Paracetamol Hasco 0,5mg x 30 tabletek

  • Duże opakowanie leku o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Paracetamol Hasco 0,5mg jest wskazany do stosowania w leczeniu m.in. bólu głowy, bólu zęba oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy.
  • Paracetamol Hasco 0,5mg x 30 tabletek
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 29658
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: suplement diety
9,20 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Paracetamol Hasco 0,5mg:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Jedna tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana żelowana, powidon (K-30), potasu sorbinian, magnezu stearynian; otoczka tabletki – Opadry II 57U18539 White: hypromeloza, tytanu dwutlenek, polidekstroza, talk, maltodekstryna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Działanie Paracetamol Hasco 0,5mg:

Produkt leczniczy Paracetamol Hasco 0,5g to preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Wskazany jest do przyjmowania w celu łagodzenia bólu i gorączki. Lek można stosować np. w przebiegu przeziębienia i grypy, a także w przypadku bólu zęba, bólów mięśniowych i bólu głowy.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Hasco 0,5mg wskazany do stosowania w przypadku: bólów głowy, migreny, bólu gardła, bólu zęba, bólów kostnych, stawowych i mięśniowych, bolesnego miesiączkowania, stanów podgorączkowych (w przebiegu przeziębienia i grypy).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość zastosowania leku u kobiet w okresie ciąży i laktacji należy omówić z lekarzem. W trakcie leczenia nie spożywać alkoholu. Nie należy stosować leku u osób, które regularnie spożywają alkohol oraz u osób długotrwale niedożywionych. Należy zachować ostrożność w przypadku osób z niewydolnością wątroby lub nerek, a obniżoną aktywnością dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej oraz reduktazy methemoglobinowej,

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, wirusowego zapalenia wątroby, ciężkiej niewydolności nerek, choroby alkoholowej. Nie stosować równocześnie z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
Stosowanie leku obciążone jest ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Rzadko: skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry; bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek, nudności, wymioty, biegunka. W przypadku przedawkowania lub stosowania leku przez dłuższy czas może dojść do uszkodzenia wątroby i nerek oraz methemoglobinemii z objawami sinicy. W przypadku nasilenia działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie tabletek Paracetamol Hasco 0,5mg:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Stosować doustnie. Dzieci i młodzież powyżej 12. roku życia, osoby dorosłe: przyjmować dwie tabletki, w razie potrzeby dawkę powtarzać do 4 razy na dobę. Maksymalna dobowa dawka: 8 tabletek. Nie stosować leku częściej niż co 4 godziny. Dzieci od 6. do 12. roku życia: podawać 1/2-1 tabletki, w razie potrzeby dawkę powtarzać do 4 razy na dobę. Maksymalna dobowa dawka: 4 tabletki. Nie podawać dzieciom leku częściej niż co 4 godziny. Bez konsultacji lekarskiej nie stosować leku dłużej niż przez 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel