Lactulosum Hasco 2,5g/5ml syrop 150ml

  • Syrop o działaniu przeczyszczającym – Lactulosum Hasco 2,5g/5ml. Jest to produkt leczniczy zawierający laktulozę ciekłą (syntetyczny dwucukier). Lek do stosowania przy zaparciach oraz w leczeniu (i zapobieganiu) encefalopatii wątrobowej.
  • Lactulosum Hasco 2,5g/5ml syrop 150ml
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 9523
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
9,43 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Lactulosum Hasco 2,5g/5ml syrop:

Substancja czynna leku: laktuloza ciekła. 5ml syropu zawiera 2,5g laktulozy ciekłej oraz pozostałe składniki: aromat pomarańczowy 240.016, kwas cytrynowy jednowodny, woda oczyszczona.

Działanie Lactulosum Hasco 2,5g/5ml syrop:

Produkt leczniczy Lactulosum Hasco 2,5g/5ml to syrop do stosowania w zaparciach oraz w leczeniu i zapobieganiu encefalopatii wątrobowej. Zawarta w leku laktuloza ciekła jest syntetycznym dwucukrem, który w niewielkim stopniu wchłania się z przewodu pokarmowego. W okrężnicy laktuloza jest rozkładana do kwasu mlekowego, mrówkowego i octowego, a także dwutlenku węgla. Kwasy przyczyniają się do zmniejszenia pH w okrężnicy (do 5-5,5) i działają miejscowo osmotycznie, zatrzymując w jelicie grubym wodę. Efektem takiego działania jest rozluźnienie i zwiększenia mas kałowych, a także stymulacja perystaltyki jelit. W przypadku encefalopatii wątrobowej laktuloza zmniejsza toksyczność amoniaku.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Lactulosum Hasco 2,5g/5ml syrop wskazany do stosowania w zaparciach oraz w leczeniu i zapobieganiu encefalopatii wątrobowej.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie u kobiet w ciąży i matek karmiących należy omówić z lekarzem. Lek zawiera galaktozę i laktozę, dlatego osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny mówić z lekarzem możliwość stosowania leku. 5ml syropu odpowiada 0,21 jednostkom chlebowym.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku niedrożności jelit.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane: ból brzuch z wzdęciami i skurczami.

Dawkowanie syropu Lactulosum Hasco 2,5g/5ml:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe: dawka początkowa – 45ml syropu na dobę (można przyjmować jednorazowo przed śniadaniem lub w trzy razy na dobę po 15ml przed posiłkami), stosować przez 3 dni, następnie jako dawkę podtrzymującą 15ml syropu na czczo. Dzieci powyżej 3. roku życia: dawka początkowa – 5-15ml syropu na dobę, następnie: dawkę można zwiększać co 3 dni do momentu unormowania wypróżnień. Dzieci poniżej 3. roku życia: dawka początkowa – 5ml syropu na dobę, następnie: dawkę można zwiększać co 3 dni do momentu unormowania wypróżnień. Niemowlęta: dawka początkowa – 2,5ml syropu na dobę, następnie: dawkę można zwiększać co 3 dni do momentu unormowania wypróżnień. Encefalopatia wątrobowa: osoby dorosłe – 120-180ml syropu w 3-4 dawkach podzielonych. W przypadku stosowania dużych dawek leku może wystąpić biegunka, dlatego należy dostosować dawkę tak, aby liczba luźnych stolców wynosiła maksymalnie 2-3 na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel