Diclotica żel 10mg/g 100g

  • Żel Diclotica 10mg/g to produkt leczniczy do miejscowego stosowania w leczeniu pourazowych stanów zapalnych stawów, mięśni, więzadeł i ścięgien. Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.
  • Diclotica żel 10mg/g 100g
Producent: Tactica
Kod produktu: 37564
Przechowywanie: temperatura pokojowa
12,88 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Diclotica żel 10mg/g:

Substancja czynna: diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum). 1g żelu zawiera 10mg diklofenaku sodowego oraz pozostałe substancje: sodu wodorotlenek, hydroksyetyloceluloza, karbomer, glikol propylenowy, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), woda oczyszczona.

Działanie Diclotica żel 10mg/g:

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym zawierający diklofenak sodowy. Produkt leczniczy Diclotica 10mg/g wskazany jest do miejscowego stosowania w leczeniu pourazowych stanów zapalnych mięśni, stawów, ścięgien i więzadeł u dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia. Ponadto lek można stosować u osób dorosłych w ograniczonych i łagodnych postaciach choroby zwyrodnieniowej stawów.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Diclotica żel 10mg/g wskazany do stosowania w leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, stawów i mięśni (po skręceniach, nadwerężeniach, stłuczeniach), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (np. zapalenie ścięgien, zapalenie torebki stawowej, łokieć tenisisty, zapalenie okołostawowe) u osób dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia. Można również stosować w leczeniu ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów u osób powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość stosowania leku u kobiet planujących ciążę i kobiet będących w pierwszym i drugim trymestrze należy omówić z lekarzem, przy czym zalecane jest stosowanie jak najniżej dawki przez jak najkrótszy czas. Nie jest zalecane stosowanie w okresie karmienia piersią. Lek zawiera propylu parahydroksybenzoesan (0,5mg/1g) i metylu parahydroksybenzoesan (0,5mg/1g) – mogą one powodować reakcje alergiczne (również reakcje typu późnego). Lek zawiera glikol propylenowy (80mg/1g) – przy miejscowym stosowaniu może wywoływać podrażnienie skóry. Nie stosować na otwarte rany. Lek nie może wchodzić w kontakt z tkanką łączą i błonami śluzowymi. Nie połykać żelu. Miejsca, na które aplikowany jest lek, należy chronić przed działaniem promieni słonecznych. Zaleca się zachować ostrożność w przypadku osób z wywiadem astmy i choroby wrzodowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku napadów astmy, pokrzywki lub ostrego nieżytu błony śluzowej – objawów wywoływanych przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci poniżej 14. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą pojawić się objawy niepożądane. W przypadku, gdy wystąpią objawy reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Działania niepożądane występujące rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry; bardzo rzadko: sapanie, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma), obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka. Inne działania niepożądane (zwykle łagodne, nieszkodliwe i przemijające): bardzo rzadko: wysypka grudkowata, świąd, zaczerwienienie rumień lub wykwity skórne miejscowe lub ogólnoustrojowe; reakcje nadwrażliwości na światło; zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne (objawy: oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami); często: wysypka skórna z pęcherzykami, pokrzywka , świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry.

Dawkowanie żelu Diclotica 10mg/g:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Wyłącznie do użytku zewnętrznego, stosować miejscowo na skórę. Młodzież, dorośli powyżej 14. roku życia: aplikować w miejscu bólu cienką warstwę żelu, stosować 3-4 razy na dobę. Jednorazowo stosować 2-4g żelu (pasek około 2-2,5cm), taka ilość pozwala na posmarowanie 400cm2-800cm2 powierzchni. Po użyciu należy dokładnie umyć ręce, chyba że to właśnie ta część ciała jest leczona. Czas kuracji zależy od wskazań i reakcji na leczenie. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 14 dni (w przypadku pourazowych stanów zapalnych i reumatyzmu tkanki miękkiej) lub nie dłużej niż 4 tygodnie (w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów). Jeśli po 7 dniach stosowania żelu objawy nie ustępują lub się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel