do 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Stosowanie leku u kobiet w ciąży i w okresie karmienia należy skonsultować z lekarzem. Lek zawiera sacharozę (1,9g sacharozy w jednej saszetce), dlatego należy zachować ostrożność w przypadku osób chorych na cukrzycę oraz osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego. Nie stosować poniżej 6. roku życia. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, przyjmowania zydowudyny lub inhibitorów monoaminooksydazy (a także dwa tygodnie po zakończeniu stosowania inhibitorów MAO). Nie stosować jednocześnie z innymi lekami, które zawierają paracetamol lub substancje zmniejszające przekrwienie śluzówki nosa, a także innych preparatów na grypę i przeziębienie.

Działania niepożądane:
Stosowanie leku jest obarczone ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. W przypadku wystąpienia następujących objawów niepożądanych należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: (bardzo rzadko, rzadko) – reakcja alergiczna (wysypka, swędzenie skóry, utrudnione oddychanie, opuchlizna warg, języka, gardła lub twarzy); wysypka skórna, złuszczanie się skóry, owrzodzenie jamy ustnej; problemy z oddychaniem (szczególnie w przypadku, gdy podobne trudności występowały po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego bądź innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych; sińce, krwawienie o nieznanej przyczynie; utrata wzroku; nietypowe szybkie tętno, uczucie nieregularnego rytmu serca; problemy z oddawaniem moczu, zatrzymanie moczu; zaburzenia czynności wątroby. Inne działania niepożądane: (bardzo rzadko) – ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, nerwowość, zwiększenie ciśnienia tętniczego, nudności i wymioty

Dawkowanie saszetek Coldrex Junior C:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza bądź według zaleceń na ulotce. Dzieci od 6. do 12. roku życia: podawać jedną saszetkę co 4 godziny, maksymalnie do 4 razy na dobę. Zawartość saszetki należy rozpuścić w gorącej wodzie (około pół szklanki), jeśli zachodzi taka konieczność można dolać zimnej wody lub dosłodzić roztwór. Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli po trzech dniach stosowania objawy nadal się utrzymują.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel