Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu x 16 pastylek do ssania

  • Pastylki do ssania Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu to produkt leczniczy do stosowania w objawowym leczeniu bólu gardła w przebiegu łagodnych zakażeń w jamie ustnej i gardle. Do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.
  • Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu x 16 pastylek do ssania
Producent: Krka
Kod produktu: 37005
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
19,72 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu:

Substancje czynne: chlorowodorek benzydaminy i chlorek cetylopirydyniowy. Każda pastylka zawiera 3mg chlorowodorku benzydaminy i 1mg chlorku cetylopirydyniowego oraz substancje pomocnicze: olejek miętowy, lewomentol, sukraloza (E 955), kwas cytrynowy bezwodny (E 330), izomalt (typ M) (E 953), aromat cytrynowy, aromat miodowy, kurkumina (E 100) (zawierająca benzoesan sodu (E 211)).

Działanie Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu:

Lek w postaci pastylek do ssania, które zawierają dwie substancje czynne – chlorowodorek benzydaminy oraz chlorek cetylopirydyniowy. Produkt leczniczy Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów bólu gardła. Preparat do miejscowego stosowania o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz antyseptycznym. Pastylki do ssania zmniejszają objawy zapalenia gardła (np. zaburzenia funkcjonowania, ból, obrzęk, zaczerwienienie, pieczenie) oraz odkażają jamę ustną i gardło.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu wskazany do stosowania w leczeniu objawów bólu gardła, który towarzyszy łagodnym zakażeniom w jamie ustnej i gardle (m.in. zapalenie dziąseł, zapalenie gardła).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera izomalt (E 953) – osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku. Lek zawiera benzoesan sodu (E 211) – substancja może wywoływać niewielkie podrażnienie skóry, oczu, błon śluzowych. Przy długotrwałym stosowaniu leku może wystąpić podrażnienie, zaleca się wówczas przerwać stosowanie preparatu i skonsultować z lekarzem. Możliwość zastosowania leku u kobiet karmiących piersią należy omówić z lekarzem. Nie powinno się stosować preparatu z innymi lekami antyseptycznymi. Leku nie stosować jednocześnie z mlekiem, gdyż zmniejsza ono skuteczność substancji czynnych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: reakcje nadwrażliwości; pokrzywka, zwiększenie wrażliwości skóry na światło słoneczne (nadwrażliwość na światło); nagłe, niekontrolowane zwężenie dróg oddechowych w płucach (skurcz oskrzeli). Bardzo rzadko: miejscowe podrażnienie jamy ustnej, uczucie pieczenia w jamie ustnej. Częstość nieznana: uczucie pieczenia błony śluzowej jamy ustnej, utrata czucia (znieczulenie) błony śluzowej jamy ustnej. Zwykle objawy te mają charakter przejściowy.

Dawkowanie pastylek do ssania Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Pastylki ssać wolno, stosować co 3-6 godzin. Osoby dorosłe, młodzież powyżej 12. roku życia: zalecana dawka dobowa – 3-4 pastylki. Dzieci od 6. do 12. roku życia: zalecana dawka dobowa – 3 pastylki. Nie przekraczać zalecanej dobowej dawki. Nie stosować przed posiłkiem lub w jego trakcie, nie stosować w trakcie picia. Po zastosowaniu pastylki przynajmniej przez godzinę nie jeść i nie pić. Nie stosować leku bezpośrednio przed myciem zębów lub po ich umyciu. Nie stosować dłużej niż przez 7 dni. W przypadku, gdy po 3 dniach stosowania leku objawy nie ustępują lub się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel