Acard 75mg x 120 tabletek

  • Zawarty w produkcie leczniczym Acard 75mg kwas acetylosalicylowy hamuje agregację płytek krwi. Jest to lek do profilaktycznego, długotrwałego stosowania u osób cierpiących na choroby, które mogą prowadzić do zakrzepów i zatorów.
  • Acard 75mg x 120 tabletek
Producent: Polfa Warszawa
Kod produktu: 35740
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
25,45 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Acard 75mg:

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy. Jedna tabletka zawiera 75mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: celuloza sproszkowana, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa; otoczka: hypromeloza, kopolimer kwasu metakrylowego typ C, talk, tytanu dwutlenek (E171), krzemionka koloidalna bezwodna, sodu wodorowęglan, sodu laurylosiarczan, trietylu cytrynian, emulsja antypienna.

Działanie Acard 75mg:

Lek postaci tabletek dojelitowych, dzięki specjalnej otoczce tabletka nie rozpada się w żołądku, zostaje tym samym zredukowane drażliwe działanie substancji czynnej na śluzówkę żołądka. Produkt leczniczy Acard 75mg zawiera kwas acetylosalicylowy, czyli substancję, która hamuje agregację płytek krwi. Lek stosuje się profilaktycznie przy chorobach, które niosą ryzyko wystąpienia zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Acard 75mg wskazany do stosowania: w zapobieganiu zawałowi serca u osób z grupy wysokiego ryzyka; przy świeżym zawale serca oraz przy podejrzeniu świeżego zawału serca; przy niestabilnej chorobie wieńcowej; w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca; po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach (plastyka naczyń wieńcowych, wszczepienie pomostów aortalno-wieńcowych); w przypadku zarostowej miażdżycy tętnic obwodowych; w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka; w zapobieganiu zakrzepicy żylnej oraz zatorowi płuc w przypadku osób długotrwale unieruchomionych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość stosowania leku w pierwszych dwóch trymestrach ciąży i w okresie laktacji należy skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku stwierdzonej skazy krwotocznej, stwierdzonej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, stwierdzonej ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku wystąpienia napadu tzw. astmy aspirynowej wywołanej podaniem salicylanów lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 12. roku życia z infekcjami wirusowymi ze względu na ryzyko ciężkich powikłań w postaci uszkodzenia wątroby i mózgu (zespół Rey’a). Nie stosować równocześnie z metotreksatem w dawkach 15mg na tydzień bądź wyższych.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób wystąpić mogą działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: objawy nadwrażliwości (np. obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, powodujący trudności w oddychaniu lub przełykaniu), krwawienia (np. z przewodu pokarmowego) lub krwotoki. Działania niepożądane występujące: często – objawy niestrawności (zgaga, nudności, wymioty) i bóle brzucha; rzadko – stany zapalne żołądka i jelit, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, przemijające zaburzenia czynności wątroby; rzadko lub bardzo rzadko – poważne krwawienia (krwotok z przewodu pokarmowego), krwotok mózgowy (może prowadzić do ostrej lub przewlekłej niedokrwistości w wyniku utraty krwi i/lub niedokrwistości z niedoboru żelaza; bardzo rzadko – ciężkie reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny (objawy: obrzęk twarzy, powiek, języka i krtani, znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego oraz zaburzenia rytmu serca i oddychania), zaburzenia czynności nerek, zmniejszenie stężenia glukozy we krwi. Ponadto występowały: zawroty głowy i szumy uszne (objawy przedawkowania), reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, obrzęk, świąd, zaburzenia serca i układu oddechowego), zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, krwotok okołooperacyjny, krwiaki, krwawienie (z nosa, z dróg moczowo-płciowych, z dziąseł).

Dawkowanie tabletek Acard 75mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie, połykać w całości, popijać wodą. Zalecana dawka dobowa: 1 tabletka, przyjmować po posiłku. Świeży zawał, podejrzenie świeżego zawału serca: 4 tabletki (300mg), w celu przyspieszenia wchłaniania tabletki należy rozgryźć.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel