Nurofen Mięśnie i Stawy plastry lecznicze x 4 sztuki

  • Lek przeciwbólowy do stosowania bezpośrednio w miejscu bólu. Plastry lecznicze Nurofen Mięśnie i Stawy to produkt leczniczy zawierający ibuprofen. Przeznaczony jest on do aplikowania w leczeniu bólów występujących np. po naciągnięciu mięśni.
  • Nurofen Mięśnie i Stawy plastry lecznicze x 4 sztuki
Kod produktu: 36098
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
56,42 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Nurofen Mięśnie i Stawy plastry lecznicze:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Jeden plaster zawiera 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: warstwa przylegająca – makrogol 400, makrogol 20000, lewomentol, kopolimer blokowy Styren-Izopren-Styren 22, poliizobutylen (PIB) 55k, poliizobutylen (PIB) 1100k, ester uwodornionej kalafonii z glicerolem, parafina ciekła; warstwa powlekająca – etylenu politereftalan, tkany; warstwa ochronna – etylenu politereftalan silikonowany.

Działanie Nurofen Mięśnie i Stawy plastry leczniczy:

Substancją czynną zastosowaną w plastrach leczniczych Nurofen Mięśnie i Stawy jest niesteroidowy lek przeciwzapalny – ibuprofen. Wykazuje on działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Produkt leczniczy w postaci plastrów przeznaczony jest do stosowania w leczeniu bólów stawowych w okolicach rąk i nóg, które odczuwane są po ostrym naciągnięciu mięśni lub po zwichnięciu stawu. Plaster aplikuje się bezpośrednio w miejscu bólu i pozostawia na 24 godziny. Plastry są elastyczne, nie krępują ruchów, dobrze dopasowują się do ciała (są wygodne do stosowania na stawach).

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Nurofen Mięśnie i Stawy plastry lecznicze wskazany do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu miejscowym bólu stawów rąk lub nóg (i ich okolic), który towarzyszy ostrym naciągnięciom mięśni lub zwichnięciem w wyniku łagodnych urazów. Do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Kobiety w pierwszych dwóch trymestrach ciąży oraz matki karmiące powinny skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania leku. Podczas laktacji nie można naklejać plastrów na piersi. Osoby chore na astmę, alergię, wrzody żołądka, choroby jelit, serca, wątroby lub nerek powinny skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania leku. Plastry zużyć w ciągu 6 miesięcy od pierwszego otwarcia opakowania. W trakcie noszenia plastra oraz jeden dzień po jego zdjęciu należy chronić leczony obszar przed silnym działaniem światła naturalnego i/lub sztucznego.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a ponadto na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u osób, u których w przeszłości obserwowano reakcje alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować na zranioną, zakażoną skórę, na oczy, usta, błony śluzowe i w przypadku egzemy. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia. Nie stosować u kobiet w ostatnim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:

W trakcie używania plastrów u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: reakcje skórne – zaczerwienienie, pieczenie, świąd, pęcherze, podrażnienie, sączenie; astma, trudności w oddychaniu, duszność, ból brzucha lub inne problemy żołądkowe, zaburzenia nerek.

Dawkowanie plastrów leczniczych Nurofen Mięśnie i Stawy:

Należy stosować według zaleceń lekarza lub według wskazań na ulotce. Plaster zawsze przyklejać po uprzednim umyciu i osuszeniu skóry. Plaster naklejać w całości, nie przycinać! Młodzież powyżej 16. roku życia, osoby dorosłe: plaster zmieniać co 24 godziny. Jeśli po upływie doby zachodzi konieczność dalszego leczenia, należy zastosować kolejny plaster. Maksymalna dawka dobowa to jeden plaster. Nie stosować dłużej niż przez 5 dni bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nie moczyć plastra, nie zakładać na niego nieprzepuszczalnych opatrunków oraz innych plastrów.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel