Sudafed Xylospray DEX aerozol do nosa 10ml

  • Substancjami czynnymi zastosowanymi w leku jest ksylometazoliny chlorowodorek i deksopantenol. Produkt leczniczy Sudafed Xylospray DEX aerozol do nosa przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia.
  • Sudafed Xylospray DEX aerozol do nosa 10ml
Kod produktu: 36511
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
22,27 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Sudafed Xylospray DEX aerozol do nosa:

Substancje czynne: ksylometazoliny chlorowodorek, deksopantenol. Jeden ml roztworu zawiera 1mg ksylometazoliny chlorowodorku, 50mg deksopantenolu. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1ml) zawiera 0,1mg ksylometazoliny chlorowodorku i 5,0mg deksopantenolu oraz pozostałe składniki: potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny, woda do wstrzykiwań.

Działanie Sudafed Xylospray DEX aerozol do nosa:

Produkt leczniczy w postaci aerozolu do nosa Sudafed Xylospray DEX zawiera aż dwie substancje czynne – ksylometazoliny chlorowodorek oraz deksopantenol. Za obkurczanie naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa oraz zmniejszanie obrzęku odpowiada chlorowodorek ksylometazoliny. Dzięki dodatkowi deksopantenolu lek chroni śluzówkę nosa oraz przyspiesza gojenie się ranek.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Sudafed Xylospray DEX aerozol do nosa wskazany do stosowania w leczeniu uszkodzeń śluzówki nosa, w celu zmniejszenia obrzęku śluzówki nosa w zapaleniu błony śluzowej nosa; w celu złagodzenia objawów niealergicznego zapalenia śluzówki (naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej nosa); w leczeniu niedrożności przewodów nosowych po przebytej operacji nosa. Preparat dla osób dorosłych oraz dla dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Jedno opakowanie powinna używać tylko jedna osoba.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 6. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i laktacji. Nie stosować w przypadku suchego zapalenia błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów (rhinitis sicca). Nie stosować po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub po innych zabiegach chirurgicznych, które przebiegają z odsłonięciem opony twardej.

Działania niepożądane Sudafed Xylospray DEX aerozol do nosa:

U niektórych osób podczas stosowania aerozolu mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości (np. obrzęk skóry i błon śluzowych, wysypka skórna, świąd); rzadko: kołatanie serca, tachykardia, nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi); bardzo rzadko: niepokój, trudności w zasypianiu, zmęczenie (senność, sedacja), ból głowy, omamy (głównie u dzieci), zaburzenia rytmu serca (arytmie), obrzęk błony śluzowej nosa (po zaprzestaniu leczenia), krwawienia z nosa, drgawki (głównie u dzieci); częstość nieznana: pieczenie i suchość błony śluzowej nosa, kichanie.

Dawkowanie aerozolu do nosa Sudafed Xylospray DEX:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Przed użyciem należy przeczytać ulotkę. Zalecana dawka u osób dorosłych i u dzieci powyżej 6. roku życia: jedna doza aerozolu do każdego otworu nosowego, stosować do trzech razy na dobę. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Dawkowanie należy dostosować do wrażliwości pacjenta oraz do odpowiedzi klinicznej. Nie jest zalecane stosowanie leku dłużej niż przez 7 dni. Aplikacje można ponowić dopiero po kilkudniowej przerwie. W przypadku braku poprawy lub nasilenia objawów po 7 dniach stosowania aerozolu należy skontaktować się z lekarzem. Lek należy podawać pod nadzorem dorosłego u dzieci poniżej 12. roku życia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel