Clisma Lax lewatywa 133ml

  • Lewatywa Clisma Lax to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w celu ułatwienia wypróżnienia. Produkt jest gotowy do użycia, pozwala na szybkie, bezpieczne oraz higieniczne wykonanie zabiegu oczyszczania dolnego odcinka jelita grubego.
  • Clisma Lax lewatywa 133ml
Producent: Avec Pharma
Kod produktu: 36897
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
15,31 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Clisma Lax lewatywa:

Butelka zawiera 133ml roztwór w przeliczeniu na 100ml: diwodoroortofosforan sodu (NaH2PO4) – 13,91g; wodoroortofosforan sodu (Na2HPO4) – 3,18g; wodorotlenek sodu; benzoesan sodu, parahydroksybenzoesan metylu, woda destylowana w ilości dopełniającej do 100ml.

Działanie Clisma Lax lewatywa:

Gotowy do użycia, szybko działający roztwór do wykonania przeczyszczającej lewatywy – Clisma Lax. Wyrób medyczny Clisma Lax lewatywa umożliwia wykonanie zabiegu oczyszczania dolnego odcinka jelita grubego. Roztwór soli fosforanowych znajduje się w miękkiej, plastikowej butelce z anatomiczną kaniulą doodbytniczą, która pokryta jest żelem lubrykacyjnym.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Clisma Lax lewatywa przeznaczony do stosowania w przypadku zaparć, w celu oczyszczania jelita grubego przed badaniami diagnostycznymi, radiologicznymi, ginekologicznymi, urologicznymi i kolonoskopowymi, przed operacją i po operacji, w celu oczyszczania jelita ze złogów środka kontrastowego po badaniu radiologicznym, a także w celu oczyszczania jelita przed porodem oraz po porodzie.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt zaleca się stosować możliwie jak najrzadziej. Stosowanie preparatu przez dłuższy czas może odbywać się wyłącznie ze wskazania lekarza. Możliwość zastosowania produktu u dzieci poniżej 12. roku życia oraz u osób starszych należy omówić z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować u osób dializowanych. Nie stosować w przypadku zaburzeń, które mogą przedłużyć czas przebywania roztworu w jelicie (np. rozdęcie okrężnicy, niedrożność lub zwężenie jelit, kamienie kałowe). Nie stosować w przypadku hemoroidów, ostrych i przewlekłych stanów zapalnych jelit, nudności, wymiotów i bólu brzucha. Nie stosować poniżej 3. roku życia.

Sposób użycia lewatywy Clisma Lax:

Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Produkt należy stosować zgodnie z przeznaczeniem, zaleca się zapoznać z instrukcją użycia. Roztwór może być w temperaturze pokojowej lub można go lekko podgrzać, zanurzając butelkę w ciepłej wodzie. Po zdjęciu nasadki ochronnej wprowadź kaniulę do odbytnicy w kierunku pępka, wyciśnij ją do końca. U dzieci kaniulę wprowadzić maksymalnie do połowy jej długości. Należy pozostać w pozycji leżącej przez około 5 minut lub do momentu pojawienia się potrzeby wypróżnienia. Nie powinno się przetrzymywać lewatywy dłużej niż przez 5 minut, gdyż roztwór powinien być wydalony w jak najkrótszym czasie, dlatego nawet przy braku parcia na stolec należy podjąć próbę wypróżnienia. Zaparcia, przygotowanie do badań diagnostycznych: dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: o ile lekarz nie zaleci inaczej jednorazowo jedna butelka; szczególne potrzeby kliniczne: można podawać kolejno 2-3 butelki. Dzieci od 3. do 12. roku życia: o ile lekarz nie zaleci inaczej, stosować pół butelki. W celu łagodzenia zaburzeń związanych z zaparciami i regulacji pracy jelit nie należy stosować dłużej niż przez 7 dni, chyba ze lekarz zaleci inaczej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel