Ibuprom Dla Dzieci Forte 0,2g/5ml zawiesina 150 ml

  • Produkt leczniczy Ibuprom Dla Dzieci Forte 0,2g/5ml w postaci zawiesiny o smaku truskawkowym. Jest to lek do stosowania u niemowląt powyżej 3. miesiąca życia i u osób dorosłych w leczeniu gorączki oraz bólu różnego rodzaju.
  • Ibuprom Dla Dzieci Forte 0,2g/5ml zawiesina 150 ml
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 37019
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
39,47 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ibuprom Dla Dzieci Forte 0,2g/5ml zawiesina:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). 5ml zawiesiny doustnej zawiera 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, sacharyna sodowa, sodu chlorek, hypromeloza 15 cP, guma ksantan, maltitol ciekły, glicerol, aromat truskawkowy (zawiera substancje identyczne z naturalnymi aromatami, naturalne aromaty, maltodekstrynę, cytrynian trietylu, glikol propylenowy i alkohol benzylowy), woda oczyszczona.

Działanie Ibuprom Dla Dzieci Forte 0,2g/5ml zawiesina:

Lek zawiera ibuprofen, jest to substancja czynna należąca do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Produkt leczniczy Ibuprom Dla Dzieci Forte 0,2g/5ml wskazany jest do stosowania w łagodzeniu gorączki oraz bólu różnego pochodzenia.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Ibuprom Dla Dzieci Forte 0,2g/5ml zawiesina wskazany do stosowania w leczeniu gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu zakażeń wirusowych, odczyn poszczepienny) oraz bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu (m.in. bóle głowy, gardła i mięśni – np. w przebiegu zakażeń wirusowych, bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu – nadwerężenia, skręcenia, bóle pourazowe – urazy tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bolesne ząbkowanie, bóle głowy, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie jest zalecane stosowanie leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży. Możliwość stosowania leku w trakcie karmienia piersią należy omówić z lekarzem. Po otwarciu należy zużyć w ciągu 6 miesięcy. Lek zawiera maltitol ciekły – osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku. Lek zawiera sód (2,74mg/ml) – należy to wziąć pod uwagę u osób ze zmniejszoną czynnością nerek i u osób na diecie niskosodowej

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a także na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Nie stosować w przypadku występowania w przeszłości objawów alergii (katar, pokrzywka, astma oskrzelowa) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka/lub dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie) perforacji lub krwawienia (także tych, które występują po zastosowaniu NLPZ) Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek i serca (klasa IV wg NYHA). Nie stosować równocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (także inhibitorami COX-2). Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci poniżej 3. miesiąca życia.

Działania niepożądane:

U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: objawy krwawienia jelitowego – silny ból brzucha, czarne smoliste stolce, wymiotowanie krwią lub ciemnymi cząstkami, które wyglądają jak fusy od kawy; objawy rzadkich, ale poważnych reakcji alergicznych – nasilenie astmy, niewyjaśnione świszczenie lub duszność, obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności z oddychaniem, kołatanie serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu (objawy te mogą wystąpić nawet po pierwszym zastosowaniu leku); ciężkie reakcje skórne – wysypka skórna obejmująca całe ciało, złuszczenie, powstawanie pęcherzy i odpadanie płatów skóry. Działania niepożądane występujące: często – zgaga, ból brzucha, nudności i niestrawność, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia; niezbyt często – zapalenie żołądka, jelita grubego i nasilenie choroby Leśniowskiego-Crohna, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, zmęczenie, zaburzenia widzenia, wrzody żołądka, które mogą krwawić lub pękać, owrzodzenie jamy ustnej i/lub obrzęk i podrażnienie skóry; reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy (z możliwym spadkiem ciśnienia krwi); rzadko – szumy uszne; bardzo rzadko – zapalenie przełyku lub trzustki, niedrożność jelit; ciężkie reakcje skórne, w tym wysypka z zaczerwienieniem i pęcherze, które mogą łuszczyć się i którym towarzyszy gorączka, dreszcze i bóle mięśni, złe samopoczucie, zespół Stevensa-Johnsona; zmniejszone oddawanie moczu niż zwykle oraz obrzęk (możliwa ostra niewydolność nerek lub stan zapalny mogące objawiać się również zmętnieniem moczu, krwią w moczu, bólem pleców, obrzękiem nóg lub ogólnym złym samopoczuciem); problemy dotyczące wytwarzania krwinek (pierwsze objawy: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenie jamy ustnej, objawy grypopodobne, silne wyczerpanie, krwawienia z nosa i skóry, niewyjaśnione lub nietypowe siniaki); reakcje psychotyczne, depresja; pogorszenie stanu zapalnego z powodu zakażenia; obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca; zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby, mogące objawiać się zażółceniem skóry i oczu lub jasnym stolcem i ciemnym moczem; podczas stosowania ibuprofenu obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowych wraz ze sztywnością karku, bóle głowy, złe samopoczucie, gorączkę lub zaburzeniami świadomości. Przyjmowanie ibuprofenu może wiązać się ze wzrostem ryzyka ataku serca lub udaru.

Dawkowanie zawiesiny Ibuprom Dla Dzieci Forte 0,2g/5ml:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Stosować doustnie (bezpośrednio lub rozpuszczony w soku lub wodzie). W przypadku osób z wrażliwym przewodem pokarmowym lek można podawać w trakcie posiłku lub popijać go mlekiem. Wstrząsnąć przed użyciem. Do odmierzania i podawania leku stosować dozownik w formie strzykawki, który dołączony jest do opakowania. Ból i gorączka: dawka dobowa wynosi 20-30mg ibuprofenu na kg masy ciała w dawkach podzielonych. Niemowlęta od 3. do 6. miesiąca życia (5-7,6kg) – 3 razy po 1,25ml zawiesiny na dobę (150mg ibuprofenu na dobę). Niemowlęta od 6. do 12. miesiąca życia (7,7-9kg) – 3-4 razy po 1,25ml zawiesiny na dobę (150-200mg ibuprofenu na dobę). Dzieci od 1. do 3. roku życia (10-15kg) – 3 razy po 2,5ml zawiesiny na dobę (300mg ibuprofenu na dobę). Dzieci od 4. do 6. roku życia (16-20kg) – 3 razy po 3,75ml zawiesiny na dobę (450mg ibuprofenu na dobę). Dzieci od 7. do 9. roku życia (21-29kg) – 3 razy po 5ml zawiesiny na dobę (600mg ibuprofenu na dobę). Dzieci od 10. do 12. roku życia (30-40kg): 3 razy po 7,5ml zawiesiny na dobę (900mg ibuprofenu na dobę). Młodzież powyżej 12. roku życia, dorośli: 3 razy po 10ml zawiesiny na dobę (1200mg ibuprofenu na dobę), stosować do ustąpienia objawów. Pomiędzy kolejnymi dawkami należy zawsze zachować 6-8 godzin przerwy. W przypadku niemowląt poniżej 6. miesiąca życia przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Ponadto w sytuacji, gdy po 24 godzinach objawy nie ustąpią lub się nasilą, należy ponownie skonsultować się z lekarzem. W przypadku dzieci powyżej 6. miesiąca życia, u których konieczne jest stosowanie leku dłużej niż 3 dni, a także u których objawy się pogarszają, należy udać się na konsultację do lekarza. Nie przekraczać zalecanych dobowych dawek. Lek do stosowania doraźnego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel