Megapar Forte 1g x 20 tabletek musujących

  • Lek przeciwbólowy w postaci tabletek musujących o smaku cytrynowym. Produkt leczniczy Megapar Forte 1g w każdej tabletce zawiera 1000mg paracetamolu. Jest to substancja czynna o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
  • Megapar Forte 1g x 20 tabletek musujących
Kod produktu: 35580
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
19,69 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Megapar Forte 1g:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Jedna tabletka musująca zawiera 1000mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, sodu węglan bezwodny, sodu wodorowęglan, powidon K-25, symetykon emulsja 30% (polidimetylsiloksan, glikolu polietylenowego stearynian, glikol polietylenowy, mono- i diglicerydy o długości łańcucha C14-18, glikolu polietylenowego distearynian, oktametylcyklotetrasiloksan, woda), sodu dokuzynian, sacharyna sodowa, makrogol 6000, monosodu glicynowęglan, sodu benzoesan, aromat cytrynowy Powdarome Lemon Premium (preparaty aromatyczne, substancje aromatyczne, naturalne substancje aromatyczne, maltodekstryna kukurydziana, guma arabska, alfa-tokoferol, woda).

Działanie Megapar Forte 1g:

Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Megapar Forte 1g jest paracetamol. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Każda tabletka zawiera 1000mg paracetamolu. Lek do stosowania w leczeniu gorączki oraz bólów różnego pochodzenia. Preparat ma postać tabletek musujących do przygotowywania roztworu o smaku cytrynowym.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Megapar Forte 1g wskazany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia (m.in. ból zęba, ból głowy, bóle stawów i mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle) oraz gorączki. Lek dla osób dorosłych i młodzieży o masie ciała powyżej 50kg (powyżej 16. roku życia).

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. W przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących przed zastosowaniem leku należy koniecznie poradzić się lekarza. Podczas stosowania leku nie wolno pić alkoholu. Lek zawiera sód (w jednej tabletce 451,38mg sodu, stanowi to 22,56% maksymalnej zalecanej dziennej porcji sodu w diecie osób dorosłych). Lek zawiera sorbitol (30mg w jednej tabletce) – zastosowanie leku wymaga konsultacji z lekarzem w przypadku osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów, stwierdzoną dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz chlorowodorek propacetamolu (prekursor paracetamolu). Nie stosować u osób o masie ciała niższej niż 50kg. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, czynnej niewyrównanej choroby wątroby, ciężkiej niewydolności nerek, choroby alkoholowej. Nie stosować podczas leczenia inhibitorami MAO, a także dwa tygodnie po zakończeniu leczenia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Wystąpienie następujących działań niepożądanych wymaga natychmiastowego przerwania stosowania leku i skontaktowania się z lekarzem: reakcje nadwrażliwości (natychmiastowa ciężka reakcja alergiczna), wstrząs anafilaktyczny (splątanie, bladość skóry, spadek ciśnienia krwi, pocenie się, przyspieszony oddech, osłabienie, omdlenie), nagromadzenie się płynu w krtani z towarzyszącą swędzącą wysypką, obrzęk gardła, twarzy, ust, rąk (obrzęk naczynioruchowy), zagrażające życiu objawy skórne: wysypka z krostkami na całym ciele, nadżerki w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych i na skórze, czerwone plamki na tułowiu, także z pęcherzami w środku, pękające olbrzymie pęcherze, złuszczanie dużych płatów naskórka, osłabienie, gorączka i bóle stawowe (zespół Stevensa-Johnsona), toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ostra uogólniona osutka krostkowa. Rzadko: obrzęk, zaburzenia widzenia, wysypka skórna lub pokrzywka, krwotok, ból brzucha, biegunka, nudności, wymioty, zawroty głowy, gorączka, złe samopoczucie, uspokojenie polekowe, zaburzenia związane z płytkami krwi, zaburzenia związane z komórkami macierzystymi, nieprawidłowa czynność wątroby, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka, drżenie, ból głowy, depresja, splątanie, omamy, pocenie się, świąd, obrzęk naczynioruchowy. Bardzo rzadko: hepatotoksyczność, reakcja nadwrażliwości, małopłytkowość, leukopenia, neutropenia, agranulocytoza, niedokrwistość hemolityczna, hypoglikemia, zmętnienie moczu i zaburzenia nerek. Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych. Częstość nieznana: rumień wielopostaciowy, nagromadzenie płynu w krtani, wstrząs anafilaktyczny, niedokrwistość, zaburzenia czynności wątroby, krwiomocz, zmiany w obrębie nerek, objawy żołądkowo-jelitowe, zawroty głowy. Notowano przypadki trudności w oddychaniu, świszczący oddech, kaszel, duszność (występowanie objawów związane prawdopodobnie z istniejącą u pacjentów astmą i nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne).

Dawkowanie tabletek musujących Megapar Forte 1g:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dawkę należy ustalać, uwzględniając wiek oraz masę ciała. Dawka jednorazowa to 10-15mg/kg masy ciała. Maksymalna dawka dobowa to 60mg/kg masy ciała. Osoby dorosłe, młodzież o masie ciała powyżej 50kg: jedna tabletka musująca, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, przy czym maksymalnie 3 razy na dobę. Przy silnym bólu dawkę dobową można zwiększyć do 4 tabletek musujących. Kolejne dawki przyjmować w odstępach sześciogodzinnych. Przerwa między kolejnymi dawkami nie może być krótsza niż 4 godziny. Tabletkę musującą rozpuścić w szklance wody. Bez konsultacji z lekarzem u osób dorosłych nie stosować dłużej niż 5 dni lub w przypadku gorączki dłużej niż 3 dni. U młodzieży nie stosować dłużej niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel