Theraflu Total Grip x 10 saszetek

  • Lek do krótkotrwałego stosowania w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. Produkt leczniczy Theraflu Total Grip zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i gwajafenezynę. Lek w postaci proszku do sporządzania roztworu.
  • Theraflu Total Grip x 10 saszetek
Producent: GlaxoSmithKline
Kod produktu: 36001
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
28,60 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Theraflu Total Grip:

Substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i gwajafenezyna. Jedna saszetka zawiera: 1000mg paracetamolu, 12,2mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 10mg fenylefryny zasady) oraz 200mg gwajafenezyny oraz składniki pomocnicze: sacharoza, cytrynian sodu, kwas cytrynowy bezwodny, kwas winowy, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060 (zawiera butylohydroksyanizol), aromat mentolowy 876026, acesulfam potasowy (E950), aromat cytrynowy 501.476/AP05.04, aspartam (E951), aromat cytrynowy 875928, żółcień chinolinowa (E104).

Działanie Theraflu Total Grip:

Proszek do sporządzania roztworu. Produkt leczniczy Theraflu Total Grip zawiera aż 3 substancje czynne – paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i gwajafenezynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Chlorowodorek fenylefryny zmniejsza przekrwienie śluzówki nosa i jej obrzęk, tym samym przyczynia się do odblokowania zatkanego nosa. Dzięki zmniejszeniu obrzęku w przewodach nosowych ułatwia oddychanie. Gwajafenezyna to substancja wykrztuśna, rozrzedza flegmę oraz redukuje nasilenie mokrego kaszlu.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Theraflu Total Grip wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia, dreszczy oraz grypy (m.in. łagodne i umiarkowane bóle, gorączka, mokry kaszel, zatkany nos). Lek należy stosować wyłącznie w sytuacji, gdy występują wszystkie objawy – ból i/lub gorączka, przekrwienie błony śluzowej nosa i mokry kaszel.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera aspartam (30mg w jednej saszetce). Jest to źródło fenyloalaniny, lek może być szkodliwy dla chorych na fenyloketonurię. Lek zawiera sód (5,10mmol – 117mg w dawce), osoby na diecie niskosodowej powinny wziąć to pod uwagę. Lek zawiera sacharozę (2g na dawkę). Osoby z nietolerancją niektórych cukrów oraz chorzy na cukrzycę powinni zachować szczególną ostrożność lub skonsultować się z lekarzem. W trakcie stosowania leku należy zrezygnować z alkoholu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w okresie ciąży oraz laktacji. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia , a także u młodzieży od 16. do 18. roku życia o masie ciała poniżej 50kg (nie stosować również u dorosłych i osób w podeszłym wieku o masie ciała poniżej 50kg). Nie stosować w przypadku choroby serca, podwyższonego ciśnienia krwi, cukrzycy, nadczynności tarczycy, jaskry z zamkniętym kątem przesączania. Nie stosować u osób z guzem chromochłonnym nadnerczy. Nie stosować jednocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy, a także 14 dni po zakończeniu ich stosowania. Nie stosować w przypadku stosowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, beta-adrenolityków, leków sympatykomimetycznych, leków zmniejszających apetyt i leków psychostymulujących podobnych do amfetaminy. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem (rzadko): reakcje alergiczne, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy lub ust, wysypka skórna (w tym pokrzywka, świąd), zaczerwienienie skóry, złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, owrzodzenia w jamie ustnej, zaburzenia związane z krwią, w tym nietypowe krwawienie lub powstawanie siniaków, zażółcenie skóry lub oczu (żółtaczka). Rzadko/bardzo rzadko: ból lub dyskomfort w jamie brzusznej (biegunka, nudności, wymioty), bóle głowy, zawroty głowy, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, szybkie bicie serca, zaburzenia snu, niepokój, pobudzenie psychoruchowe, nerwowość, drażliwość lub dezorientacja, problemy z oddychaniem, rozszerzenie źrenicy, zwiększone ciśnienie w oku. Rzadko obserwuje się nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych testów czynnościowych wątroby.

Dawkowanie saszetek Theraflu Total Grip:

Należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Osoby dorosłe, osoby w podeszłym wieku, młodzież powyżej 16. roku życia o o masie ciała 50kg lub większej: stosować jedną saszetkę co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 3 saszetki na dobę (maksymalna dobowa dawka wynosi 3000mg paracetamolu, 36,6mg chlorowodorku fenylefryny i 600mg gwajafenezyny). Nie przekraczać zalecanej dawki. Zawartość saszetki rozpuścić w około 250ml gorącej wody (nie we wrzątku). Pozostawić do ostygnięcia do temperatury pozwalającej na wypicie roztworu. Należy wypić roztwór dopóki jest ciepły. Przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków. Nie należy przyjmować leku dłużej niż przez okres 3 dni. Jeśli po trzech dniach leczenia objawy nie ustępują lub się nasilają, a także w sytuacji, gdy kaszlowi towarzyszy uporczywy ból głowy, wysoka gorączka lub wysypka skórna, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku osób z chorobami wątroby lub zaburzeniami czynności nerek należy dostosować dawkę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel