Nurofen Mięśnie i Stawy plastry lecznicze x 2 sztuki

  • Plastry lecznicze Nurofen Mięśnie i Stawy pozwalają aplikować substancję czynną bezpośrednio w miejscu bólu. Substancją czynną zastosowaną w produkcie leczniczym jest ibuprofen. Lek można stosować u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia.
  • Nurofen Mięśnie i Stawy plastry lecznicze x 2 sztuki
Kod produktu: 36042
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
29,15 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Nurofen Mięśnie i Stawy plastry:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Jeden plaster zawiera 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: warstwa przylegająca: – makrogol 400, makrogol 20000, lewomentol, kopolimer blokowy Styren-Izopren-Styren 22, poliizobutylen (PIB) 55k, poliizobutylen (PIB) 1100k, ester uwodornionej kalafonii z glicerolem, parafina ciekła; warstwa powlekająca – etylenu politereftalan, tkany; warstwa ochronna – etylenu politereftalan silikonowany.

Działanie Nurofen Mięśnie i Stawy plastry:

Ibuprofen to substancja czynna zaliczana do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku bólów stawowych w okolicach rąk i nóg zalecane jest miejscowe leczenie. W tym celu sprawdzą się Plastry lecznicze Nurofen Mięśnie i Stawy. Przyklejony w miejscu bólu plaster należy pozostawić na 24 godziny, w tym czasie dostarcza on lek w sposób ciągły. Dzięki swojej elastyczności plastry dopasowują się do ciała, nie krępują ruchów – można bez problemów stosować je na stawach.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Nurofen Mięśnie i Stawy plastry wskazany do stosowania w krótkotrwałym, objawowym leczeniu miejscowym bólu stawów rąk lub nóg (a także ich okolic), który spowodowany jest ostrym naciągnięciem mięśni lub zwichnięciem w wyniku łagodnych urazów.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie leku u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz w okresie laktacji należy skonsultować z lekarzem. U kobiet karmiących piersią nie należy naklejać plastrów na piersi. Konsultacji z lekarzem przed zastosowaniem leku powinny zasięgnąć osoby chore na astmę, alergię, wrzody żołądka, choroby jelit, serca, wątroby lub nerek. Należy zużyć w ciągu 6 miesięcy od pierwszego otwarcia saszetki. Obszar leczony podczas noszenia plastra oraz jeden dzień po jego zdjęciu nie powinien być wystawiany na silne działanie światła naturalnego i/lub sztucznego.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a także kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku, gdy w przeszłości występowały reakcje alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować na zranioną, zakażoną skórę, na oczy, usta, błony śluzowe. Nie stosować w przypadku egzemy.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania plastrów u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: reakcje skórne, takie jak zaczerwienienie, pieczenie, świąd, pęcherze, podrażnienie lub sączenie, astma, trudności w oddychaniu, duszność, ból brzucha lub inne problemy żołądkowe, zaburzenia nerek.

Dawkowanie plastrów Nurofen Mięśnie i Stawy:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Plaster aplikować na czystej, osuszonej skórze. Osoby dorosłe, młodzież powyżej 16. roku życia: zmieniać plaster co 24 godziny. Po upływie doby plaster usunąć, a jeśli zachodzi taka konieczność zastosować kolejny. Maksymalna dobowa dawka – jeden plaster. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 5 dni. Nie należy moczyć plastra. Nie należy go przecinać (przyklejać trzeba w całości), nie należy naklejać na niego innych plastrów lub zakładać nieprzepuszczalnych opatrunków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel