Ketonal Sprint 25mg x 12 saszetek

  • Substancją zastosowaną w produkcie leczniczym Ketonal Sprint 25mg jest ketoprofen. Lek działa przeciwbólowo, wskazaniem do jego stosowania jest lekki lub umiarkowany ostry ból np. zębów lub głowy. Do stosowania u osób powyżej 16. roku życia.
  • Ketonal Sprint 25mg x 12 saszetek
Producent: Sandoz
Kod produktu: 34801
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
15,87 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ketonal Sprint 25mg:

Substancja czynna: ketoprofen. Jedna saszetka zawiera 25mg ketoprofenu w postaci ketoprofenu z lizyną (40mg) oraz substancje pomocnicze: mannitol (E 421), powidon K30, aromat miętowy (zawiera maltodekstrynę i gumę arabską), sodu chlorek, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie Ketonal Sprint 25mg:

Jedna tabletka leku zawiera 25mg ketoprofenu (w postaci ketoprofenu z lizyną). Ketoprofen jest substancją czynną należącą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Produkt leczniczy Ketonal Sprint 25mg jest wskazany przy ostrym bólu o lekkim lub umiarkowanym nasileniu. Lek do krótkotrwałego stosowania.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Ketonal Sprint 25mg wskazany do stosowania w krótkotrwałym objawowym leczeniu lekkiego bądź umiarkowanego ostrego bólu (ból głowy, zębów, ból wynikający z lekkiego nadwerężenia lub zwichnięcia, bolesne miesiączkowanie). Lek dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 16. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) w jednej saszetce, uznaje się go jako lek „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy w przeszłości występowała reakcja alergiczna po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwbólowych (np. napad astmy, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, pokrzywka, świąd nosa i wodnisty wyciek z nosa). Nie stosować w przypadku astmy. Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy lub występującego w przeszłości krwawienia z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacji przewodu pokarmowego. Nie stosować w przypadku przewlekłej choroby przewodu pokarmowego (m.in. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności serca, wątroby lub nerek. Nie stosować w przypadku skłonności do krwawień. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży (nie zaleca się również stosować w pierwszych dwóch trymestrach ciąży oraz w okresie laktacji). Nie stosować poniżej 16. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą pojawić się objawy niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy bezzwłocznie przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem: rzadko – napad astmy oskrzelowej; pieczenie, uporczywy ból żołądka z odczuciem czczości i głodu; częstość nieznana – wymioty zawierające krew, silny ból brzucha lub smoliste (czarne) stolce; powstawanie pęcherzy, złuszczanie się skóry lub krwawienie w obrębie skóry ze swędzącą, grudkowatą wysypką (lub bez niej) w obrębie warg, oczu, jamy ustnej, nosa, narządów płciowych, rąk lub stóp, czasami z objawami przypominającymi grypę – mogą to być objawy poważnych reakcji skórnych (tj. zespół Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), które wymagają pilnego leczenia; obecność krwi w moczu, zmiany ilości wydalanego moczu, obrzęk, zwłaszcza nóg, kostek lub stóp, co może wskazywać na poważne schorzenia nerek; ból w klatce piersiowej (objaw zawału serca) lub nagły silny ból głowy, nudności, zawroty głowy, drętwienie, niemożność lub trudności w mówieniu, porażenie. Stosowanie ketoprofenu może się wiązać z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu; objawy ciężkich reakcji alergicznych (obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, gardła lub krtani, powodujący świszczący oddech albo trudności w połykaniu lub oddychaniu, ucisk w klatce piersiowej, szybkie bicie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi prowadzące do wstrząsu, świąd i wysypka); skurcz krtani, który powoduje trudności w oddychaniu; większa podatność na zakażenia, która może być spowodowana poważnym zaburzeniem dotyczącym krwi, tzw. agranulocytozą; napady drgawek. Działania niepożądane, które należy niezwlocznie zglosić lekarzowi: rzadko – nietypowe odczucia skórne, takie jak drętwienie, mrowienie, kłucie, pieczenie skóry lub dreszcze, bladość skóry, odczucie zmęczenia, omdlewania lub zawrotów głowy, niewyraźne widzenie, zażółcenie skóry lub białkówek oczu; częstość nieznana – łatwiejsze niż zwykle powstawanie siniaków lub długotrwałe krwawienie, mogą to być objawy poważnego zaburzenia dotyczącego krwi, takiego jak mała liczba płytek krwi; zaostrzenie choroby jelit o nazwie choroba Leśniowskiego-Crohna lub zapalenia jelita grubego; reakcja skóry na światło słoneczne lub promieniowanie UV. Inne działania niepożądane: często: niestrawność, ból brzucha, nudności i wymioty; niezbyt często: zapalenie śluzówki żołądka, zaparcia, biegunka, gazy, wysypka skórna, świąd, zatrzymanie wody w organizmie, ból i zawroty głowy, senność, odczucie zmęczenia, złe samopoczucie; rzadko: dzwonienie w uszach, zwiększenie masy ciała, owrzodzenie i zapalenie jamy ustnej; częstość nieznana: niewydolność serca objawiająca się dusznością, trudnościami w oddychaniu w pozycji leżącej, obrzękami nóg lub stóp, czucie bicia serca, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zaczerwienienie skóry, przyspieszona czynność serca, zmiany nastroju, pobudliwość, trudności w zasypianiu, zmiany w odczuwaniu smaku, zgaga, obrzęk wokół oczu, katar, świąd, kichanie i niedrożność nosa, utrata włosów, pokrzywka, zaczerwienienie i zapalenie skóry, wzniesiona wysypka.

Dawkowanie saszetek Ketonal Sprint 25mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Młodzież powyżej 16. roku życia, dorośli: przyjmować jedną saszetkę do trzech razy na dobę. Należy zachowywać przynajmniej 8-godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Zawartość saszetki rozpuścić w wodzie (około 50ml na jedną saszetkę), wypić bezpośrednio po przygotowaniu. Stosować podczas posiłku. W przypadku, gdy po 3 dniach (młodzież) lub po 5 dniach (dorośli) stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub objawy się nasiliły, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel