Polopiryna Complex x 12 saszetek

  • Preparat do stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Produkt leczniczy Polopiryna Complex zawiera kompozycję aż trzech substancji czynnych – kwasu acetylosalicylowego, wodorowinianu fenylefryny oraz maleinianu chlorfenaminy.
  • Polopiryna Complex x 12 saszetek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 36934
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
16,24 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Polopiryna Complex:

Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum), fenylefryny wodorowinian (Phenylephrini bitartras), chlorfenaminy maleinian (Chlorphenamini maleas). Każda saszetka zawiera 500mg kwasu acetylosalicylowego, 15,58mg fenylefryny wodorowinianu, 2mg chlorfenaminy maleinianu oraz substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, sacharoza, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, aromat pomarańczowy.

Działanie Polopiryna Complex:

Wieloskładnikowy lek do stosowania w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grypy. Produkt leczniczy Polopiryna Complex zawiera trzy substancje czynne. Kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Fenylefryna przyczynia się do zmniejszenia przekrwienia oraz obrzęku śluzówki nosa, w ten sposób pomaga udrożnić przewody nosowe, ponadto hamuje odruch kichania oraz łzawienie oczu. Chlorfenamina działa łagodząco na objawy nieżytu nosa. Lek zawiera substancje buforujące, które zapewniają szybkie i całkowite rozpuszczenie składników w wodzie, wpływa to na łatwiejsze wchłanianie leku i jego dobrą tolerancję.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Polopiryna Complex wskazany do stosowania w leczeniu objawowym przeziębienia i grypy (objawy takie jak: gorączka, dreszcze, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, bóle głowy – wywołane zmniejszeniem drożności zatok przynosowych w wyniku obrzęku błony śluzowej nosa i ograniczeniem jego drożności, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie, łzawienie z oczu).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek może negatywnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia lekiem Polopiryna Complex. Należy odstawić stosowanie leku 5-7 dni przed planowanych zabiegiem chirurgicznym, nie należy go również stosować po zabiegu. Lek zawiera sacharozę, osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku.

Przeciwwskazania do stosowania Polopiryna Complex:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku astmy oskrzelowej, przewlekłego schorzenia układu oddechowego, gorączki siennej, obrzęku śluzówki nosa. Nie stosować w przypadku czynnej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, stanów zapalnych lub krwawienia z przewodu pokarmowego. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek, wątroby, serca. Nie stosować w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi, a także leczenia środkami przeciwzakrzepowymi. Nie stosować w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować w przypadku przyjmowania metotreksatu w dawkach 15mg na tydzień (lub wyższych). Nie stosować w przypadku choroby sercowo-naczyniowej, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, jaskry z zamkniętym kątem przesączania, nadczynności tarczycy, przerostu prostaty, chromochłonnego guza nadnerczy. Nie stosować w przypadku jednoczesnego przyjmowania inhibitorów monoaminooksygenazy oraz dwa tygodnie po zakończeniu ich stosowania. Nie stosować poniżej 16. roku życia, w szczególności w przypadku infekcji wirusowych. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Działania niepożądane związane ze stosowanie kwasu acetylosalicylowego: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby czerwonych krwinek wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, zmniejszenie liczby czerwonych krwinek u pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, zmniejszenie liczby białych krwinek, zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonnych, obniżenie liczby granulocytów kwasochłonnych, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krzepnięcia krwi, wydłużenie czasu krwawienia; reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań laboratoryjnych (np. astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z wysypką, pokrzywką, obrzękiem (w tym naczynioruchowym), zaburzenia oddychania i pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny; zawroty głowy i szumy uszne, zaburzenia słuchu, odwracalna utrata słuchu (szum i dzwonienie w uszach to pierwsze objawy zatrucia salicylanami). Długotrwałe stosowanie kwasu acetylosalicylowego może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek; zaburzenia widzenia; niewydolność serca; wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i/lub jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu; obrzęk płuc pochodzenia pozasercowego (występuje głównie w przewlekłym lub ostrym zatruciu), astma oskrzelowa; niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacje; ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby, szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, układowym toczniem rumieniowatym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny; wykwity skórne różnego rodzaju, rzadko pęcherze lub plamica (rzadko); białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, nefropatia z martwicą brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek; długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych, szczególnie zawierających kilka substancji czynnych może prowadzić do ciężkiego zaburzenia czynności nerek i niewydolności nerek; gorączka; zmiany w badaniach analitycznych. Działania pożądane związane ze stosowaniem fenylefryny: częstość nieznana – hiperglikemia; niepokój ruchowy, lęk, nerwowość, uczucie osłabienia, zawroty głowy, drżenia, bezsenność, drażliwość, ból głowy (po dużych dawkach i może być objawem nadciśnienia tętniczego), po dużych dawkach mogą wystąpić drgawki, parestezje i psychoza z halucynacjami; ból i uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej, ciężka bradykardia, przyspieszona czynność serca z towarzyszącym zwiększonym oporem naczyń obwodowych, bardziej prawdopodobna u pacjentów w podeszłym wieku, oraz z osłabionym krążeniem mózgowym i wieńcowym, indukcja bądź zaostrzenie niewydolności serca związanej z chorobą serca, kołatanie serca (duża dawka); nadciśnienie tętnicze (zwykle w przypadku stosowania dużych dawek oraz u osób ze skłonnością), zwężenie naczyń obwodowych prowadzące do centralizacji krążenia (efekt zwężający naczynia jest bardziej prawdopodobny u pacjentów z hipowolemią), marznięcie kończyn, uderzenia krwi do głowy, niedociśnienie. W przypadku długotrwałego stosowania może wystąpić spadek objętości osocza; duszność, niewydolność oddechowa; wymioty (duża dawka), nudności; bladość skóry, nastroszenie włosów, nasilone pocenie się; zwiększona perfuzja nerkowa i prawdopodobnie zmniejszenie ilości wydalanego moczu, retencja moczu; hipokaliemia, kwasica metaboliczna; rzadko – zawał mięśnia sercowego, komorowe zaburzenia rytmu serca; obrzęk i krwotok mózgowy (w przypadku stosowania dużych dawek oraz u pacjentów ze skłonnością); obrzęk płuc (w przypadku stosowania dużych dawek oraz u pacjentów ze skłonnością); często – depresja OUN z następującymi objawami: ospałość mogąca prowadzić do głębokiej senności, ból i zawroty głowy, osłabienie zdolności psychomotorycznych, niemożność koncentracji, zmęczenie, drażliwość, nużliwość mięśni, które u niektórych pacjentów ustępują po 2 -3 dniach leczenia, dyskinezja twarzy, zaburzenia koordynacji, drżenia, parestezje; niewyraźne widzenie, podwójne widzenie; suchość w nosie i gardle, zgrubienie błony śluzowej; suchość ust, utrata apetytu, zaburzenie czucia smaku i zapachu, uczucie dyskomfortu związane z przewodem pokarmowym (nudności, wymioty, dyspepsja, biegunka, zaparcie, ból w nadbrzuszu) (mogą być ograniczone poprzez stosowanie leku z pokarmem); nasilone pocenie, wysypki skórne, złuszczające zapalenie skóry, uwrażliwienie na światło, pokrzywka; retencja moczu, utrudnione oddawanie moczu; niezbyt często – rzadko nieprawidłowy skład krwi (agranulocytoza, leukopenia, anemia aplastyczna, anemia hemolityczna, trompocytopenia) z objawami takimi jak: nienaturalne krwotoki, ból gardła, znużenie; reakcje nadwrażliwości, reakcja anafilaktyczna, nadwrażliwość na światło, nadwrażliwości krzyżowa na inne leki; depresja, stany splątania u pacjentów w podeszłym wieku; mialgia, sporadycznie pobudzenie paradoksalne, szczególnie w przypadku stosowania produktu leczniczego w dużych dawkach, u dzieci lub u osób w podeszłym wieku, charakteryzujące się występowaniem lęku, bezsennością, drżeniem, nerwowością, delirium, napadami drgawek lub kołataniem serca; szumy uszne, ostre zapalenie ucha wewnętrznego; zwykle związane z przedawkowaniem: zaburzenia rytmu serca, kołatanie serca, tachykardia; niedociśnienie, nadciśnienie, obrzęk; zagęszczenie wydzieliny oskrzeli, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech; rzadziej mogą pojawić się; zastój żółci, zapalenie wątroby oraz inne zaburzenia czynności wątroby; wypadanie włosów; impotencja, krwawienia między miesiączkowe.

Dawkowanie saszetek Polopiryna Complex:

Stosować według zaleceń lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek przyjmować po posiłku. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance gorącej wody, dokładnie wymieszać i wypić gorący napój. Osoby dorosłe, młodzież powyżej 16. roku życia: przyjmować jedną saszetkę co 6-8 godzin (w zależności od potrzeb). Maksymalna dawka dobowa: 4 saszetki. Zaleca się stosować najniższe skuteczne dawki leku przez najkrótszy okres niezbędny do łagodzenia objawów choroby, zmniejsza to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Osoby powyżej 65. roku życia: zaleca się stosować zmniejszone dawki w większych odstępach czasowych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel