Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml 120ml

  • Substancja czynna zawarta w leku – chlorowodorek ambroksolu – działa wykrztuśnie i mukolitycznie. Dzięki temu składnikowi produkt leczniczy Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml stosuje się w ostrych i przewlekłych schorzeniach płuc oraz oskrzeli.
  • Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml 120ml
Producent: Teva
Kod produktu: 36231
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,18 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml:

Substancje czynne: ambroksolu chlorowodorek (Ambroxoli hydrochloridum). 5ml syropu (1 łyżka miarowa) zawiera 30mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sorbitol ciekły, krystalizujący (70%) (E 420), glicerol (E 422), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), aromat malinowy płynny A, woda oczyszczona.

Działanie Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml:

Chlorowodorek ambroksolu – substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml – wykazuje działanie wykrztuśne oraz rozrzedzające śluz (mukolityczne). Lek powoduje zwiększenie ilości śluzu w drogach oddechowych, równocześnie zmniejszając jego lepkość, dodatkowo przyspiesza jego transport w drogach oddechowych, tym samym syrop ułatwia odkrztuszania oraz łagodzi kaszel.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml wskazany do stosowania w leczeniu ostrych oraz przewlekłych schorzeń płuc oraz oskrzeli – chorób przebiegających z zaburzeniem wydzielania śluzu i utrudnieniem jego transportu.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sorbitol (2,25g sorbitolu w 5ml syropu), w przypadku osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy nie jest zalecane stosowanie leku. Preparat może działać lekko przeczyszczająco. W leku zastosowano parahydroksybenzoesan metylu i propylu oraz glikol propylenowy – składniki te mogą spowodować reakcję alergiczną (reakcjami typu późnego włącznie).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży, kobiet karmiących piersią i u dzieci poniżej 2. roku życia.

Działania niepożądane Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml:

U niektórych osób w trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Wystąpienie następujących objawów: wysypka, zmiany na skórze lub w obrębie błon śluzowych, pęcherze albo rozległe złuszczanie skóry, a także obrzęk twarzy, języka lub gardła (obrzęk naczynioruchowy) powodujący trudności w oddychaniu, wymaga zaprzestania przyjmowania leku i natychmiastowego zgłoszenia się do lekarza. Działania niepożądane, które pojawiają się często: nudności, osłabienie czucia w obrębie jamy ustnej i gardła, zaburzenia smaku (np. zmiana smaku); niezbyt często: wymioty, biegunka, bóle brzucha, niestrawność, suchość błony śluzowej jamy ustnej, gorączka; rzadko: reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka, zgaga; o nieznanej częstości: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy (szybko postępujący obrzęk skóry, tkanki podskórnej, błony śluzowej lub tkanki podśluzówkowej) i świąd, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica), suchość w gardle.

Dawkowanie syropu Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml:

Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z wytycznymi na ulotce. Syrop stosować po posiłku. Nie przyjmować go bezpośrednio przed snem. Dzieci i młodzież powyżej 12. roku życia oraz dorośli – przez pierwsze 2-3 dni leczenia stosować po 5ml syropu (jedna łyżka miarowa; 30mg ambroksolu chlorowodorku) trzy razy na dobę, następnie ograniczyć częstotliwość stosowania do dwóch razy na dobę po 5ml syropu. Dzieci od 6. do 12. roku życia – stosować 2,5ml syropu (1/2 łyżki miarowej; 15mg ambroksolu chlorowodorku) 2-3 razy na dobę. Dzieci od 2. do 6. roku życia: podawać 1,25ml syropu (1/4 łyżki miarowej; 7,5mg ambroksolu chlorowodorku) 3 razy na dobę. U dzieci nie należy stosować bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Zaleca się zmniejszyć dawkę, jeśli leczenie trwa dłużej niż 7-14 dni. W przypadku, gdy po 4-5 dniach objawy nie ustępują lub się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel