Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Megapar x 20 tabletek musujących

  • Lek w postaci tabletek musujących z paracetamolem. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Megapar są bóle o umiarkowanym nasileniu, a także ból i gorączka towarzyszące przeziębieniu i grypie. Jedna tabletka musująca zawiera 500mg paracetamolu.
Megapar x 20 tabletek musujących
Kod produktu: 34802
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
7,85 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Megapar:

Substancja czynna: paracetamol. Jedna tabletka musująca zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, sodu węglan bezwodny, sodu wodorowęglan, powidon K25, symetykon, sacharyna sodowa, makrogol 6000, aromat cytrynowy: powderarome lemon premium (preparaty aromatyczne, substancje aromatyczne, naturalne substancje aromatyczne, maltodekstryna kukurydziana, guma arabska, alfa-tokoferol, woda).

Działanie Megapar:

Produkt leczniczy Megapar zawiera w swoim składzie paracetamol, czyli lek o łagodnym działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Każda tabletka musująca zawiera 500mg paracetamolu. Preparat wskazany jest do stosowania w celu łagodzenia bólu i gorączki, które występują przy grypie i przeziębieniu, a także bólu o umiarkowanym nasileniu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Megapar wskazany do stosowania w leczeniu bólu i gorączki w przebiegu grypy i przeziębienia oraz bólu różnego pochodzenia o nasileniu umiarkowanym (np. ból głowy, migrena, ból napięciowy, nerwobóle, ból zębów, bóle kręgosłupa, ból mięśniowy i reumatyczny, bóle menstruacyjne. Lek dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku w okresie ciąży lub laktacji. Lek zawiera sorbitol, czyli źródło fruktozy (131mg w jednej tabletce musującej), należy to brać pod uwagę u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów lub stwierdzoną dziedziczną nietolerancją fruktozy. Lek zawiera sód (502,02mg sodu w jednej tabletce, co stanowi 25,1% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu dla osoby dorosłej).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby. Nie stosować u pacjentów z chorobą alkoholową.

Działania niepożądane:
W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych konieczne jest natychmiastowe przerwanie przyjmowania leku oraz zgłoszenie się do lekarza: ciężka reakcja alergiczna, wstrząs anafilaktyczny (splątanie, bladość skóry, spadek ciśnienia krwi, pocenie się, przyspieszony oddech, osłabienie, omdlenie), nagromadzenie się w płynu w krtani z towarzyszącą wysypką, obrzęk gardła, twarzy, ust, obrzęk rąk, zagrażające życiu objawy skórne (wysypka z krostkami na całym ciele, nadżerki w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych oraz na skórze, czerwone plamki na tułowiu, często z pęcherzami po środku, pękające olbrzymie pęcherze, złuszczanie dużych płatków naskórka, osłabienie, gorączka i bóle stawowe (zespół Stevensa-Johnsona), toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ostra uogólniona osutka krostkowa. Częstotliwość występowania działań niepożądanych: rzadko – obrzęk zaburzenia widzenia, wysypka skórna lub pokrzywka, krwotok, ból brzucha, nudności, wymioty, zawroty głowy, gorączka, złe samopoczucie, uspokojenie polekowe, zaburzenia związane z płytkami krwi, zaburzenia związane z komórkami macierzystymi, nieprawidłowa czynność wątroby, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka, przedawkowanie i zatrucie, drżenie, ból głowy, depresja, splątanie, omamy, pocenie się, świąd, obrzęk naczynioruchowy; bardzo rzadko – hepatotoksyczność, ciężka reakcja nadwrażliwości, małopłytkowość, leukopenia, neutropenia, agranulocytoza, niedokrwistość hemolityczna, hypoglikemia, zaburzenia moczu i zaburzenia nerek; częstość nieznana – rumień wielopostaciowy, nagromadzenie płynu w krtani, wstrząs anafilaktyczny, niedokrwistość, zaburzenia czynności wątroby, krwiomocz, zmiany w obrębie nerek, objawy żołądkowo-jelitowe, zawroty głowy. Ponadto odnotowywano następujące działania niepożądane: trudności w oddychaniu, świszczący oddech, kaszel duszność (zwykle u osób z astmą i nadwrażliwością na niesteroidowe leki przeciwzapalne). Bardzo rzadko zgłaszano ciężkie reakcje skórne.

Dawkowanie tabletek musujących Megapar:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza bądź wskazówkami na ulotce. Tabletkę rozpuścić w szklance wody, bezpośrednio po sporządzeniu wypić. Można stosować z jedzeniem lub niezależnie od posiłków (jedzenie spowalnia szybkość wchłaniania paracetamolu). Zalecana dawka dla młodzieży od 12. do 15. roku życia (masa ciała od 41kg do 50kg): jedna tabletka musująca, można ponawiać dawkę co 4-6 godzin, nie wolno jednak przekraczać dawki dobowej wynoszącej 4 tabletki musujące (2g paracetamolu). Zalecana dawka dla młodzieży od 16. do 18. roku życia (masa ciała powyżej 50kg) oraz dla osób dorosłych: przyjmować 1-2 tabletki musujące, dawkę można ponawiać co 4-6 godzin. Dobowa maksymalna dawka to 6 tabletek musujących (8 tabletek musujących w przypadku silnego bólu). Bez konsultacji lekarskiej nie stosować dłużej niż 3 dni (przy gorączce) lub 3 dni (przy bólu), jeśli po tym czasie objawy nie ustępują, należy koniecznie zgłosić się do lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel