Megapar Forte x 24 tabletki musujące

  • Produkt leczniczy Megapar Forte to lek w postaci tabletek musujących, w którym jako substancję czynną wykorzystano paracetamol. Preparat zalecany jest w leczeniu gorączki oraz bólu różnego pochodzenia. Jedna tabletka zawiera 1000mg paracetamolu.
  • Megapar Forte x 24 tabletki musujące
Kod produktu: 34597
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
Na telefon
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Megapar Forte:

Substancja czynna: paracetamol. Jedna tabletka musująca zawiera 1000mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, sodu węglan bezwodny, sodu wodorowęglan, powidon K25, symetykon – emulsja 30% (woda, polidimetylsiloksan, glikolu polietylenowego stearynian, glikol polietylenowy, mono- i diglicerydy o długości łańcucha C14-18, glikolu polietylenowego distearynian, oktametylcyklotetrasiloksan, woda), sodu dokuzynian, sacharyna sodowa, makrogol 6000, monosodu glicynowęglan, powderarome lemon premium (preparaty aromatyczne, substancje aromatyczne, naturalne substancje aromatyczne, maltodekstryna kukurydziana, guma arabska, alfa-tokoferol, woda), sodu benzoesan.

Działanie Megapar Forte:

Paracetamol to lek o łagodnym działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Stosowanie leków z tą substancją czynną zalecane jest w przypadku gorączki oraz różnego rodzaju bólów. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Megapar Forte są m.in. bóle miesiączkowe, bóle stawowe, nerwobóle oraz bóle zębów.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Megapar Forte wskazany w leczeniu bólu różnego pochodzenia (np. bóle głowy, zębów, mięśni, stawów, a także bóle miesiączkowe oraz nerwobóle) oraz gorączki. Do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia (masa ciała powyżej 50kg).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Przed zastosowaniem leku u kobiet w okresie ciąży i laktacji należy koniecznie skonsultować się z lekarzem. Lek zawiera sorbitol (30g sorbitolu w jednej tabletce musującej, sorbitol jest źródłem fruktozy, dlatego osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów lub dziedziczną nietolerancją fruktozy muszą poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku) i sód (451,38mg sodu w jednej tabletce musującej, czyli 22,56% maksymalnej zalecanej dobowej dawki u osób dorosłych).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób o masie ciała poniżej 50kg. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, czynnej niewyrównanej choroby wątroby, ciężkiej niewydolności serca, choroby alkoholowej. Nie stosować podczas leczenia inhibitorami MAO, a także w okresie 14 dni po zakończeniu terapii. Nie stosować poniżej 16. roku życia.

Działania niepożądane:
W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza: ciężka reakcja alergiczna, wstrząs anafilaktyczny (splątanie, bladość skóry, spadek ciśnienia krwi, pocenie się, przyspieszony oddech, osłabienie, omdlenie), nagromadzenie się w płynu w krtani z towarzyszącą wysypką, obrzęk gardła, twarzy, ust, obrzęk rąk, zagrażające życiu objawy skórne (wysypka z krostkami na całym ciele, nadżerki w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych oraz na skórze, czerwone plamki na tułowiu, często z pęcherzami po środku, pękające olbrzymie pęcherze, złuszczanie dużych płatków naskórka, osłabienie, gorączka i bóle stawowe (zespół Stevensa-Johnsona), toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ostra uogólniona osutka krostkowa. Częstotliwość występowania działań niepożądanych: rzadko – obrzęk, zaburzenia widzenia, wysypka skórna lub pokrzywka, krwotok, ból brzucha, nudności, wymioty, zawroty głowy, gorączka, złe samopoczucie, uspokojenie polekowe, zaburzenia związane z płytkami krwi, zaburzenia związane z komórkami macierzystymi, nieprawidłowa czynność wątroby, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka, przedawkowanie i zatrucie, drżenie, ból głowy, depresja, splątanie, omamy, pocenie się, świąd, obrzęk naczynioruchowy; bardzo rzadko – hepatotoksyczność, ciężka reakcja nadwrażliwości, małopłytkowość, leukopenia, neutropenia, agranulocytoza, niedokrwistość hemolityczna, hypoglikemia, zaburzenia moczu i zaburzenia nerek; częstość nieznana – rumień wielopostaciowy, nagromadzenie płynu w krtani, wstrząs anafilaktyczny, niedokrwistość, zaburzenia czynności wątroby, krwiomocz, zmiany w obrębie nerek, objawy żołądkowo-jelitowe, zawroty głowy. Ponadto odnotowywano następujące działania niepożądane: trudności w oddychaniu, świszczący oddech, kaszel duszność (zwykle u osób z astmą i nadwrażliwością na niesteroidowe leki przeciwzapalne). Bardzo rzadko zgłaszano ciężkie reakcje skórne.

Dawkowanie tabletek musujących Megapar Forte:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub wskazówkami lekarza. Tabletkę należy rozpuścić w szklance wody, wypić bezpośrednio po rozpuszczeniu się tabletki. Zaleca się stosować jednorazowo jedną tabletkę musującą (1000mg paracetamolu), w razie konieczności dawkę można powtarzać co 4-6 godzin, przy czym maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek musujących (8 tabletek musujących w przypadku nasilonego bólu). Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni (w przypadku gorączki) lub 5 dni (w przypadku bólu), gdy w tym czasie objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel