Gaviscon o smaku mięty zawiesina doustna 300ml

  • Lek łagodzi objawy refluksu żołądkowo-przełykowego takie jak: zgaga i niestrawność. Produkt leczniczy w postaci zawiesiny doustnej Gaviscon o smaku mięty zawiera trzy substancje czynne – alginianu sodu, wodorowęglan sodu oraz węglan wapnia.
  • Gaviscon o smaku mięty  zawiesina doustna 300ml
Kod produktu: 36127
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
28,29 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Gaviscon o smaku mięty zawiesina doustna:

Substancje czynne: alginianu sodu (Natrii alginas), wodorowęglan sodu (Natrii hydrogenocarbonas) oraz węglan wapnia (Calcii carbonas). 10ml leku zawiera 500mg alginianu sodu, 267mg wodorowęglanu sodu, 160mg węglanu wapnia oraz substancje pomocnicze: karbomer 974P, metylu (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, sodu wodorotlenek, aromat miętowy nr 4, aromat miętowy nr 5 oraz woda oczyszczona.

Działanie Gaviscon o smaku mięty zawiesina doustna:

Kompozycja składników zastosowana w produkcie leczniczym Gaviscon o smaku mięty pomaga zmniejszać nasilenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego. Po zastosowaniu odpowiedniej dawki zawiesiny doustnej zawarte w niej składniki łączą się w żołądku z kwasem solnym, tworząc ochronną warstwę, która utrzymuje się na powierzchni treści żołądka. Warstwa zapobiega cofaniu się kwaśnej treści z żołądka, co przyczynia się do zmniejszenia dyskomfortu i bólu w gardle i jamie ustnej.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Gaviscon o smaku mięty zawiesina doustna wskazany do stosowania w leczeniu objawowym refluksu żołądkowo-przełykowego (objawy mogą pojawiać się po zjedzeniu posiłków lub w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku). Preparat do stosowania w okresie ciąży i laktacji.

Informacje dodatkowe Gaviscon o smaku mięty zawiesina doustna:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie przechowywać w lodówce. Nie zamrażać. Należy odczekać dwie godziny z zastosowaniem leku Gaviscon po przyjęciu innych leków doustnych (może to negatywnie wpłynąć na ich skuteczność). Lek zawiera sód i wapń. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E218) i propylu parahydroksybenzoesan (E216) – składniki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne (również reakcje opóźnione). Lek nie zawiera cukru i glutenu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas przyjmowania leku mogą wystąpić działania niepożądane, nie pojawią się one u każdego. Bardzo rzadko: wysypka skórna, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Dawkowanie zawiesiny doustnej Gaviscon o smaku mięty:

Należy przyjmować według zaleceń lekarza lub zgodnie z informacjami na ulotce. Wstrząsnąć przed użyciem. Dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: zaleca się stosować 10-20ml w przypadku pojawianie się objawów po zjedzeniu posiłku i przed snem (do 4 razy na dobę). Nie przekraczać zalecanych dawek. Jeśli po 7 dniach stosowania leku objawy nie ustępują, zaleca się skontaktować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel