Ibuprex 0,2g x 10 tabletek

  • Jedna tabletka produktu leczniczego Ibuprex 0,2g zawiera 200mg ibuprofenu – substancji czynnej o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Wskazaniem do stosowania leku jest gorączka oraz łagodny lub umiarkowany ból.
  • Ibuprex 0,2g x 10 tabletek
Kod produktu: 36965
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
5,76 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibuprex 0,2g:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka zawiera 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki (celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza 5 cP, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, woda oczyszczona, makrogol 6000, sodu stearylofumaran), otoczka Opadry 200 White (alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), sodu węglan).

Działanie Ibuprex 0,2g:

Jako niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) ibuprofen wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Produkt leczniczy Ibuprex 0,2g wskazany jest zatem do stosowania w objawowym leczeniu bólu o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego, a także w leczeniu gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprex 0,2g wskazany do stosowania w leczeniu bólów głowy, migren, bólów stawowych, bólów kości bólów mięśni, bólów zębów, bólów okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bólów miesiączkowych, a także gorączki pojawiającej się przy przeziębieniu, grypie, zakażeniu górnych dróg oddechowych oraz innych chorobach zakaźnych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym na kwas acetylosalicylowy w wywiadzie. Nie stosować w przypadku czynnej bądź nawracającej choroby wrzodowej i/lub dwunastnicy, krwawienia w wywiadzie (dwa lub więcej niezależne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia), krwawienia lub perforacji przewodu pokarmowego w wywiadzie, które powiązane jest ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek, serca, choroby wieńcowej. Nie stosować w przypadku krwawienia z naczyń mózgowych bądź innych krwawień. Nie stosować w przypadku niewyjaśnionego zaburzenia układu krwiotwórczego. Nie stosować w przypadku ciężkiego odwodnienia. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia lub o masie ciała poniżej 20kg. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą pojawić się działania niepożądane. Pojawienie się następujących objawów wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem: wysypka, silne puchnięcie twarzy, ust lub gardła utrudniające oddychanie, mówienie lub przełykanie, zmniejszenie ciśnienia krwi, wolne lub szybkie tętno, bladość skóry, niepokój, zwiększone pocenie się, zawroty głowy, skurcz oskrzeli, krwawienie z przewodu pokarmowego (krwawe wymioty lub czarny kolor stolca lub krew w stolcu). Częstotliwości występowania działań niepożądanych: niezbyt często – ból brzucha, nudności, niestrawność, bóle głowy, pokrzywka, świąd; rzadko – biegunka, wzdęcia, zaparcia i wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, zmęczenie, szumy uszne, pobudzenie, drażliwość, depresja, reakcje psychotyczne, obrzęki; bardzo rzadko – choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego czasem ze skutkiem śmiertelnym, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, nasilenie objawów zapalenia jelita grubego i choroby Crohna, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, zwiększenie stężenia sodu we krwi, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania leku, znaczne zmniejszenie liczby wszystkich krwinek (anemia, leukopenia, małopłytkowość, pancytopenia, agranulocytoza) – pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenie błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, znaczne wyczerpanie, krwawienia z nosa lub wylewy podskórne; rumień wielopostaciowy, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, występowanie na skórze i/lub błonach śluzowych pęcherzy, które po pęknięciu tworzą bolesne rany często równocześnie występuje gorączka, ból mięśni i stawów (tzw. zespół Stevensa-Johnsona), złuszczanie się dużych powierzchni naskórka i jego martwica, toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej, sztywność karku, bóle głowy, nudności, wymioty, gorączka, zaburzenia orientacji (są to objawy jałowego zapalenia opon mózgowych), ciężkie reakcje nadwrażliwości: obrzęk twarzy, języka i krtani utrudniający oddychanie, mówienie lub przełykanie, duszność, przyspieszone tętno, zmniejszenie ciśnienia krwi lub wstrząs, nasilenie objawów astmy; częstość nieznana – mogą wystąpić ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS (objawy: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów). Stosowanie ibuprofenu może w niewielkim stopniu wpływać na wzrost ryzyka zawału serca lub udaru.

Dawkowanie tabletek Ibuprex 0,2g:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletki popijać szklanką wody. Zaleca się przyjmować lek w najniższej skutecznej dawce przez najkrótszy okres potrzebny do wyleczenia objawów. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni (przy gorączce) lub przez 4 dni (przy bólu). U dzieci i młodzieży w przypadku nasilających się objawów lub konieczności podawania leku dłużej niż 3 dni zalecana jest konsultacja z lekarzem. Ból, gorączka: dawkowanie u dorosłych, osób w podeszłym wieku, młodzieży powyżej 12. roku życia – 1-2 tabletki (200-400mg ibuprofenu) 3-4 razy na dobę z przerwami co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa: 6 tabletek (1200mg ibuprofenu); dawkowanie u dzieci od 6. do 12. roku życia (masa ciała powyżej 20kg) – 1 tabletka (200mg ibuprofenu) do 3 razy na dobę z przerwami co 6-8 godzin. Maksymalna dobowa dawka: trzy tabletki (600mg ibuprofenu). U dzieci powyżej 10. roku życia (masa ciała powyżej 30kg) w razie konieczności można zwiększyć dawkę (jedna tabletka) do 4 razy na dobę. Maksymalna dobowa dawka: 4 tabletki (800ng ibuprofenu). Bolesne miesiączkowanie: 1-2 tabletki (200-400mg ibuprofenu) zależnie od potrzeb 1-3 razy na dobę (przerwy między kolejnymi dawkami 4-6 godzin). Maksymalna dobowa dawka: 6 tabletek (1200mg ibuprofenu).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel