neoFuragina Max 0,1g x 25 tabletek

  • Substancją czynną zastosowaną w produkcie leczniczym neoFuragina Max 0,1g jest furagina (furazydyna), czyli pochodna nitrofuranu. Lek wskazany jest do przyjmowania w zakażeniach dolnych dróg moczowych, gdyż hamuje on rozwój bakterii.
  • neoFuragina Max 0,1g x 25 tabletek
Producent: Teva
Kod produktu: 34648
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,39 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład neoFuragina Max 0,1g:

Substancja czynna: furagina (furazydyna). Jedna tabletka zawiera 100mg furazydyny oraz pozostałe składniki: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, sacharoza, Polisorbat 80, kwas stearynowy.

Działanie neoFuragina Max 0,1g:

Pochodna nitrofuranu zastosowana w leku, czyli furagina (furazydyna) hamuje namnażanie się bakterii, które są odpowiedzialne za rozwój zakażeń w obrębie dolnych dróg moczowych. Lek neoFuragina Max 01,g zawiera aż 100mg furaginy w każdej tabletce.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy neoFuragina Max 0,1g wskazany do stosowania w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera laktozę oraz sacharozę, dlatego osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować stosowanie leku z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz pochodne nitrofuranu. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży oraz w okresie ciąży donoszonej (od 38. tygodnia) oraz porodu, występuje bowiem ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka. Nie stosować u dzieci i młodzieży. Nie stosować w przypadku stwierdzonej niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 60ml/min bądź podwyższony poziom kreatyniny w surowicy). Nie stosować w przypadku polineuropatii oraz niedoboru enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie zaleca się stosować w okresie laktacji.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów niepożądanych należy natychmiastowo przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza: (rzadko) reakcje uczuleniowe (wysypka, pokrzywka, świąd, reakcje anafilaktyczne – obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, trudności w oddychaniu i przełykaniu, pokrzywka, swędzenie, wstrząs anafilaktyczny; obrzęk naczynioruchowy), ciężkie reakcje skórne (rumień wielopostaciowy, złuszczające się zapalenie skóry, zespół Stevensa-Johnsona), objawy polekowego zapalenia wątroby, żółtaczka cholestatyczna, martwica wątroby; (częstość nieznana) reakcje astmatyczne (duszność) u osób z astmą, reakcje z nadwrażliwości – reakcje ostre (przebiegające z gorączką, dreszczami, kaszlem, bólami w klatce piersiowej, dusznością), reakcje przewlekłe (w tym: zmiany w płucach); sinica w wyniku methemoglobinemii (objawiająca się męczliwością, dusznością, bólami i zawrotami głowy, przyspieszoną czynnością serca, sennością, śpiączką); rzekomobłoniaste zapalenie jelit, uszkodzenie nerwów obwodowych. Inne działania niepożądane: (często) nudności, nadmierne oddawanie gazów, bóle głowy; (częstość nieznana) zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia; wymioty, zaparcia, biegunki objawy niestrawności, bóle brzucha, zapalenie ślinianek, zapalenie trzustki; łysienie (przemijające); zakażenie drobnoustrojami opornymi na furazydynę, gorączka, dreszcze, złe samopoczucie; u osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej furazydyna może doprowadzić do rozwoju niedokrwistości megablastycznej lub hemolitycznej.

Dawkowanie tabletek neoFuragina Max 0,1g:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zaleca się przyjmować lek doustnie w trakcie posiłku, który zawiera białko (białko zwiększa wchłanianie furaginy). Popić dużą ilością płynów. Schemat dawkowania u osób dorosłych: pierwszy dzień leczenia: przyjmować jedną tabletkę 4 razy na dobę. Od 2. do 8. dnia leczenia: przyjmować jedną tabletkę 3 razy na dobę. Leczenie zazwyczaj trwa 7-8 dni. Kurację można powtórzyć, jeśli zachodzi taka potrzeba, ale dopiero po 10-15-dniowej przerwie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z neoFuragina Max 0,1g x 25 tabletek

2020-10-20

Zapalenie pęcherza moczowego - czym leczyć?

Zapalenie pęcherza moczowego - czym leczyć?
Zapalenie pęcherza moczowego to uciążliwa dolegliwość, która objawia się szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: ból podbrzusza, osłabienie oraz pieczenie podczas oddawania moczu. Najczęstszą przyczyną wystąpienia zapalenia jest bakteria E.Coli, która dostaje się do układu moczowego drogą wstępującą, czyli poprzez cewkę moczową. Jak wyglądają pozostałe objawy zapalenia pęcherza i co przyjmować w przypadku dolegliwości?
pixel