COFFEPIRINE x 6 tabletek

  • Wskazaniami do stosowania leku są: bóle różnego pochodzenia o słabym lub średnim natężeniu (np. migrena, bóle głowy, reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba); stany gorączkowe; objawowe leczenie grypy i przeziębień.
  • COFFEPIRINE x 6 tabletek
Producent: Marcmed
Kod produktu: 3715
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
4,13 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład
1 tabl. zawiera 450 mg kwasu acetylosalicylowego i 50 mg kofeiny.

Działanie
Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy działa głównie przez hamowanie uwalniania i biosyntezę prostaglandyn, przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Zmniejsza agregację płytek krwi przez blokowanie uwalniania z płytek kwasu adenozynodifosforowego i tromboksanu A2. W dawkach powyżej 1 g na dobę zmniejsza krzepliwość krwi i wykazuje działanie fibrynolityczne. Działanie przeciwgorączkowe i napotne jest silnie zaznaczone już przy dawkach 1-1,5 g/dobę (zwłaszcza przy podwyższonej temperaturze ciała), działanie przeciwzapalne wyraźnie zaznaczone jest dopiero po kilku dniach przyjmowania. Wchłania się szybko i prawie całkowicie z przewodu pokarmowego - głównie z żołądka, w mniejszym stopniu z jelit. Szybkość wchłaniania zależy od pH treści. Wiąże się z albuminami osocza w 50-90%. Łatwo przenika do tkanek oraz przez barierę łożyska i do mleka matki. Jest metabolizowany w wątrobie (mitochondria i retikulum endoplazmatyczne) oraz w innych tkankach. Wydalany jest w 10% z moczem w postaci nie zmienionej oraz w postaci metabolitów (w 75% jako kwas salicylurowy). T0,5 wynosi 2-4 h. Systematycznie stosowany w ciąży w III trymestrze lub długotrwale - działa niekorzystnie na płód; w okresie laktacji - może powodować u karmionego niemowlęcia kwasicę metaboliczną (dawki powyżej 3 g/dobę u matki). Zawarta w preparacie kofeina dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, jest metabolizowana w wątrobie, metabolity są wydalane z moczem. Może wykazywać działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego, znosić uczucie zmęczenia.

Wskazania
Bóle różnego pochodzenia o słabym lub średnim natężeniu (np. migrena, bóle głowy, reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba); stany gorączkowe; objawowe leczenie grypy i przeziębień.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego, nadwrażliwość na salicylany, skazy krwotoczne i zaburzenia krzepnięcia krwi, dna, poważne zaburzenia czynności nerek lub wątroby; dzieci poniżej 12 r.ż. Ostrożnie stosować u chorych z niewyrównaną niewydolnością krążenia, nadciśnieniem tętniczym (ze względu na zawartość w preparacie kofeiny), w astmie, u chorych z polipem nosa, przed zabiegami chirurgicznymi, w przypadku stosowania antykoncepcyjnych wkładek wewnątrzmacicznych i obfitych krwawieniach miesiączkowych. Wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem można stosować w ciąży (doraźnie) i okresie karmienia piersią (doraźne zastosowanie nie wymaga przerwania karmienia). Ze względu na zawartość w preparacie kwasu acetylosalicylowego nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 12 r.ż. w przebiegu ospy wietrznej i grypy, a w przebiegu innych chorób gorączkowych u dzieci i młodzieży wskazania do podania leku muszą być ustalone indywidualnie przez lekarza (gdy inne środki przeciwbólowe są nieskuteczne) - ze względu na możliwość wystąpienia zagrażającego życiu zespołu Reye'a.

Dawkowanie
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: 1 tabl. 2-6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 h. Nie stosować długotrwale, nie przyjmować na czczo. W leczeniu doraźnym nie przekraczać 8 tabl. na dobę; w leczeniu długotrwałym dawkę ustala lekarz. Tabletki popijać dużą ilością płynu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel