Ibuprom RR MAX x 12 tabletek

  • Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Produkt leczniczy Ibuprom RR Max zawiera aż 400mg ibuprofenu w każdej tabletce. Lek do stosowania w przypadku ostrego bólu o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.
  • Ibuprom RR MAX x 12 tabletek
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 37655
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
10,26 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibuprom RR Max:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Jedna tabletka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: skład rdzenia tabletki – celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, olej roślinny, uwodorniony, krospowidon, talk, krzemionka koloidalna bezwodna; skład otoczki tabletki – alkohol poliwynylowy (E 1203), makrogol 3350 (E 1521), tytanu dwutlenek (E 171), talk (E 553b), mieszanina glinu potasu krzemianu (E 555) i tytanu dwutlenku (E 171), wosk Carnauba; skład tuszu do nadruku – szelak glazura ok. 45% (20% estryfikowana) w etanolu, tytanu dwutlenek (E 171), alkohol n-butylowy, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, amonowy wodorotlenek 28% (E 527), symetykon.

Działanie Ibuprom RR Max:

Ibuprofen zawarty preparacie to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Produkt leczniczy Ibuprom RR Max przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania w przypadku ostrych bólów o nasileniu łagodnym oraz umiarkowanym, a także przy łagodnych i umiarkowanych dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia oraz w przypadku gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprom RR Max wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu ostrego bólu o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym, w tym: bólów pooperacyjnych, mięśniowych, kostnych, migrenowych i menstruacyjnych, ponadto łagodnych i umiarkowanych bólów o różnej etiologii, w tym: bóle głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobóle, bóle stawów oraz w leczeniu gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek do stosowania powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość zastosowania leku u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze należy skonsultować z lekarzem, przy czym stosowanie leku w tym okresie nie jest zalecane (w trzecim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane). Możliwość stosowania leku w okresie karmienia piersią należy omówić z lekarze, w przypadku krótkotrwałego stosowania leku w małych dawkach nie ma konieczności przerywania karmienia. Możliwość stosowania leku u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem.

Przeciwwskazania Ibuprom RR Max:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Nie stosować w przypadku, gdy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały w przeszłości objawy alergii (m.in. katar, pokrzywka lub astma oskrzelowa). Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy – czynna lub przebyta, z perforacją lub krwawieniem (również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, ciężkiej niewydolności nerek lub ciężkiej niewydolności serca. Nie stosować w przypadku przyjmowania równocześnie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2 (ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej, Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane Ibuprom RR Max:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych. Bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym (szczególnie u osób w podeszłym wieku), w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza) – pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa); rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs); zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych – sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja. Mogą wystąpić ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS – wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów. W związku z leczeniem NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Przyjmowanie ibuprofenu może wiązać się z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca lub udaru. W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko. U pacjentów w podeszłym wieku istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych niż u pacjentów młodszych. Częstość występowania oraz nasilenie działań niepożądanych można zmniejszyć, stosując najmniejszą dawkę terapeutyczną przez możliwie najkrótszy okres.

Dawkowanie tabletek Ibuprom RR Max:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Młodzież powyżej 12. roku życia, osoby dorosłe: jedna tabletka co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa: 3 tabletki (1200mg). W przypadku zbyt słabego lub silnego działania leku należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku braku poprawy, nasilania się objawów lub pojawiania się nowych objawów należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel