Ibuprom Sport Spray 50g

  • Substancją czynną leku jest niesteroidowy lek przeciwzapalny – ibuprofen. Produkt leczniczy Ibuprom Sport Spray wskazany jest do stosowania w szybkim objawowym leczeniu bólów mięśniowych. Lek zaleca się aplikować także w miejscu urazu sportowego.
  • Ibuprom Sport Spray 50g
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 35952
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
30,06 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ibuprom Sport Spray:

Substancja czynna: ibuprofen. Jeden gram roztworu zawiera 50mg ibuprofenu oraz pozostałe składniki: alkohol izopropylowy, alkohol benzylowy, glikol propylenowy, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona, gaz pędny: azot.

Działanie Ibuprom Sport Spray:

Produkt leczniczy do miejscowego stosowania na skórę Ibuprom Sport Spray. Zawarty w nim ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Stosowany zewnętrznie zmniejsza ból oraz obrzęk skóry. Preparat do aplikowania w przypadku bólu pleców, nerwobólów, bólów mięśniowych, przy skręceniach, urazach sportowych oraz przy lekkim zapaleniu stawów.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Ibuprom Sport Spray wskazany do stosowania w objawowym leczeniu bólów mięśniowych, bólu pleców, bólu, który towarzyszy chorobom układu mięśniowo-szkieletowego np. lekka postać zapalenia stawów, skręcenia, urazy sportowe, nerwobóle, fibromialgia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Kobiety w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz kobiety karmiące piersią powinny skonsultować możliwość zastosowania leku z lekarzem. Lek zawiera glikol propylenowy, który może podrażniać skórę.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u osób, u których wcześniej występowały reakcje nadwrażliwości (m.in. astma oskrzelowa, skurcz oskrzeli, katar, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować na uszkodzonej skórze.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku mogą wystąpić u niektórych osób działania niepożądane. Rzadko: toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, rumień wielopostaciowy. Częstość nieznana: nadwrażliwość, ból brzucha, niestrawność, zaburzenie czynności nerek, reakcje w miejscu podania, zmiany skórne (np. zaczerwienienie) i mrowienie w miejscu podania, nieswoiste reakcje alergiczne i anafilaktyczne, astma oskrzelowa, zaostrzenie astmy oskrzelowej i skurcz oskrzeli, różnorodne wysypki, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy. W przypadku długotrwałego stosowania mogą wystąpić także inne działania niepożądane.

Dawkowanie sprayu Ibuprom Sport:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować miejscowo. Rozpylić lek na obszarze objętym dolegliwościami, delikatnie wsmarować do całkowitego wchłonięcia. Po aplikacji należy dokładnie umyć ręce. Młodzież powyżej 12. roku życia, osoby dorosłe, osoby w podeszłym wieku: lek rozpylać przez 1-5 sekund (dawka odpowiadająca około 35-175g ibuprofenu). Nie stosować częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 3 razy na dobę. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli po dwóch tygodniach stosowania objawy nie ustępują lub się nasilają.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel