Ibuprex Max 0,4g x 12 tabletek

  • Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Produkt leczniczy Ibuprex Max 0,4g zawiera ibuprofen jako substancję czynną. Preparat do stosowania w objawowym leczeniu gorączki i bólu różnego pochodzenia.
  • Ibuprex Max 0,4g x 12 tabletek
Kod produktu: 36964
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
7,75 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibuprex Max 0,4g:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki (celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza 5 cP, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, woda oczyszczona, makrogol 6000, sodu stearylofumaran), otoczka Opadry 200 White (alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), sodu węglan).

Działanie Ibuprex Max 0,4g:

Ibuprofen to substancja czynna zaliczana do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje ona działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, a także działanie przeciwzapalne. Produkt leczniczy Ibuprex Max 0,4g wskazany jest do stosowania w leczeniu objawowym bólu o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu oraz w leczeniu gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprex Max 0,4g wskazany do stosowania w objawowym leczeniu bólu – głowy, w tym migren, kości, mięśni, stawów (również bólów pourazowych), zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bolesnego miesiączkowania, a także gorączki – w przebiegu przeziębienia, grypy, zakażeń górnych dróg oddechowych, innych chorób zakaźnych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. W trakcie leczenie nie należy spożywać alkoholu. Możliwość zastosowania leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią może odbyć się wyłącznie z zalecenia lekarza.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy w przeszłości występowały takie objawy jak: duszność, astma, nieżyt nosa, obrzęk lub pokrzywka po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy (występującej aktualnie lub nawracającej). Nie stosować w przypadku, gdy w przeszłości występowało owrzodzenie żołądka i/lub dwunastnicy po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek, serca, choroby wieńcowej, krwawienia, niewyjaśnionego zaburzenia układu krwiotwórczego, ciężkiego odwodnienia. Nie stosować poniżej 12. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić objawy niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem: wysypka, silne puchnięcie twarzy, ust lub gardła utrudniające oddychanie, mówienie lub przełykanie, zmniejszenie ciśnienia krwi, wolne lub szybkie tętno, bladość skóry, niepokój, zwiększone pocenie się, zawroty głowy, skurcz oskrzeli, krwawienie z przewodu pokarmowego (krwawe wymioty lub czarny kolor stolca lub krew w stolcu). Działania niepożądane występujące: niezbyt często – ból brzucha, nudności, niestrawność, bóle głowy, pokrzywka, świąd; rzadko – biegunka, wzdęcia, zaparcia i wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, zmęczenie, szumy uszne, pobudzenie, drażliwość, depresja, reakcje psychotyczne, obrzęki; bardzo rzadko – choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego czasem ze skutkiem śmiertelnym, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, nasilenie objawów zapalenia jelita grubego i choroby Crohna, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, zwiększenie stężenia sodu we krwi, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania leku, znaczne zmniejszenie liczby wszystkich krwinek (anemia, leukopenia, małopłytkowość, pancytopenia, agranulocytoza) – pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenie błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, znaczne wyczerpanie, krwawienia z nosa lub wylewy podskórne; rumień wielopostaciowy, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, występowanie na skórze i/lub błonach śluzowych pęcherzy, które po pęknięciu tworzą bolesne rany często równocześnie występuje gorączka, ból mięśni i stawów (tzw. zespół Stevensa-Johnsona), złuszczanie się dużych powierzchni naskórka i jego martwica, toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej, sztywność karku, bóle głowy, nudności, wymioty, gorączka, zaburzenia orientacji (są to objawy jałowego zapalenia opon mózgowych), ciężkie reakcje nadwrażliwości: obrzęk twarzy, języka i krtani utrudniający oddychanie, mówienie lub przełykanie, duszność, przyspieszone tętno, zmniejszenie ciśnienia krwi lub wstrząs, nasilenie objawów astmy; częstość nieznana – mogą wystąpić ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS (objawy: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów). Przyjmowanie leków z ibuprofenem może nieznacznie zwiększać ryzyko ataku serca (zawał serca) lub udaru.

Dawkowanie tabletek Ibuprex Max 0,4g:

Należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Tabletki popijać wodą (szklanka). Należy stosować najniższą skuteczną dawkę leku przez najkrótszy okres potrzebny do złagodzenia objawów. Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 dni (gorączka) lub przez 5 dni (ból), jeśli wcześniej nie było to konsultowane z lekarzem. W przypadku młodzieży, gdy stosowanie leku jest konieczne przez okres dłuższy niż 3 dni bądź objawy się pogarszają, konieczna jest konsultacja z lekarzem. Gorączka, ból: osoby dorosłe, osoby w podeszłym wieku, młodzież powyżej 12. roku życia – jedna tabletka (400mg ibuprofenu) trzy razy na dobę, z zachowaniem 4-6 godzinnych odstępów. Maksymalna dobowa dawka: 3 tabletki (1200mg ibuprofenu). Bolesne miesiączkowanie: przyjmować jedną tabletkę 1-3 razy dziennie (w zależności od potrzeb), zachowując przerwy 4-6 godzinne między kolejnymi dawkami. Maksymalna dawka dobowa: 3 tabletki (1200mg ibuprofenu).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel