IbuTeva Max x 24 tabletki

  • Zawarty w produkcie IbuTeva Max ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Wskazaniem do stosowania leku jest ból o łagodnym i średnim nasileniu oraz gorączka.
  • IbuTeva Max x 24 tabletki
Producent: Teva
Kod produktu: 37486
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
9,58 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład IbuTeva Max:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka zawiera 400mg ibuprofenu oraz pozostałe składniki: rdzeń tabletki – celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza, sodu laurylosiarczan, kroskarmeloza sodowa, talk; otoczka tabletki (Opadry White06B28499) – hypromeloza 5cP, hypromeloza 15cP, hypromeloza 50cP, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E171).

Działanie IbuTeva Max:

Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który zmniejsza ból oraz stan zapalny i obniża gorączkę. Produkt leczniczy IbuTeva Max zawiera 400mg ibuprofenu w każdej tabletce. Lek przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia w leczeniu bólu o nasileniu łagodnym i średnim oraz w leczeniu gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy IbuTeva Max wskazany do stosowania w leczeniu bólu o łagodnym lub średnim nasileniu (m.in. ból głowy, migrenowy ból głowy, ból zębów, bolesne miesiączkowanie) oraz gorączki. Do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera mniej niż 1mmol (23mg) sodu w jednej tabletce, uznawany jest więc za lek „wolny od sodu”. Możliwość stosowania leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią należy omówić z lekarzem, przy czym w pierwszym i drugim trymestrze ciąży lek może być stosowany wyłącznie w sytuacjach, gdy jest to bezwzględnie konieczne, zaś w okresie karmienia lek można stosować krótkotrwale, przy długotrwałym stosowaniu zaleca się przerwać karmienie. Podczas leczenia nie spożywać alkoholu, gdyż zwiększa on ryzyko wystąpienia działań niepożądanych (głównie związanych z żołądkiem, jelitami i mózgiem).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpiła reakcja nadwrażliwości (astma, katar, swędząca wysypka skórna lub obrzęk warg, twarzy, języka lub gardła). Nie stosować w przypadku, gdy występowała choroba wrzodowa lub krwawienia w żołądku lub dwunastnicy związane ze stosowaniem leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych (NLPZ). Nie stosować w przypadku, gdy występuje choroba wrzodowa lub krwawienia z żołądka lub dwunastnicy lub w przeszłości wystąpiły dwa lub więcej takie epizody. Nie stosować w przypadku, gdy występowały ciężkie zaburzenia czynności wątroby, nerek lub serca (w tym choroba wieńcowa). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku znacznego odwodnienia. Nie stosować w przypadku czynnego krwawienia (także krwawienia w mózgu). Nie stosować w przypadku stwierdzenia nieznanego pochodzenia zaburzeń powodujących wytwarzanie nieprawidłowych komórek krwi. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane IbuTeva Max:

U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane, przy czym ryzyko ich wystąpienia jest większe w przypadku stosowania dużych dawek leku i stosowania go przez dłuższy czas. Lek może przyczynić się do niewielkiego zwiększenia ryzyka udaru mózgu lub zawału serca. Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą powodować takie objawy jak: zatrzymanie wody (obrzęk), zwiększone ciśnienie tętnicze i niewydolność serca. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza: często – czarne smoliste stolce lub wymioty zawierające krew (owrzodzenie przewodu pokarmowego z krwawieniem); bardzo rzadko – obrzęk twarzy, języka lub gardła, które mogą powodować poważne trudności w oddychaniu (obrzęk naczynioruchowy), przyspieszone bicie serca, znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi lub zagrażający życiu wstrząs, nagła reakcja alergiczna ze skróceniem oddechu, świszczącym oddechem lub nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, nasilona wysypka z łuszczeniem się skóry zwłaszcza nóg, rąk, dłoni i stóp, która może także obejmować twarz i usta (rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella), może także wystąpić ciężkie zakażenie z rozpadem skóry, tkanki podskórnej i mięśni; częstość nieznana – mogą wystąpić ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS (objawy: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów), czerwona łuskowata wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami, umiejscowiona przeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z gorączką występującą na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa). Inne działanie niepożądane, które wymagają przerwania stosowania leku i niezwłocznego kontaktu z lekarzem: bardzo często: zgaga, ból brzucha, niestrawność; niezbyt często: zamazane widzenie lub inne problemy z oczami (np. nadwrażliwość na światło), reakcje nadwrażliwości (np. wysypka skórna, świąd, napad astmy – czasami z niskim ciśnieniem tętniczym krwi), fotowrażliwość; rzadko: utrata widzenia; bardzo rzadko: nagłe wypełnienie płuc płynem powodujące trudności w oddychaniu, zwiększone ciśnienie tętnicze krwi, zatrzymanie wody i zwiększenie masy ciała. Inne możliwe działania niepożądane: bardzo często: zaburzenia dotyczące przewodu pokarmowego (np. biegunka, nudności, wymioty, oddawanie gazów, zaparcia); często: owrzodzenie przewodu pokarmowego z perforacją lub bez, zapalenie jelita grubego i nasilenie objawów zapalenia okrężnicy i przewodu pokarmowego (choroba Crohna) i powikłań związanych z występowaniem uchyłków jelita grubego (perforacja, przetoka), mikrokrwawienia z jelita, które mogą powodować anemię, owrzodzenia i zakażenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, senność, zawroty głowy, zmęczenie, niepokój, bezsenność i rozdrażnienie; niezbyt często: zapalenie błony śluzowej żołądka, problemy z nerkami (w tym: występowanie obrzęków, zapalenia nerek i niewydolność nerek), katar, trudności w oddychaniu (skurcz oskrzeli); rzadko: depresja, dezorientacja, omamy, toczeń rumieniowaty układowy, zwiększenie stężenia azotu mocznikowego i aktywności enzymów wątrobowych, zmniejszenie wartości hemoglobiny i hematokrytu, hamowanie agregacji płytek, wydłużenie czasu krwawienia, zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy, zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy; bardzo rzadko: nieprzyjemne uczucie bicia serca, niewydolność serca, zawał serca lub zwiększone ciśnienie tętnicze, zaburzenia w tworzeniu się krwinek (objawy – gorączka, ból gardła, owrzodzenie powierzchni ust, objawy grypopodobne, znaczne zmęczenie, krwawienie z nosa i skóry), dzwonienie lub brzęczenie w uszach, zapalenie przełyku i trzustki, zwężenie jelita, ostre zapalenie wątroby, zażółcenie skóry lub białkówek oczu, zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie lub niewydolność wątroby, uszkodzenie tkanki nerek, wypadanie włosów; częstość nieznana: mrowienie dłoni i stóp, niepokój, zaburzenia słuchu, ogólne złe samopoczucie, zapalenie nerwu wzrokowego, które może powodować zaburzenia widzenia, zapalenie opon mózgowych (bez zakażenia bakteryjnego). Przyjmowanie leku może powodować zmniejszenie liczby białych krwinek i odporności pacjenta na zakażenia. W przypadku wystąpienia zakażenia z objawami takimi jak: gorączka, znaczne pogorszenie ogólnego stanu zdrowia lub gorączka z objawami miejscowego zakażenia takimi jak: ból gardła, jamy ustnej lub problemy dotyczące układu moczowego, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Przeprowadzone zostaną badania krwi, w celu sprawdzenia możliwego zmniejszenia ilości białych krwinek, przy czym należy poinformować lekarza o stosowaniu leku.

Dawkowanie tabletek IbuTeva Max:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. W celu zminimalizowania wystąpienia działań niepożądanych zaleca się stosować najmniejsze skuteczne dawki przez najkrótszy czas wymagany do kontrolowania objawów. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować przez 7 dni (osoby dorosłe) lub przez 3 dni (dzieci i młodzież). Dawkowanie ustala się w zależności od wieku i masy ciała. Zalecana dawka: Bóle o nasileniu łagodnym i umiarkowanym, gorączka – osoby dorosłe i dzieci powyżej 12. roku życia (o masie ciała 40kg i większej): 1/2-1 tabletka podawane w pojedynczej dawce lub 3-4 razy na dobę (co 4-6 godzin). Maksymalna dobowa dawka: 3 tabletki (1200mg). Bóle migrenowe – osoby dorosłe i dzieci powyżej 12. roku życia (o masie ciała 40kg i większej): 1 tabletka 1-3 razy na dobę (co 4-6 godzin)). Maksymalna dobowa dawka: 3 tabletki (1200mg). Tabletki przyjmować podczas jedzenia lub po posiłku, popijać szklanką wody. Tabletki można dzielić na pół. W przypadku braku poprawy lub nasilenia objawów po 7 dniach leczenia u osób dorosłych należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku konieczności podawania leku u dzieci i młodzieży przez okres dłuższy niż 3 dni (lub w przypadku pogorszenia objawów) należy skonsultować to z lekarzem. Dawkowanie w przypadku osób w podeszłym wieku oraz u osób z zaburzeniami czynności nerek i wątroby należy omówić z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel