Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Heviran Comfort 0,2g x 25 tabletek

  • Lek przeciwwirusowy, w którym jako substancję czynną wykorzystano acyklowir. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Heviran Comfort 0,2g jest zakażenie wywołane wirusem opryszki pospolitej (Herpes simplex). Dla osób powyżej 18. roku życia.
  • Heviran Comfort 0,2g x 25 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 34053
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
28,23 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Heviran Comfort 0,2g:

Substancja czynna: acyklowir. Jedna tabletka zawiera 200mg acyklowiru oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, powidon, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

Działanie Heviran Comfort 0,2g:

Acyklowir to substancja czynna zawarta w leku Heviran Comfort 0,2g hamuje namnażanie wirusów z rodziny Herpes. Produkt leczniczy Heviran Comfort 0,2g stosuje się w leczeniu nawrotowej opryszczki warg i twarzy, przeznaczony jest dla osób, u których w przeszłości zdiagnozowano zakażenie wirusem Herpes simplex. Jedna tabletka zawiera 200mg acyklowiru.


Zastosowanie:
Produkt leczniczy Heviran Comfort 0,2g wskazany do stosowania w leczeniu nawrotowej opryszki warg i twarzy, która wywołana jest przez wirusa opryszczki pospolitej (Herpes simplex). Lek dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek w przypadku kobiet w okresie ciąży i laktacji można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na acyklowir, walacyklowir bądź na inny składnik leku. Nie stosować poniżej 18. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: bardzo rzadko – niedokrwistość, zmniejszenie liczby krwinek białych, małopłytkowość. Zaburzenia układu limfatycznego: rzadko – reakcja anafilaktyczna. Zaburzenia psychiczne i zaburzenia układu nerwowego: często – bóle i zawroty głowy; bardzo rzadko – pobudzenie, dezorientacja, drżenie, ataksja, zaburzenia wymowy, omamy, objawy psychotyczne, drgawki, senność, encefalopatia, śpiączka. Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: rzadko – duszność. Zaburzenia żołądka i jelit: często – nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: rzadko – przemijające zwiększanie stężenia bilirubiny oraz aktywności enzymów wątrobowych we krwi; bardzo rzadko – zapalenie wątroby, żółtaczka. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: często – wysypka, świąd; niezbyt często – pokrzywka, przyspieszone, rozsiane wypadanie włosów; rzadko – obrzęk naczynioruchowy. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: rzadko – zwiększenie stężenia mocznika i kreatyniny we krwi; bardzo rzadko – ostra niewydolność nerek i ból nerek. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: często – zmęczenie, gorączka.

Dawkowanie tabletek Heviran Comfort 0,2g:

Lek należy przyjmować przez 5 dni: stosować jedną tabletkę pięć razy na dobę co 4 godziny (z przerwą w nocy). Tabletki popijać wodą, przyjmować niezależnie od posiłków. W trakcie leczenia należy zwiększyć podaż płynów. W przypadku nawracających zakażeń zaleca się rozpocząć leczenie zanim pojawiają się objawy zwiastunowe (świąd, pieczeniem uczucie napięcia) lub bezpośrednio po pojawieniu się pierwszych zmian. Jeśli po 5 dniach leczenia objawy nie ustępują lub stan się pogarsza, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Heviran Comfort 0,2g x 25 tabletek

2023-12-19

Czym jest półpasiec i jak go leczyć?

Czym jest półpasiec i jak go leczyć?
Czym jest półpasiec i jak go leczyć? Jest to wirusowa choroba przebiegająca z charakterystyczną wysypką. Jej leczenie polega głównie na łagodzeniu objawów.
2021-08-27

Opryszczka - przyczyny, występowanie, leczenie

Opryszczka - przyczyny, występowanie, leczenie
Na całym świecie miliardy osób są nosicielami wirusa opryszczki (Herpes simplex), szacuje się, że może to być nawet 80-90% ludności! Najbardziej rozpowszechniony jest typ wirusa HSV-1 – wirus opryszczki wargowej, a także typ wirusa HSV-2, czyli wirus opryszczki genitalnej (HSV-2). Jak poważnym zagrożeniem dla zdrowia człowieka jest wirus opryszczki? Jak wygląda leczenie opryszczki? Czy dostępne w aptekach leki i plastry na opryszczkę są skuteczne?
pixel