Oktaseptal aerozol na skórę roztwór 250ml

  • Preparat zawierający składniki o potrójnym działaniu: bakteriobójczym, wirusobójczym oraz grzybobójczym. Dzięki nim produkt leczniczy Oktaseptal aerozol na skórę doskonale sprawdza się w oczyszczaniu i pielęgnacji niewielkich ran.
  • Oktaseptal aerozol na skórę roztwór 250ml
Kod produktu: 34590
Przechowywanie: temperatura pokojowa
28,29 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Oktaseptal aerozol na skórę roztwór:

Substancje czynne w 100g leku: 0,10g oktenidyny dichlorowodorku, 2,00g fenoksyetanolu oraz pozostałe substancje: glicerol 85%, sodu D-glukonian, betaina kokamidopropylowa 30%, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Działanie Oktaseptal aerozol na skórę roztwór:

Produkt leczniczy Aerozol na skórę Oktaseptal to roztwór fenoksyetanolu oraz oktenidyny dichlorowodorku. Wskazaniem do jego stosowania są niezbyt rozległe rany. Preparat nadaje się do wielokrotnego stosowania w krótkotrwałej terapii antyseptycznej w obrębie błon śluzowych, a także tkanek sąsiednich przed zabiegami diagnostycznymi i niedużymi zabiegami operacyjnymi (preparat jest odpowiedni do stosowania po tych zabiegach). Sprawdzi się on między innymi w przypadku zabiegów: ginekologicznych, proktologicznych, urologicznych, dermatologicznych, wenerologicznych, geriatrycznych, położniczych i stomatologicznych. W skład leku wchodzi: fenoksyetanol i oktenidyny dichlorowodorek. Oktenidyny dichlorowodorek działa na powierzchni rany i skóry, a fenoksyetanol wnika do głębszych warstw skóry i błon śluzowych. Produkt leczniczy Oktaseptal wykazuje właściwości baterio-, grzybo- i wirusobójczo, odkaża, miejscowo znieczula, oczyszcza ranę z martwych tkanek i wydzielin, ponadto pobudza proces gojenia. Zaczyna działać już minutę po rozpyleniu na ranę, jego działanie utrzymuje się przez około godzinę.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Oktaseptal aerozol na skórę roztwór wskazany jest do użytku w leczeniu antyseptycznym niezbyt rozległych ran; w dezynfekcji skóry i błon śluzowych; w dezynfekcji jamy ustnej (m.in. przy aftach, podrażnieniach powstałych podczas noszenia aparatu ortodontycznego lub protezy dentystycznej); w leczeniu drobnych ran oparzeniowych i owrzodzeniowych; do pielęgnacji nierozległych ran i szwów poperacyjnych; do stosowania przed badaniami diagnostycznymi w obrębie żeńskich i męskich narządów płciowych (również po wykonaniu badania); w trakcie wykonywania czynności okołoporodowych (w tym: pielęgnacja krocza po nacięciu w trakcie porodu); przed zabiegami diagnostycznymi (również po zabiegach) w obrębie odbytu, przed i po cewnikowaniu pęcherza moczowego, przed czynnościami, które związane są ze sztucznym zapłodnieniem, u dzieci (w tym: pielęgnacja kikuta pępowinowego); w leczeniu antyseptycznym grzybicy międzypalcowej (ograniczonym czasowo) .

Informacje dodatkowe:
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik aerozolu. Nie stosować do płukania błony bębenkowej, pęcherza moczowego, jamy brzusznej (np. śródoperacyjnie).

Działania niepożądane:
Osoby stosujące lek, narażone są na wystąpienie działań niepożądanych, choć nie pojawiają się one u każdego. Płyn stosowany do płukania jamy ustnej może wywoływać utrzymujący się około godzinę po aplikacji gorzki posmak w ustach (po aplikacji leku nie płukać jamy ustnej innym preparatem lub wodą). Rzadko występujące działania niepożądane: odczucie pieczenia, zaczerwienienie, świąd, uczucie ciepła. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane: kontaktowe reakcje uczuleniowe np. przemijające zaczerwienienie w miejscu zastosowania. Nieznana częstotliwość występowania działań niepożądanych: po przepłukaniu głębokich ran za pomocą strzykawki donoszono o przypadkach uporczywego obrzęku, rumienia i martwicy tkanki, w tym przypadki wymagające interwencji chirurgicznej.

Dawkowanie aerozolu na skórę Oktaseptal:

Produkt leczniczy Oktaseptal należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Preparat jest gotowy do użycia, nie należy go rozcieńczać. Dezynfekcja skóry i błon śluzowych: zwilżyć jałowy gazik lekiem i przemyć wybrane miejsce. Odczekać 1-5 minut. Jeśli lekarza zaleci, preparat można rozpylać bezpośrednio na skórze i błonie śluzowej. Dezynfekcja jamy ustnej: do płukania jamy ustnej należy odmierzyć 20ml leku, płukać ją przez 20 sekund. Nie połykać płynu. Leczenie drobnych ran oparzeniowych, leczenie ran powstałych np. w przebiegu miażdżycy lub cukrzycy: aplikować w postaci przymoczek (jałowe gaziki nasączone lekiem). Przymoczki trzeba zmieniać 1-2 razy w ciągu doby. Pielęgnacja ran i szwów pooperacyjnych: lekiem nasączyć jałowy gazik, przemywać ranę, rozpoczynając od jej środka, kierując się ku jej brzegom. Wspomagająco w leczeniu grzybic skóry (w tym grzybicy międzypalcowej stóp): lek aplikować bezpośrednio na skórę w miejscach zmienionych chorobowo. Stosować rano i wieczorem maksymalnie przez 14 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel