Tantum Lemon 3mg pastylki twarde x 20 sztuk.

  • Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Tantum Lemon 3mg jest benzydaminy chlorowodorek. Lek ma postać pastylek twardych o smaku cytrynowym. Wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów stanów zapalnych jamy ustnej oraz gardła.
  • Tantum Lemon 3mg pastylki twarde x 20 sztuk.
Kod produktu: 12366
18,83 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Tantum Lemon 3mg pastylki twarde:

Substancja czynna: benzydaminy chlorowodorek. Jedna pastylka twarda zawiera 3mg benzydaminy chlorowodorku oraz pozostałe składniki: izomalt (E 593), kwas cytrynowy jednowodny, kompozycja smakowo-zapachowa cytrynowa (butylohydroksyanizol, citral, olejek cytrynowy), kompozycja smakowo-zapachowa miętowa (mentol, octan mentylu, olejek mięty zielonej, olejek mięty pieprzowej), aspartam (E951), żółcień chinolinowa (E104), indygotyna (E132).

Działanie Tantum Lemon 3mg pastylki twarde:

Lek wskazany jest do stosowania w leczeniu dolegliwości towarzyszących stanom zapalnym jamy ustnej i gardła. Produkt leczniczy Tantum Lemon 3mg pastylki twarde zawiera benzydaminę, jest to substancja czynna zaliczana do grupy indolowych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Benzydamina stosowana miejscowo działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz miejscowo znieczulająco oraz odkażająco. Pastylki do ssania pozwalają na dobre wchłanianie w tkankach objętych procesem zapalnym, gdzie substancja czynna osiąga duże stężenie. Produkt jest na ogół dobrze tolerowany.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Tantum Lemon 3mg pastylki twarde wskazany do stosowania w leczeniu objawów stanu zapalnego jamy ustnej i gardła takich jak: ból, obrzęk i zaczerwienienie.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie jest zalecane stosowanie leku w przypadku uczulenia na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Zaleca się zachować ostrożność u osób, u których występowała astma oskrzelowa. W przypadku, gdy objawy zapalenia w jamie ustnej (np. owrzodzenia) nie ustępują po 3 dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem, gdyż owrzodzenie jamy ustnej może być oznaką innego ciężkiego procesu chorobowego. Nie zaleca się stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Lek zawiera izomalt – osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku. Lek zawiera aspartam, czyli źródło fenyloalaniny – może być szkodliwy dla osób chorych na fenyloketonurię.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku osób z fenyloketonurią (lek zawiera aspartam – źródło fenyloalaniny). Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Nieznana częstości: reakcje alergiczne, które mogą być ciężkie. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, gdy wystąpi jeden z następujących objawów – nagły obrzęk jamy ustnej lub gardła, trudności w oddychaniu, wysypka lub świąd, szczególnie jeśli obejmuje całe ciało. Niezbyt często: reakcje skórne w wyniku nadwrażliwości na światło. Rzadko: pieczenie lub suchość w jamie ustnej (objawy te można zmniejszyć, wypijając powoli, małymi łykami szklankę wody). Bardzo rzadko: skurcz krtani. Częstość nieznana: przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego u płodu, reakcja alergiczna (nadwrażliwość), ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) objawiająca się: trudnościami w oddychaniu, bólem lub uciskiem w klatce piersiowej i/lub uczuciem zawrotów głowy/omdleniami, silnym świądem skóry lub wystającymi guzkami na skórze, obrzękiem twarzy, warg, języka i/lub gardła – tak reakcja może zagrażać życiu,niedoczulicą jamy ustnej (miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej).

Dawkowanie pastylek twardych Tantum Lemon 3mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Zaleca się stosować po jednej pastylce trzy razy na dobę. Pastylek nie połykać i nie żuć, należy je ssać powoli. Nie przekraczać zalecanych dawek dobowych. Nie stosować w sposób ciągły przez okres dłuższy niż 7 dni. U dzieci od 6. do 11. roku życia należy stosować lek pod nadzorem osoby dorosłej. W przypadku uczucia zbyt słabego lub zbyt silnego należy skonsultować się z lekarzem. Z lekarzem należy skonsultować się, jeśli po trzech dniach leczenia objawy nie ustępują lub się pogarszają.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel