Paracetamol Aurovitas 0,5g x 12 tabletek

  • Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Paracetamol Aurovitas 0,5g jest ból o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym, a także stany gorączkowe. Lek zawiera paracetamol – substancję czynną, która działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
  • Paracetamol Aurovitas 0,5g x 12 tabletek
Producent: Aurovitas Pharma
Kod produktu: 37360
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
4,73 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Paracetamol Aurovitas 0,5g:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz inne składniki: skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza (o niskiej lepkości), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, magnezu stearynian.

Działanie Paracetamol Aurovitas 0,5g:

Lek przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych oraz u dzieci i młodzieży powyżej 10. roku życia. Produkt leczniczy Paracetamol Aurovitas 0,5g wskazany jest przy gorączce i bólach o nasileniu słabym lub umiarkowanym. Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Aurovitas 0,5g wskazany do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży powyżej 10. roku życia w leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu (m.in. zębów i głowy) oraz gorączki.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Należy omówić z lekarzem możliwość stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią (nie jest zalecane stosowanie leku przez dłuższy czas i w dużych dawkach).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować równocześnie z innymi środkami z paracetamolem. Nie stosować u dzieci poniżej 10. roku życia.

Działania niepożądane:
Stosowanie leku jest związane z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Rzadko: niektóre choroby krwi (m.in. agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia dotyczące płytek krwi, zaburzenia dotyczące komórek macierzystych); reakcje alergiczne; depresja, splątanie i omamy; drgawki i bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk; ból brzucha, krwawienie z żołądka lub jelit, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (zażółcenie skóry i oczu), marskość wątroby; wysypka, świąd, pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka); zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucie. Bardzo rzadko: pancytopenia; reakcje alergiczne – należy wówczas przerwać leczenie (dotyczy to wystąpienia np.: obrzęku naczynioruchowego, trudności w oddychaniu, pocenia się, nudności, spadku ciśnienia tętniczego, wstrząsu i anafilaksji); małe stężenie cukru we krwi; hepatotoksyczność; mętny mocz oraz zaburzenia nerek; skurcz oskrzeli (trudności z oddychaniem) u pacjentów z nadwrażliwością na aspirynę i inne leki przeciwzapalne; krwiomocz; moczenie mimowolne. Częstość nieznana: ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka polekowa charakteryzująca się licznymi, małymi, głównie nie pęcherzykowymi, sterylnymi krostkami); ciężka wysypka lub łuszcząca się skóra; zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażające życiu); obrzęk skóry, pęcherze lub wysypka spowodowane przyjęciem paracetamolu. Zwykle objawy ustępują po przerwaniu leczenia. Nasilenie jakichkolwiek objawów niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie tabletek Paracetamol Aurovitas 0,5g:

Do stosowania doustnego, przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według informacji na ulotce. Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia (masa ciała powyżej 55kg): jednorazowa dawka to 1-2 tabletek. W razie potrzeby można ponawiać dawkę do 4 razy na dobę. Dawka dobowa maksymalna: 6 tabletek (3000mg). Zalecana dawka dobowa dla dzieci od 10. do 15. roku życia (masa ciała 40-55kg): jednorazowa dawka to 1 tabletka. W razie potrzeby można ponawiać dawkę do 4 razy na dobę. Dawka dobowa maksymalna: 4 tabletki (2000mg). Między dawkami należy zachować 4-godzinną przerwę. Tabletki połykać w całości (ewentualnie tabletkę można podzielić), popijając obficie wodą. Nie należy przekraczać zalecanych dobowych dawek. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gorączka dłużej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel