Ibuprofen Max 400mg x 50 tabletek

  • Substancja czynna zastosowana w produkcie leczniczym Ibuprofen Max 400mg to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – ibuprofen. Wskazaniem do stosowania leku jest ból różnego pochodzenia, a także gorączka.
  • Ibuprofen Max 400mg x 50 tabletek
Producent: Polfa Łódź
Kod produktu: 34887
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
19,65 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibuprofen Max 400mg:

Substancja czynna: ibuprofen. Jedna tabletka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze – rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki – talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, czerwień koszelinowa (E124), azorubina (E122), dimetykon.

Działanie Ibuprofen Max 400mg:

Niesteroidowy lek przeciwzapalny – ibuprofen, który zawarty jest w produkcie leczniczym Ibuprofen Max 400mg, działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Lek zalecany jest do stosowania przy gorączce oraz bólach słabego lub umiarkowanego nasilenia (m.in. ból głowy, ból zęba, nerwobóle).


Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprofen Max 400mg wskazany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia (o nasileniu słabym lub umiarkowanym) – ból głowy (np. ból napięciowy i migrena), ból zębów, ból mięśniowy, ból stawowy i kostny, nerwobóle, ból w przebiegu przeziębienia i grypy, bolesne miesiączkowanie, a także w leczeniu gorączki.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera laktozę, jest to informacja ważna dla osób z nietolerancją niektórych cukrów. Lek zawiera czerwień koszenilową (E 124) oraz azorubinę (E 122) – składniki te mogą powodować reakcje alergiczne. Wyłącznie lekarz może zdecydować o podaniu leku kobiecie w pierwszym i drugim trymestrze ciąży i kobiecie karmiącej piersią.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym kwas acetylosalicylowy). Nie stosować, jeśli w przeszłości występowała astma aspirynowa, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, nieżyt śluzówki nosa, pokrzywka po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innego leku NLPZ. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek i/lub wątroby; choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy (czynna lub przebyta), w przypadku perforacji lub krwawienia (w tym tych, które występują po przyjęciu NLPZ). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności serca (klasa IV wg NYHA), ciężkiego nadciśnienia tętniczego, krwawienia mózgowo-naczyniowego (innych krwawień czynnych), zaburzeń hematopoezy o nieznanej przyczynie. Nie stosować przy ciężkim odwodnieniu, skazie krwotocznej, przy równoczesnym stosowaniu leków przeciwzakrzepowych lub innych leków z grupy NLPZ (również inhibitorów COX-2). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży oraz u młodzieży oraz dzieci poniżej 12. roku życia (o masie ciała poniżej 40kg).

Działania niepożądane:
Stosowanie leku obciążone jest ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Leki z grupy NLPZ mogą powodować występowanie obrzęków, niewydolności serca oraz nadciśnienia tętniczego. Leki z ibuprofenem (duże dawki lub długotrwałe stosowanie) mogą nieznacznie podwyższać ryzyko zawału serca lub udaru. Działania niepożądane – często: wysypka, niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, zaburzenia widzenia, pokrzywka i świąd; rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, depresja, dezorientacja, omamy, bezsenność, zawroty głowy, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, niedowidzenie toksyczne, szumy uszne, zmniejszenie wartości hemoglobiny i hematokrytu, hamowanie agregacji płytek, przedłużony czas krwawienia, zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy, zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy; bardzo rzadko: zaburzenia wskaźników morfologii krwi, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat, aseptyczne zapalenie opon mózgowych, obrzęki, dysuria, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika w surowicy, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi, ciężkie reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs), zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej). Pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja, obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związana ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach, nadciśnienie tętnicze.

Dawkowanie tabletek Ibuprofen Max 400mg:

Przyjmować według zaleceń lekarza lub informacji na ulotce. Dawkowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia (o masie ciała powyżej 40kg): dawka początkowa – 400mg ibuprofenu. Dawkę w razie konieczności można powtórzyć, nie wcześniej niż po 6 godzinach. Maksymalna dobowa dawka ibuprofenu – 1200mg. Migrenowy ból głowy: dawka początkowa – 400mg ibuprofenu, dawkę można powtarzać co 4-6 godzin; dobowa dawka maksymalna – 1200mg ibuprofenu. Tabletki połykać w całości, popijać wodą. W przypadku dolegliwości przewodu pokarmowego zaleca się przyjmować lek z jedzeniem. Zaleca się stosować lek maksymalnie 2-3 dni w tygodniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel